Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268481 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 14, 2011, 12:05:26
Отговор #10

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Добре дошьл и от мен колега. Чудесен проект.Сьс здраве да си я караш. Ако може по нататьк пусни и едно клипче да му чуем и гласа на този хубавец.

Скоро смятам да направя клипче как боксерчето набира на 4та от 90 до 160. "Звукът" на Веберите (не на гърнето!) е наистина впечатляващ. Но това, което съм направил все още не е състезателен мотор  :), а просто един адски приятен за карене мотор с много добра динамика. Доскоро колата беше дейли-драйвър и все още си я карам всеки ден из Варна, но с тези Вебери и валове колата просто си "плаче" за оброти и извънградско. Така, че ще се мятаме на някоя "пластмасова сапунерка" из града, а с битълчето - на извънградско. 
А ето как го правят гермаците. Професионално и с много пари, разбира се! Всъщност това по-долу е близо до "разумния максимум", който се търси от въздухарите (не, че не може и още!) с доста стотинки обаче  :)
Въздухарът по-долу е 1303ка German look/Racelook с 2.3 литра въздушен боксер и 220 кончета при 6500 оброта (спортни валове, глави, 2ка Вебери 52ки IDA, усилено/спортно окачване и т.н. ). Не знам дали някой си има на идея как върви този звяр при положение, че купето все още е 800 кг.











« Последна редакция: Септември 14, 2011, 12:08:49 от Nik1600GT »

Септември 18, 2011, 20:08:13
Отговор #11

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Още малко снимки на въздухарчето.

Така пристигнахме от Австрия (тук сме след пастиране).



А тук сме няколко дена след фейслифта - боята е Standox, а цветът Red Tango.





На слънце обикновено изглеждаме така.



Карали сме и на -16/-17 градуса на педя сняг и лед ...мисля, че двете снимките са от 23.01.2010. Запалихме от раз (тук съм със стария мотор - 1200сс/34 кончета) и след 10на мин. размръзяване ...само газ.





Това лято го изкарахме с ето този отворен капак - става със специални панти и върши работа - температурата на маслото е 20 градуса надолу. Но...малко повече прах и...по-добре да не завалява як дъжд. 



А ето го и "вентилирания" капак след като го пръснахме. Имам го от май месец, но едва преди 1-2 седмици му дойде времето. 
 


Вчера бяхме при Благо - бачка здраво и мераклийски по зеления Форд  :).



Двигателчето към днешна дата изглежда така. Никакви ядове с двойката Вебери, както ми предсказваха някои колеги с претенции, че разбират от тунинг на въздухари. Всъщност навън 95% от тунига на въздушните боксери на костунурките се прави с двойка Вебри IDF или Делорто DRLA, но не и в БГ...
Но това е много дълга тема.
А по интериора на практика не съм пипал нищо - всичко си е доста запазено. Евентуално една кожена тапицерия, но предпочитам всичко по двигателя и окачването да е перфектно, отколкото визията - въпрос на приоритети.

 









« Последна редакция: Септември 18, 2011, 20:17:17 от Nik1600GT »

Септември 18, 2011, 22:17:25
Отговор #12

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Браво! Кокпита ме кефи много! :)
Абсолютно необходим контрол на параметрите температура и налягане на маслото на двигателя за спортно и
динамично шофиране! (пилотиране!) за проект като твоя! >:D
И с оборотомер от Лада.......впрочем има ли значение. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 18, 2011, 22:20:59
Отговор #13

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да не забравя комплимента за аварийните светлини -обективна необходимост днес!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 19, 2011, 08:18:36
Отговор #14

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И с оборотомер от Лада.......впрочем има ли значение. :)

Знаех си, че някой ще ме закачи за ладовия оборотомер. Нов е и ми е подарък. И се вързва доста добре с оригиналния уред (километража). А иначе няма проблем да се върже ето този 80mm оборотомер на VDO заедно с този панел.





Но...трябва да измисля още два уреда. Например волтметър и амперметър. Ето ги отново на VDO - 52mm и точно за останалите два отвора.





