Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616572 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2016, 23:36:03
Отговор #880

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
А тоя трактор какъв е ? ...

советский трактор ДТ-54
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 28, 2016, 11:16:34
Отговор #881

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Не е ДТ 54 трактора.ДТ 54 е култова  гъсеница,помня че в някакъв филм Вячеслав Тихонов и Юрий Медведев си правеха състезания с него.
За протокола,трактора от снимката е МТЗ 5ЛС или МС "Беларус",освен в Минск обаче се правеше и в Днепропетровск.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2016, 14:26:03
Отговор #882

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Не е ДТ 54 трактора.

Аз говоря за следващата снимка. С пощенската марка. И мисля, че въпроса е към нея.
 Тея колесните ги имаше на село преди да ги въоръжат с ЮМЗ. От страни на капака над двигателя пишеше "Беларусь". Ся кви букви и цифри е не знам.
« Последна редакция: Февруари 28, 2016, 14:39:56 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 28, 2016, 16:03:39
Отговор #883

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз го знам. Преди около 3-4 седмици една събота реших да се разходя до Габрово за да видя нашумялата изоставена вила на индустриалеца Пенчо Семов. Това е точно с/у нея.
Снимката е страхотна на фона на тая призрачна къща, както и следващата на верижния влекач под падащия сняг :) Ето още един ракурс на валяка


p.s. Прага-та пък виждам, че е с нови номера но хич не ми е ясно как ли минава ГТП в този си вид и без светлини.
« Последна редакция: Февруари 28, 2016, 16:08:07 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 28, 2016, 16:40:04
Отговор #884

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури

p.s. Прага-та пък виждам, че е с нови номера но хич не ми е ясно как ли минава ГТП в този си вид и без светлини.

Този камион не е мърдан с години. Който го купи, да му мисли.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 28, 2016, 17:01:20
Отговор #885

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Снимката е страхотна на фона на тая призрачна къща, както и следващата на верижния влекач под падащия сняг :) Ето още един ракурс на валяка


p.s. Прага-та пък виждам, че е с нови номера но хич не ми е ясно как ли минава ГТП в този си вид и без светлини.

Това е тя, къщата на Пенчо Семов :) Навремето е била много красива и естествено нищо общо със заобикалящата обичайна архитектура ... след това с времето става пансион за сираци, а след това през '90-те години инфекциозно отделение към габровската болница ... а сега тъне в разруха ...

Февруари 28, 2016, 17:28:23
Отговор #886

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Да, за верижния от марката ставаше въпрос.

Данчо ти да пропуснеш да снимаш това чудо - не мога да повярвам.   ::)

А къщата е с невероятна архитектура и нестига че такива згради се броят на пръсти в Бг ами е и тя изоставена.

Испусната работа /както и с валяка и Прагата/.


Февруари 28, 2016, 18:24:45
Отговор #887

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ясно,Жоро правилно е разгадал за кой трактор е въпроса,аз реших че питането е за колесния,тъй като под картичката с марката имаше друг коментар.Трактора на марката е даден схематично,личи си по радиаторната решетка.Може да е и ДТ 54,но тъй като не са изобразени ролките а плътен участък,според мен са изобразили Сталинец С 80.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 28, 2016, 18:38:02
Отговор #888

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ами евала, от такова малко изображение да го разпознавате.  O:-)

От по-възрастни съм слушал за едно време как с някои такива верижни трактори с един цилиндър са разорали всички масиви в БГ с помоща на само един огромен плуг отзад - дълбока оран.

Това когато масивите са били раздробени и се преминава към колективизация /обединение на масивите демек/.

А нещо ми се върти в главата с това че са работили на газ /видело/.  :o

Февруари 28, 2016, 20:12:20
Отговор #889

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ами евала, от такова малко изображение да го разпознавате.  O:-)....

....и без да ровим в Гугъл :P
Адаш, може и да е Сталинец. Някаква рисунка е това.

От по-възрастни съм слушал за едно време как с някои такива верижни трактори с един цилиндър са разорали всички масиви в БГ с помоща на само един огромен плуг отзад - дълбока оран.
.....А нещо ми се върти в главата с това че са работили на газ /видело/.  :o

Тези са 4 цилиндрови дизели.

Има едноцилиндрови газови мотори. Не знам къде са се използвали. Виждал съм ги на циркуляри за рязане на дърва. С един голям маховик. Даже с два. На единия се закачва каиша на циркуляра.
« Последна редакция: Февруари 28, 2016, 20:23:47 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.