Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616430 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 03, 2012, 19:22:43
Отговор #240

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Др. Живков, ако разрешите нЕкои уточнения

... В Пловдив имаше един СИНЬО-БЯЛ, по-нов модел, със правоъгълни фарове....
Всички Чавдари заводски са с правоъгълни фарове.

...Шкодата RTO, но пътническата, предназначена за извънградски преходи дори е конструирана да развива висока скорост. Градските са си бавни, но извънградските вече развиват 100-110 километра в час.
За 120 не знам.  Имаше едно време и Чавдари за извънградски маршрути. Имаха различни врати. С предния двигател. 
....
Между градските и извънградските модели няма никаква разлика във вървежа. Базата е една и съща.
Чавдар също е на базата на Шкода 706 RTO. Само каросерията е българска, и тя по лиценз на Сетра/като задномоторния/
Чавдарите за извънградско имаха само една врата в средата, а градското изпълнение имаха и задна врата, които естествено бяха и по-широки.

....  Да гледат, как шофьора върти волана без хидравлика....
ПАЗ са с хидравлика.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 03, 2012, 20:25:40
Отговор #241

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Адаш, не си много прав. Чавдарите с предния мотор имат един по-нов модел такъв.  Веждите на калниците не са овални, а са скосени в горният край и муцуната е различна. С правоъгълни фарове са, а не като старите - скръгли и характерната метална решетка.  За такъв говоря.   Вече, задномоторните с въздушното окачване са коренно други, не говорех за тях в този смисъл.

 В същност, има ПАЗ без хидравлики.  Те са със 6-цилиндрови двигатели, като на ГАЗ 51. Фактически, ранните ПАЗ-ове, преди 1968-ма година. А, вече след модернизацията през 68-ма година, започват да им слагат 115 коньовия V-8 от ГАЗ-ката, заедно със скоростната кутия, предния мост и хидравлика на волана. Това е ПАЗ 672. И са със маслени амортисьори.   :)
« Последна редакция: Март 03, 2012, 20:37:50 от Тодор Живков »

Март 03, 2012, 20:48:36
Отговор #242

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Всъщност ако трябва да съм честен ПАЗовете  не са чак толкова лоши колкото ги описвате.Е вярно не са на въздушни възглавници ,но не е било и необходимо.Всъщност това си беше един чудесен и незаменим транспорт до труднодостъпните високопланински села и ако трябва да съм докрай откровен и до днес сигурно продължават да се трудят по доста от маршрутите.Вярно ,че са с бензинови маломощни и архаични двигатели но затова пък изпъкваха с простота и сравнително надеждна конструкция а и бензина в онези времена не беше 3 лв.И не говорете за автобуси в които сигурно не сте се и возили.Чавдарите си бяха здрави и надеждни автобуси.Единствения им проблем  беше че не им разрешаваха да излязат в пенсия.Караха ги на двойна и тройна езда докато се скапят по 30,че и повече години докато започнеха да им падат степенките и мостовете в движение.Аз съм се возел в чисто нов градски автобус Чавдар и трябва да ви кажа,че няма нищо общо с мъртъвците които се търкаляха допреди 10тина години.

Март 03, 2012, 20:50:19
Отговор #243

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ПАЗчето е чудесно автобусче,шаси,скорости и заден мост ГАЗ53,двигател модификация на ГАЗ 53,преден мост ЗИЛ с хидравлика.Ако изключим кратковременното и символично присъствие на така наречените пършинги С5,основен и  единствен транспорт по високо планинските села ,с черни пътища допреди 15 години,т.е. докато бяха населени,щото сега почти няма хора пък автобуси изобщо.Където все още има хора по високопланинските села , още се движат.Незаменим където по скоро нама път ,та камо ли асфалт.И здрав до безумие.Ако някой се е возил в ПАЗ който е шумен,то е бил някой нестопанисван.Преди години качих с ПАЗче група ретро любители от цялата страна на Кръстова гора.На един от най основните деятели на ретро движението у нас,не казвам основния защото някой може да тръгне да оспорва,дотолкова му се понрави автобусчето,че години след това ми се обаждаше ако го продаваме да го купи.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 03, 2012, 21:40:32
Отговор #244

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Спор няма че като нови са били ок. Аз говоря

Март 03, 2012, 21:56:07
Отговор #245

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...И не говорете за автобуси в които сигурно не сте се и возили.Чавдарите си бяха здрави и надеждни автобуси.
Тука, ама въобще не позна, че не съм се возил!
Чавдарите са здрави. На практика са Шкода РТО.