И ако всичко се вземе ново отиваме на едни 400 левчета ...т.е. наближаваме цената, на която бат Весо си продава Фордчето. Не че не си заслужава, но засега ще покараме с ладовия. А иначе аварийните се монтират оригинал на последните модели. Забравих да спомена, че костенурката е мексиканка 1985г.  износ за Европа и по всичко изглежда, че аз съм втори собственик.   
« Последна редакция: Септември 19, 2011, 08:28:43 от Nik1600GT »

Септември 19, 2011, 18:55:40
Отговор #15

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Е аз пък съм със огледалца от Жигула  O0
Ford weist den weg

Септември 21, 2011, 22:04:41
Отговор #16

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
малко клипове на тема aircooled power

666 ("въздушни") кончета под капака на костенурка ...
http://www.youtube.com/watch?v=tzisFbTiD-M&feature=related

въздухар 2.2 турбо с 350 кончета под капака

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=nljeNyH07Cs

и едно V8 bi-turbo

http://www.youtube.com/watch?v=45UrRFHltho&feature=related

ускорение

0-100 за 4сек.

http://www.youtube.com/watch?v=p1EPFsHTuR0

и този ускорява здраво

http://www.youtube.com/watch?v=N643o5NeUtU&feature=related

драйв с 240

http://www.youtube.com/watch?v=sjJ9ScjyJWY&feature=related





« Последна редакция: Септември 21, 2011, 22:22:53 от Nik1600GT »

Септември 25, 2011, 20:47:27
Отговор #17

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
На кафе (или бира  :) ) и...още една читава костенурка във Варна. Въздухарът на колегата е 1.8 с централен двукамерен Вебер, стъпен на сгъстяване 10.5, електронно запалване с комутатор и триполюсени Вош свещи, олекотен маховик и спортна изпскателна система. Но лично мен доста ме впичатляват минусовите джанти 6.5J и в сокро време и аз ще направя нещо по въпроса. Такива джанти (ако са направени кадърно) стоят много по-добре на костенурка от 90% от каквато и да е лята джанта (лично мнение).




На връщане се закачихме/"дръпнахме" (аз отново бях с "навигатор") и в общи линии нещата са на кантар -  при мен двойката Вебери и спортните валове определено компенсират разликата в кубатурата, по-ниската степен на сгъстяване и недоизкусурените токове (не съм особено впечатлен от NGKтата, с които карам в момента и определено трябва да се върже някакво електронно). Иначе за тунингован въздухар от порядъка на 1.6-1.8 ето това са може би най-добрите свещи, които могат да се сложат (сега съм на вълна свещи). Никъде и никой не казва с какви прилични свещи следва да се кара тинигован въздухар на костунурка от порядъка на 1.6-1.8 ...но тези мотори са адски близо, като характиристики до 1.6 литровия мотор на Порше 356 от края на 50те (тип на двигателя, кубатура, мощност, степен на сгъстяване и т.н.). Ето една интересна таблица.



А ето какви свещи дава Денсо за Порше 356 1.6 литра (или пък за моя въдухар  :) ) .



т.е. тове е Денсо иридиум пауър IWF22 и цената е повече от прилична (в Ангилия се намират за около 35 лири комплекта). Всъщност отзивите за Денсо иридиум пауър са доста добри по принцип така, че вероятно откъм свещи ще я докараме (и откъм джанти - вече ги събрах 8 стандартни (без тези дето са на колата  :) ) и от тях ще станат 4 минусови от порядъка но 5.5-6-6.5J.
« Последна редакция: Септември 25, 2011, 20:58:29 от Nik1600GT »

Септември 26, 2011, 16:42:40
Отговор #18

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Последно се спрях на това по-долу (Brisk Premium NOR 14 LGS). Според мой приятел, който е експериментирал доста време със свещи, този Бриск е по-добър избор дори от иридиуми за по 40 лв. свеща. Утре ги слагам.
Повече инфо тук - http://www.brisk.biz/page.php?page=2800

« Последна редакция: Септември 26, 2011, 16:51:12 от Nik1600GT »

Септември 27, 2011, 10:20:35
Отговор #19

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Какви са основните конструктивни разлики между старите Порше мотори и битълските?

Много ми харесва битълският звук на мотора.
Точно като бръмбар жужи.
Предполагам при теб се е позагубил от тези Вебери.

Имаш ли клипче на твоята машина?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"