Автор Тема: Mercedes 300SE W140  (Прочетена 58485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 08, 2023, 23:25:55
Отговор #310

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Малкия дявол, ама добре се е скрил пак  >:D
 За пореден път имаме пример , как някой без опит ( по модела и марката ),но с логично мислене и фундаментални познания дава решение,  а опитните и специализирани майстори изпускат очевидните детайли
 Това да ти е последното ровене по железния модел ....

Той големия дявол го минах с блокажа на маслена помпа, купих втори сет компютри за цялата кола , като се почне от бейс модла  та до края всички модули. Всички датчици  смених покрай тая тъпотия, 3 броя дебитомери, нови свещи, нови кабели , делко с палец , 3 бубини ,  2 комутатора , 3 датчика разп. вал  2 клемореда и още един милион тъпотии които не ги помня само защото колата не работи като хората и няма кой да даде реално акъл ......... Както казваш, човек с логично мислене , но и с нужната техника като стар диагностика  ( бях тръгнал да гледам цените на стар диагностиките!  :))))  и познания  в темата може да реши какъвто и да е казус независимо че е на 30 години и има един оправен  S420 W140 ( така пише в сайта на момчето)  https://bgdiagnostika.com/bg/

Не е до парите , но всички взимат 80-100 кинта ма да му я занеса колата на поднос в сервиза,ама не днес , обади се другата седмица, ма днес не, утре ела ама звънни да ти кажа в колко ..... а тоя пич дойде два пъти до колата пред вкъщи за 70 кинта и си игра с мен да разглобяваме и пробваме  различни системи по колата. Резултата е  колата в движение  и не ми се вярва чак ........
« Последна редакция: Октомври 08, 2023, 23:42:00 от fokke »

Октомври 09, 2023, 00:34:45
Отговор #311

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Развам се че проблема е оправен и си щастлив !
Какво беше ?
Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 09, 2023, 00:43:34
Отговор #312

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Развам се че проблема е оправен и си щастлив !
Какво беше ?
Благодаря


Здравейте, след като почти година  колата  не е в нормална редовна експлоатация поради проблем с прекъсването на мотора в ниските обороти и след десетки телефонни  разговори за насрочване на час за преглед на колата  при това неуспешни , та  чукнах на сляпо в Гугъл и се свързах с първия "не мерцедесов" майстор за диагностика на проблема. С доста голямо недоверие подходих, защото  колата ми е стара и нали уж няма вече майстри за тях и тн.
В Петък дойде едно момче  с един лаптоп , закачи колата която работеше изключилено зле , на богата смес , прекъсва и тн. Установи, че компютъра приема  стойност от темп. татчика за -56 градуса, след това  каза, че има късо на датчика на разпределителния вал и че датчика не отговарял само за запалването ( както ми твърдяха всичките " майстори"  до момента гледали колата) , а дава  данни на вариатора.
На следващия ден купих един нов температурен датчик  и го викнах пича пак да дойде до колата ( идва до колата на място !!!) закачихме лаптопа , вече температурата беше нормална 23градуса ,  замери ми  датчика на разпределителния дали дава нормални Омове , след това  проследи кабела  и установи че накъсява в лулата при датчика! След като разглобих лулата  се видя как двата кабела се допират и правят късо, от там дават грешка на компа,  който не знае разпределителния вал в каква позиция е и не може адекватно да компенсира при натискане на педала на газта. Отделно темп датчика вече дава верни данни на дросела  и сместа не е като за минус 56 градуса богата, а е нормална.
Изчистихме и други грешки и така за един следобед едно момче, което се занимава с далеч по-модерни коли и диагностика  ми намери проблема и колата я върнахме на пътя.................
Поуката ми от тия  неща е, че  в някои случаи прехвалените майстори  на по 70 години  не винаги са адекватни , а в много случаи дори са неадекватни  да намерят   и едно късо съединение в един  двужичен кабел ........



Декември 24, 2023, 13:25:33
Отговор #313

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, Честита КОледа на всички и успешна 24та !

КОлата след ремонта  и диагностиката вече върви нормално,  минах някъде около 2к километра без каквито и  да е драми.

Имах и време да си поиграя с разни елементи по обзавеждането , които ме дразнеха от доста време. Заключалките на панелите на вратите и по-точно контролите за седалките. Тия врътки с годините са се опекли и се чупят като захарни и няма с какво да се заменят освен с нови които ги няма .............

След доста ровене в нета попаднах на stl файл на тези ключалки , явно някой също като мен си е късал нервите и накрая ги е нарисувал , а може и да ги е сканирал , но факта е че ги има фрии и човек може да си ги дръпне  и да си ги принтира.

По случай рождения ми ден на 6ти Декември мой добър приятел  ми подари различен тип принтери от моите които ползвам, а именно смолен принтер. Смолните принтери  се отличават с уникална прецизност и с подходящата смола за целта могат да се постигнат резултати далеч по-добри и от заводските.

Та реших да си пусна на новия принтер въпросните заключалки и резултат бе супер добри  детайли  изпълнени от ABS смола за около  10 минути :)

Истината е , че могат да се принтират с този тип принтери всички детайли от интериора на една кола, а дори и функционални детайли  и по двигателите.

Пускам снимки на принтера и на крайните детайли , а вчера за коледа си поръчах най-големия принтер с работен обем от този тип и го чакам с нетърпение, защото ще влезе моментално  в производствения процес на компанията ми.










Декември 24, 2023, 20:16:03
Отговор #314

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Средния стоп на мойта 140-ка се сдроби на сто парчета, изгоряла крехка пластмаса.
Можеш ли него да направиш ?

В интернет струва повече от двата големи стопа заедно.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Декември 25, 2023, 12:58:10
Отговор #315

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
За да се принтира нещо на принтера трябва да има файл ДЖи код, преди това трябва да има създаден в 3Д програма детайла. Отделно и смолата трябва да е прозрачна за принтиране на стръкле детайл , аз за момента съм купил сив.

Март 07, 2024, 11:11:54
Отговор #316

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, последните месеци колата се кара редовно без проблеми. Преди дни минах през сервиза на приятела ми Яни който потдържа колата с идеята да сменим старите "клекнали" пружини на задния мост с нови такива стандартен размер и нови тампони към тях.
Идеята беше да се свалят  с инструмент за сгъване без да се сваля нищо по окачването, но реално  се наложи да  откачим амортисьора и да разхлабим вътрешния болт на носача.

Сваляме оригиналните прижини и без изненада се установи, че е счупена и парчето си седи вътре и колата е клекнала с нищожните 1-2см.
Сравняваме старите и новите пружини  еднакви като височина , което малко ме разочарова, но сменихме дясната пружина която бяхме извадили.

Решихме да не сменяме и другата която също се оказа счупена, защото е по-удачно за да се вдигне задницата да се купят други прижини по -високи и подсилени.

Та така , леко фалстарт на идеята да се вдигне задницата, но лятото е пред нас :)

Трябва да я вдигна задницата защото дразни, но и като закача  и караванката, макар и малка също натиска допълнително и ставам wolrider

Има и една друа идея която обмислям , да сложа двете нови прижини които имам и да им вкарам вътре  надуваеми възглавници за модела, които са на цена на нови пружини , могат да се надуват  до желаната височина с обикновен компресор .

Дайте съвет ако някой е ползвал подобни възглавници ?














Март 10, 2024, 16:41:30
Отговор #317

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
немец мръсен, бандит магистрален ...