ПАЗчето е чудесно автобусче,шаси,скорости и заден мост ГАЗ53,двигател модификация на ГАЗ 53,преден мост ЗИЛ с хидравлика....
ПАЗ, не е ли с ходова част на ГАЗ 53 и хидравлика от ГАЗ 66? ;)

Адаш, не си много прав. Чавдарите с предния мотор имат един по-нов модел такъв.  Веждите на калниците не са овални, а са скосени в горният край и муцуната е различна. С правоъгълни фарове са, а не като старите - скръгли и характерната метална решетка.  За такъв говоря.   Вече, задномоторните с въздушното окачване са коренно други, не говорех за тях в този смисъл.
 В същност, има ПАЗ без хидравлики.  Те са със 6-цилиндрови двигатели, като на ГАЗ 51. Фактически, ранните ПАЗ-ове, преди 1968-ма година. А, вече след модернизацията през 68-ма година, започват да им слагат 115 коньовия V-8 от ГАЗ-ката, заедно със скоростната кутия, предния мост и хидравлика на волана. Това е ПАЗ 672. И са със маслени амортисьори.   :)
Адаш, говориш ми неща от стария завет. :) Това не са ПАЗ, а шаси, трансмисия и двигател на ГАЗ 51 с бълг. каросерия. Забравих как се казваха.
За задномоторни Чавдари въобще не съм споменавал. Само уточних, че каросерията и на предномоторния модел е по лиценз на Сетра.
Има един модел с кръгли фарове. От първите Чавдари е. Началото на 70те години. Возил съм се в такъв.
Ето снимки. За кой модел Чавдар с преден мотор говориш?
« Последна редакция: Март 03, 2012, 22:11:03 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 03, 2012, 22:22:38
Отговор #246

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
ПАЗ, не е ли с ходова част на ГАЗ 53 и хидравлика от ГАЗ 66? ;)

Да,явно недостатъчно ясно съм се изразил.Не цялата ходова част е на на ГАЗ 53.Предния мост е  като на Зила,със щенкелни болтове Зил,но пък главините и колелетата са си ГАЗ 53.Хидравликата е като на ГАЗ 66 ,закачена е долу на предния мост.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 04, 2012, 01:25:16
Отговор #247

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Като цяло, управлението, хидравликата не е от ЗИЛ 130. Зиловата кормилна кутия е Класическа, хидравлична. Помпата гнети маслото в самата кутия. Разликата е, че в нея няма червячно-ролкова двойка, а винтово-съчмена !  Точно същата схема, като ZF на лек автомобил Мерцедес от тези времена. Само дето ако ти падне върху главата, ще те отрепе.  Докато при ПАЗ-овете, тези с хидравликите, има отделен работен цилиндър.  Закрепен към моста и с другия си край, шарнирно свързан, мести шенкелите.   Подобна схема на кормилен усилвател с външен работен цилиндър, има ГАЗ 13 Чайка.  Обикновена кормилна кутия. Единия край на цилиндъра е закрепен към марагето, а другия - към средната, дълга щанга между хебелите.  То е синхронизирано с работата на кормилната кутия, де.  Хайде, Птицата при малки отклонения на волана, хидравликата не въздейства. Усеща се, когато се натовари. При маневрира на място или при малки скорости + значително въртене на волана например. Лека е.   То и ПАЗ-овете са им леки воланите, а и не са твърде големи.  Поне не колкото на ЗиЛ 130.  Зиловия усилвател, също не работи при малки отклонения на волана. Така е конструиран модулът на разпределителя.

Не е такъв Чавдарът, за който говоря.   Утре ще му потърся снимки и да ти го покажа. Явно не мога да го обясня, понеже не му знам абревиатурата как се пише.   :-[    С фарове като на Лада 2107, пак голям и дълъг, с 6-цилиндров дизел, само задно предаване. И уютен интериор.


Март 04, 2012, 09:46:57
Отговор #248

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
joro-120L  нямах предвид теб приятелю.Знам на колко години си и ,че си се возил на тези Чавдари последните преди великите "оранжерии " да се появят и да вгорчат живота на шофьорите в градския транспорт.Имах предвид младите колеги които физически няма как да са се возили в тях защото тогава не са били просто родени. :D  А за ПАЗа просто мнението ми съвпада с това на колегата Победовод  очен харошие и трудолюбиви машинки.А и тази миризма на бензин в кабината около шофьора ми беше страшно приятна.Абе такива години бяха .Бензина беше 15 копейки така че на кой му е пукало колко гори това чудо.Някой сигурно си спомнят ,че имаше и едни по големи автобуси които се ползваха в градския които също бяха на бензин мисля ,че им викаха ЛАЗове но не съм сигурен. Онези сьс заоблената задница като на волксваген бръмбър.

Март 04, 2012, 10:48:19
Отговор #249

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз съм се возил на чавдари .Конкретно става въпрос за този с тунинг броните от постнатите снимки.Е няма толкова разглобена машина! Абсолютен труп ,след като слизах от него за училище ми се повдигаше! Мирише на нафта ,лампите примигваха вътре ,а плафоните бяха пълни с вода...Ако седнеш на последния ред седалки подскачаш буквално до тавана ....Една сутрин чаках 41 от Владиславово и до мен едни туристи.. Като видяха с какъв оглушителен шум се задава динозавъра и коментара им беше : Боже господи какво е това ?!?  :))  Но понеже съм на 26 няма как да знам какви са били като нови. Имам впечатления от последните им години живот. А помня возил съм се и на тея синичките бусчета Чавдар... Имаше случай с отворена врата и паднал пътник... Но така е с безброй навъртяни километри и никаква поддръжка... Иначе са корави ,щом да изкарат толкова години при такива условия .... Икарусите гледам и те не се дават :D