Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616222 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 27, 2013, 14:51:58
Отговор #480

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То махни колите, виж само ремаркето колко яко е сделано, сигурно тежи повече от москвичите :D

Август 27, 2013, 15:40:46
Отговор #481

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това ми напомня за една култова комедия - "Приключения на италианците в Русия" O0
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 27, 2013, 19:30:22
Отговор #482

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Това ми напомня за една култова комедия - "Приключения на италианците в Русия" O0

"Невероятните приключения на италианци в Русия" това му е точното име, поне сега го търсих и така излезе в гугъл :shy: :winktongue:

Сипвам бира и сядам да видя дали ще ми е поредния любим стар филм :))
Andreev Motorsport TEAM

Август 27, 2013, 19:39:21
Отговор #483

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Как ли ги е влачил тези коли по баирите този ЗИЛ като нито е имал бързи -бавни  а и запасната му мощ е малка?Страхотна снимка.

Много лесно.150к.с. мотор 7тона колите и 10тона композиция са 17тона обща маса.Или около 9к.с. на тон.Имах МАЗ влекач 180к.с 5 предавки и теглеше по 38-40 тона обща маса без проблем с байрите.

"Невероятните приключения на италианци в Русия" това му е точното име, поне сега го търсих и така излезе в гугъл :shy: :winktongue:

Сипвам бира и сядам да видя дали ще ми е поредния любим стар филм :))

Гарантирано ще стане любимия Ти стар филм.
« Последна редакция: Август 27, 2013, 19:41:13 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Август 27, 2013, 21:29:38
Отговор #484

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Този ЗиЛ е за украинските степи , бре. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 27, 2013, 21:37:00
Отговор #485

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Много лесно.150к.с. мотор 7тона колите и 10тона композиция са 17тона обща маса.Или около 9к.с. на тон.Имах МАЗ влекач 180к.с 5 предавки и теглеше по 38-40 тона обща маса без проблем с байрите.

Гарантирано ще стане любимия Ти стар филм.

Тези Зилове като ги натовариш и са като куци магарета. Особено като види малко баир. С този товар ше върви по равното на четвърта, а види малко баир - втора, може и първа >:D
Недей сравнява дизеловия МАЗ с бензиновите кютуци.
Да, във филма "Невероятните приключения на италианци в Русия" имаше някакъв автовоз и от него в движение свалиха един Москвич 412И. Много вървеше :). Филма съм го гледал, когато бях в пети клас.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 27, 2013, 22:03:34
Отговор #486

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Тези Зилове като ги натовариш и са като куци магарета. Особено като види малко баир. С този товар ше върви по равното на четвърта, а види малко баир - втора, може и първа >:D
Недей сравнява дизеловия МАЗ с бензиновите кютуци.
Да, във филма "Невероятните приключения на италианци в Русия" имаше някакъв автовоз и от него в движение свалиха един Москвич 412И. Много вървеше :). Филма съм го гледал, когато бях в пети клас.

Камиона беше МАЗ, филма ми допадна определено, най-вече се наситих на руски возила ;D
Andreev Motorsport TEAM

Август 28, 2013, 07:56:59
Отговор #487

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
МАЗа има по добър въртящ момент от ЗИЛа. В казармата съм карал и от двата камиона та затова Дино ти знаеш не по зле от мен се чудя на Зила. :D
Естествено ,че най добра си беше Шкодата но този шум в кабината ме побъркваше .Но пък винаги ми беше кеф като карах бордови Зил.Вози си меко  и тихо като лека кола .
« Последна редакция: Август 28, 2013, 08:03:29 от rumen_spasov »

Август 28, 2013, 10:04:15
Отговор #488

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
На мен само веднъж ми дадоха да шофирам Зил като старши на машината, но разбира се не се справих добре с двойното амбрииране :)) Нямам спомени да е бил много комфортен или тих, особено отвън сериозно си бучеше, понеже ауспуха е изведен отстрани под каросерията... това беше неприятно и за возещите се в нея - трудно се издържа без противогаз, затова в ШЗО-то предпочитахме да се возим на Прагите.

p.s. забравих да уточня, че този който който покарах беше 130, а в школата се возехме на 131, ако има особено значение де.
« Последна редакция: Август 28, 2013, 10:08:52 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 28, 2013, 10:35:29
Отговор #489

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
На мен само веднъж ми дадоха да шофирам Зил като старши на машината, но разбира се не се справих добре с двойното амбрииране :)) Нямам спомени да е бил много комфортен или тих, особено отвън сериозно си бучеше, понеже ауспуха е изведен отстрани под каросерията...

Стойте си на дясната седалка др. старшина-школник ;) Зила включва и без двойно. т.е не е задължително да се прилага.
Ако е нов, стегнат, жужи като осичка когато е в движение. Разбира се в кабината. На празен ход не можеш го чу. Само компресора се обажда като включи. И върви и ускорява, обаче като е празен :)
От тук изброените, Шкодата си е яката машина
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.