Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616105 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2012, 13:06:36
Отговор #250

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
joro-120L  нямах предвид теб приятелю.Знам на колко години си и ,че си се возил на тези Чавдари последните преди великите "оранжерии " да се появят и да вгорчат живота на шофьорите в градския транспорт.Имах предвид младите колеги които физически няма как да са се возили в тях защото тогава не са били просто родени. :D
Някой сигурно си спомнят ,че имаше и едни по големи автобуси които се ползваха в градския които също бяха на бензин мисля ,че им викаха ЛАЗове но не съм сигурен. Онези сьс заоблената задница като на волксваген бръмбър.
Румене досетих се, но все пак бъди конкретен, не слагай всички писали по въпроса в общия кюп. Аз и ти знаем на колко години сме, но има читатели във форума, които не знаят
ЛАЗ ги помня като междуградски автобуси. Бяха със заден мотор, но какъв е, не знам. Ако е бензин, сигурно ще е ЗиЛ.
А за Чавдарите, с др. Живков ще се разберем на днешната среща. Явно с писане няма да стане :)

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2012, 14:49:24
Отговор #251

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
joro-120L  нямах предвид теб приятелю.Знам на колко години си и ,че си се возил на тези Чавдари последните преди великите "оранжерии " да се появят и да вгорчат живота на шофьорите в градския транспорт.Имах предвид младите колеги които физически няма как да са се возили в тях защото тогава не са били просто родени. :D
Някой сигурно си спомнят ,че имаше и едни по големи автобуси които се ползваха в градския които също бяха на бензин мисля ,че им викаха ЛАЗове но не съм сигурен. Онези сьс заоблената задница като на волксваген бръмбър.
Румене досетих се, но все пак бъди конкретен, не слагай всички писали по въпроса в общия кюп. Аз и ти знаем на колко години сме, но има читатели във форума, които не знаят
ЛАЗ ги помня като междуградски автобуси. Бяха със заден мотор, но какъв е, не знам. Ако е бензин, сигурно ще е ЗиЛ.
А за Чавдарите, с др. Живков ще се разберем на днешната среща. Явно с писане няма да стане :)

ЗИЛ - ов е Жорка , но с главата на 131 , 135 магарета мисля че беше. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 04, 2012, 15:01:41
Отговор #252

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За ЛАЗ 695 говорим колеги.Имаше го в градския транспорт в Пловдив ,но преди доста години.В по ново време се вкарваха само междуградски и се раздаваха на някои предприятия за ведомствен транспорт.Двигателя е от моделния ред на ЗиЛ ,но е различен от двигателите за 130 и 131.С по голям работен обем е и по мощен-175 кобили.Освен на ЛАЗа този двигател се слага и на УрАЛа.Любопитната подробност тук е,че това е най дълго произвеждания модел автобус в света от един завод.От 1956г. до 2002г. -46г.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 04, 2012, 20:02:06
Отговор #253

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
ЗиЛ 130 и 131 нямат разлика в моторите. На УРАЛ мотора е ЗиЛ, да. Разликата е, че е с по-голяма степен на сгъстяване и работи с по-високооктанов бензин.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2012, 22:06:21
Отговор #254

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Значи Жоро въпроса с двигателя ЗиЛ 375(това е двигателя на Урал) е малко комичен.Разликата му с двигателя на ЗиЛ 130 е в работния обем 6 на ЗиЛа срещу 7 на Урала.Буталата на ЗиЛа са 100 мм,на Урала 108 мм.Степента на сгъстяване и на единия и на другия е еднаква 6.5 и  двата по дебелите книги ги дават да работят с нискооктанов бензин,то с тази степен на сгъстяване не може да е иначе.Обаче Уралите в армията от време оно ги карат на високооктанов бензин.Въпроса защо ги карат с високооктанов бензин ,при положение че в дебелите книги пише друго ,съм го задавал на няколко мои приятели пълководци.Отговора винаги е бил един,с високооктанов вървели по добре.Някакъв велик пълководец навремето е пуснал заповед Уралите да се карат с високооктанов и до днес се карат с 95.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 04, 2012, 22:20:00
Отговор #255

