Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616535 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 31, 2014, 20:41:48
Отговор #610

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Булдозера на снимката съм го изучавал през 1984г.,леле кога е било това :D
БАТ-М е, на шаси АТ-Т,артилерийския тягач пък е разработен на база на танк Т-54.Двигател А-401,415 к.с.
Булдозера действително е много здрав,но не само това.Факт е,че именно тази е една от машините ,с които бяха ликвидирани последствията от Чернобилската авария,кабината  е херметизирана и позволява да се работи в радио и химически заразени участъци.
Жоро , да си спомним какво е шасито на танк Т 54/55:
http://opoccuu.com/t-54.htm
Виж къде е разположена първата двойка ,,ленивци" или както наричат на жаргон опорните ролки. ;)
както и да е.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 31, 2014, 21:15:06
Отговор #611

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
....Виж къде е разположена първата двойка ,,ленивци" или както наричат на жаргон опорните ролки. ;)
както и да е.

E Кирчо шасито на Т54/55 ми е ясно, първата двойка опорни ролки на 54/55 са повече изместени междуосово спрямо останалите, заради изместения център на тежеста.Но опорните ролки не са "ленивци",последната двойка без зъбите на жаргон им викат "ленивци.АТ-Т е разработен не на шаси Т-54,а на база шаси Т-54 със съответните промени във връзка с предназначението на машината.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 31, 2014, 21:48:03
Отговор #612

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
E Кирчо шасито на Т54/55 ми е ясно, първата двойка опорни ролки на 54/55 са повече изместени междуосово спрямо останалите, заради изместения център на тежеста.Но опорните ролки не са "ленивци",последната двойка без зъбите на жаргон им викат "ленивци.АТ-Т е разработен не на шаси Т-54,а на база шаси Т-54 със съответните промени във връзка с предназначението на машината.
Всъщност Жоро , е обърнато цялото предаване на машината - обратно на танка и машината е със силна предна центровка.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 31, 2014, 22:11:15
Отговор #613

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Да точно така е Кирчо,при танка водещите зъбни колела са отзад,при АТ-Т-то отпред.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 02, 2014, 21:24:57
Отговор #614

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Пожарната в Асеновград

 
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 03, 2014, 21:40:48
Отговор #615

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не е авторска, мисля от Аутобилд България я бяха качили в нета ...
Камиона е служил за подсушаване на пистите, но не знам на кое летище е изоставен.


Април 03, 2014, 21:54:57
Отговор #616

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е авторска, мисля от Аутобилд България я бяха качили в нета ...
Камиона е служил за подсушаване на пистите, но не знам на кое летище е изоставен.


Уникално , ако съществува още.Това е ЗиС 151 , пълноприводния армейски триос , повлиян от легендарния лендлизовски
Студебейкър US 6 , изнесъл на плещите си не малко от Великата Отечествена.
Прозвеждан е от 1950 до 1958 , предшественик на друга легенда - ЗиЛ 157 с 13 те руски и един БГ прякор. ;D
хубаво е да се прибере където му е мястото
« Последна редакция: Април 03, 2014, 21:58:20 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 04, 2014, 20:15:46
Отговор #617

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ЗиСа е прибран където му е мястото,но не в България,не сме чак такива късметлии това чудо да се е запазило у нас.
В украинския град Запорожье е,в тамошния музей "Фаэтон"
Жалко че хората от музея лично за мен тълкуват понятието " колхоз" абсолютно неадекватно.Ще реставрират Зиса като бордови автомобил,защото аеродромната сушилка  била "колхоз".Направо не го проумявам , ще бастисат тази рядка машина и ще и сложат каросерия.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 04, 2014, 20:46:58
Отговор #618

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
ЗиСа е прибран където му е мястото,но не в България,не сме чак такива късметлии това чудо да се е запазило у нас.
В украинския град Запорожье е,в тамошния музей "Фаэтон"
Жалко че хората от музея лично за мен тълкуват понятието " колхоз" абсолютно неадекватно.Ще реставрират Зиса като бордови автомобил,защото аеродромната сушилка  била "колхоз".Направо не го проумявам , ще бастисат тази рядка машина и ще и сложат каросерия.
Жоро , знаеш че пазя радиаторна решетка от ЗиС 151.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 04, 2014, 21:49:16
Отговор #619

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Сега Кирчо,ще трябва да намерим ЗиС 151  за да окомплектоваме решетката! :D
Обаче според мен ЗиСа на снимката не е аеродромна сушилка,по скоро е пожарна кола АГВТ.
Реактивен ВК-1 съм виждал като сушилка ,но монтиран отпред на Краз.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.