Автор Тема: Немските автомобили на USfan  (Прочетена 96932 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2024, 15:49:10
Отговор #280

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Вчера колегата Бурян ми беше на гости, да си разменяме разни автокаталози.
Та, аз му дадох една моя брошура за първия лифт на кабрио версиите на Голф-1, а той пък ми даде една негова за пост-1988 втория лифт с дебелите брони, издание от предпоследната на производство на модела- 1992 година.
Моя Голф 1-ца е от 1991 год, така че тази брошура почти съответства като за него.

Ето страниците и.
Прави впечатление, че освен намаления брой страници /тази е от 12 стр, а предишните бяха по 16 и 20 стр/, всъщност инфото и снимки вътре са доста бегли, например не са упоменати никакви техн. данни, както и няма изброяване и разглеждане на разните лимитирани версии, които в последните 3 години на производство- 1991, 1992, и 1993.















Април 08, 2024, 21:36:40
Отговор #281

Активен USfan

  • Публикации: 10838
Преди няколко дни открих малко рано летния сезон по морето, не с една, ами даже с две открити коли.
Та, раззимих и разходих по Варна и северното крайбрежие, и Маздата Миата, и Голфа 1-ца, след като над половин година бяха прибрани и двете там в едни гаражи, и въобще не мърдани.

МХ5-цата я прибрах в София, но Голфа 1-ца, понеже е 4-местен и една идея по-практичен, ще седи и това лято за каране по крайбрежието.
Тая Мазда, като една идея по-нова кола /сега направи 25 години )) /, и все пак като японка на производство, не извади никакви проблеми на експлоатация нито през мин. година, нито сега. 

За разлика от нея, по Голфа имаше някои дребни неща да се правят.
Най-вече, понеже от разни вкочанени оригинални маркучи понякога прокапваше охл. течност от снадките им към радиатора и цил. блок, на 1-цата още през миналата година му бях подготвил налични за смяна почти всичките маркучи, водещи от мотора към радиатора и парното, и все ги разхождах в колата.
Най-накрая сега ги смених повечето от тях, но без тоя трипътния с 3 различни тръбни диаметра най-сложен маркуч.
Него не успях да го намеря бързо за купуване, поне не в посл. момент преди да тръгна да карам Голфа към морето, през пролетта на 2023 год, така че още го нямам. Ще трябва и той да се смени по някое време през лятото.










« Последна редакция: Април 08, 2024, 22:35:28 от USfan »