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Адаш, за ТТданните на двата двигателя си абсолютно прав. Исках само да допълня твоето мнение. За степента на сгъстяване явно съм подведен от някои книжки. Но, че на Урала му се препоръчва бензин А 93, /сега 95/ съм абсолютно сигурен. Пише го официално. Мотора 130 го водят дефорсиран и затова му дават по- нискооктанов А 86
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 04, 2012, 23:19:43
Отговор #256

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Адаш това ,че на Урала му се препоръчва бензин 93 със сигурност си го чел някъде,защото и аз съм го чел същото на някои места.Затова писах ,че нещата с този двигател са комични,в зависимост от степента на сгъстяване един двигател е форсиран или дефорсиран,в случая двата двигателя са еднакви,със степен на сгъстяване 6.5.При тази ниска степен на сгъстяване,завода поизводител му дава  нискооктанов,пък накъде го пишат за високооктанов и реално се кара с такъв.
« Последна редакция: Март 04, 2012, 23:21:35 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 04, 2012, 23:30:09
Отговор #257

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
ЗиЛ-375
Производитель:[/t][/t] ЗиЛ 
Марка:[/t] ЗиЛ-375 
Тип:[/t] Бензиновый 
Объём:[/t] 6962[1] см3 
Максимальная мощность:[/t] 180[1] л.с. (133[1] кВт ), при 3200[3] об/мин 
Максимальный крутящий момент:[/t] 465[1] Н·м, при 1800 об/мин 
Конфигурация:[/t] V8 
Цилиндров:[/t] 8 
Клапанов:[/t] 8×2[1] 
Диаметр цилиндра:[/t] 108 мм 
Ход поршня:[/t] 95 мм 
Cтепень сжатия:[/t] 6,5[1] 
Система питания:[/t] двухкамерный карбюратор 
Охлаждение:[/t] Жидкостное[1] 
Клапанной механизм:[/t] OHV 
Материал блока цилиндров:[/t] чугун 
Материал ГБЦ[size=95%] [/size][size=85%](англ.)[/size][size=80%]русск.[/size]:[/t] алюминий 
Тактность (число тактов):[/t] 4[1] 
Порядок работы цилиндров:[/t] 1-5-4-2-6-3-7-8 
Рекомендованное топливо:[/t] бензин
 основной — АИ-93 (92)
 допустимый — А-76 (АИ-80)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 05, 2012, 20:25:53
Отговор #258

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Жоро,навремето нямаше интернет и се четяха дебели книги.В дебела книга инструкция за експлоатация на Урал 375 лично съм чел  бензин АИ 80.Сега в интернет има всичко,за съжаление покрай многото верни има и неверни неща,затова предпочитам все още да чета дебелите книги когато имам такива.
Но тук в руския форум на двигателистите сега намерих нещо интересно,този въпрос който коментираме сега с тебе са го разисквали още преди повече от година.И излиза,че на гражданските Урали 375 е предписан АИ 80,а на военните 375Д е препоръчан АИ 93 за да може при необходимост по бързо да се развърти тази голяма маса.
Предполагам знаеш  руски, много интересна  и приятна  тема:

http://www.ab-engine.ru/phpbb/viewtopic.php?t=4232
« Последна редакция: Март 05, 2012, 20:33:59 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 05, 2012, 22:16:36
Отговор #259

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Адаш, използвал съм руската уикипедия. Все пак, информацията е официална и се надяваме да е достоверна. :)
Аз също предпочитам книжките.
Като войник съм карал, /казвам карал, а не да си правя кръгчета само в парка/ ГАЗ 63, ЗиЛ157, 130, 131, УРАЛ 375Д/за Д-то - мисля, че това е означение на бордовия/ и върха в моята войнишка кариера е шофьор на ЗиЛ 135, който е с два двигателя 375/не ме питай колко гори/. :)) Затова ми прави кеф да си говорим за руските високопроходими машини.
Руския сайт е интересен. Благодаря!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.