Автор Тема: Автобуси и камиони  (Прочетена 616782 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2014, 21:57:53
Отговор #620

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не е пожарна кола, такава установка имаше монтирана на шаси Зил 131 в поделението на вътрешни войски в Разград.Идеята беше струята от двигателя да се използва за разпръскване на тълпа при масови безредици.

Април 05, 2014, 17:29:50
Отговор #621

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Според мен този Зил 131 в поделението на вътрешни войски в Разград,щом е бил с такава установка с двигател ВК-1 от МиГ 15,също е бил пожарна машина АГВТ.
В бившия източен блок до началото на перестройката несанкционирани масови прояви нямаше,да не говорим пък за безредици.Затова спец техника като водометни автомобили за такива цели не се произвеждаше.В тази връзка се е предвиждало при евентуално възникване на някакви безредици,да се използват пожарни автомобили и пожарните служби като подразделения на МВР.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 05, 2014, 18:43:32
Отговор #622

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Сега Кирчо,ще трябва да намерим ЗиС 151  за да окомплектоваме решетката! :D
Обаче според мен ЗиСа на снимката не е аеродромна сушилка,по скоро е пожарна кола АГВТ.
Реактивен ВК-1 съм виждал като сушилка ,но монтиран отпред на Краз.

В авиобазите Габровница и Доброславци 1987-88-89г тия двигатели бяха на нещо като колесар с шаси и ги теглеха като ремаркета МАЗ-ове КЗ-та (цистерна керосинозарядна) с подвързан шланг за гориво директно от цистерната.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 05, 2014, 20:55:13
Отговор #623

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
На някое военно летище в Русия,бях видял нещо много здраво- ВПП сушилка на базата на МАЗ 535.Най вероятно на него има монтирани 2бр. ВК-1 но всичко беше скрито.От закритата каросерия  се виждаха да излизат само два грамадни шланга,които отиваха отпред до бронята на МАЗа отляво и отдясно.
ЗиСа от снимката има компановка на АГВТ,но не виждам крана и двете тръби за подаване на водата,възможно е да са свалени.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 05, 2014, 21:45:25
Отговор #624

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Този Заурер 2ДМ  обслужва реактивна техника,МиГ-21 и 29.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Април 05, 2014, 22:19:41
Отговор #625

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Този Заурер 2ДМ  обслужва реактивна техника,МиГ-21 и 29.



Такъв бях видял преди година на служба в пожарната на Гурково


Април 05, 2014, 22:46:40
Отговор #626

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Като служих на летището в Балчик (2006-та) се возих няколко пъти на техния. Доста бързо се движеше по рульожката, а и все още не знам, защо са с десен волан.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!

Април 06, 2014, 10:00:41
Отговор #627

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Като служих на летището в Балчик (2006-та) се возих няколко пъти на техния. Доста бързо се движеше по рульожката, а и все още не знам, защо са с десен волан.

Защото до преди години една част от Европейските страни са били с обратно движение.А тоя камион е поне на 35 годинки.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 06, 2014, 12:10:59
Отговор #628

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Има  друга версия за десностоящия волан на Заурера.Пез годините когато се произвеждаше този камион,освен Албиона и Ирландия в Европа с ляво движение беше само Швеция,мисля до 67г.,затова тази причина е маловероятна.
Чел съм ,че заради изключително планинския терен с тесни пътища в Швейцария,Заурер 2ДМ се е правил с десен волан за да може шофьора по добре да следи банкета и тази версия ми се струва по правдива.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 13, 2014, 20:33:03
Отговор #629

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
След приключването на рали "Марица" се отбих в Гюмюрджина да се поразгледаме и да похарчим някоя пара.
Оказа се,че и там имат действуваща ретро пожарна машина Щаер от 60-те,жалко че беше притисната от трите страни и нямаше възможност за по информативна снимка.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.