Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268618 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 09, 2017, 18:04:19
Отговор #340

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Едва ли си ги прецакал - не става толкова бързо, но самите фирми производители на тези филтри или ги продават омаслени, или изрично препоръчнват да се омаслят (и даже пишат  инструкции как да стане  :D)! В София има и от двата вида спрей. По-трудно се намира този за дунапренените филтри. За дунапренен филтър на най-добра цена е този на Кастрол 400ml - около 15 пари в магазина по-долу.




Ако е в наличност, можеш да го намериш на адрес - София, Разсадника, бл. 87 вх. Л ...имат и интернет магазин - http://technoflu.bg
За "спортни" филтри като твоите "конуси" и моите овални "миндили" за IDFте (дето иначе струват куп пари, най-изгоден е спрея на Манол 200ml. Има го на доста места и във Варна го намирам за около 5 пари.
ПС. Дори  и този на Манол, който е 200ml, стига за доста омаслявания даже и при мен при положение, че съм с 2 филтъра и то сравнително сериозни като площ!





« Последна редакция: Ноември 09, 2017, 18:10:27 от Nik1600GT »

Ноември 09, 2017, 19:11:15
Отговор #341

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Като стар моторджия, давам и жокер за лесно намасляване на филтър. Напръсква се, поставя се в найлонов плик и се размачква за да "попие" равномерно и да се оттече ненужното масло. ;)

Ноември 10, 2017, 07:58:10
Отговор #342

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Като стар моторджия, давам и жокер за лесно намасляване на филтър. Напръсква се, поставя се в найлонов плик и се размачква за да "попие" равномерно и да се оттече ненужното масло. ;)

Благдаря, Fifo! Ще има размачкване  :). Иначе "сагата" с дунапрена засeга приключи. Намерих това, което търся. И не съм купувал дунапренен матрак все пак - за 3 пари парчетата са 80 на 40 см и стигат за 2 двойки филтри при мен с едно "снаждане". Як зуум с лупата показва прилизително същата порестност като мотордижийския дунапрен и ... интерсно, но пропуска въздух с една идея поне по-лесно от "моторджийския". Малко ме дразни цвета - определно е розов  ;D, но там избор няма. И ми се иска да е с половин идея по-тънък от тези 2 см та днес ще видя дали няма да мога да го "изтъня" с едни 4-5 мм. Има поне 2-3 начина да стане културно (изключвам "дялането" с макетно ножче  :)).

Ноември 10, 2017, 09:20:44
Отговор #343

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Интересни експерименти, Ники!
Има ли вариант, ако дунапрена е много порест, въздуха на де мине "покрай" маслото, а да го повлече с него в двигателя?
Има параметър за способността на филтъра да задържа и маслото за филтри в него?

Старите автомобили не би ги бъркало съвсем, но новите, с дебитомери, зацапват сензорите ако прекалиш с омасляването на филтъра.
Как е дунапрена в това отношение?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 10, 2017, 15:11:40
Отговор #344

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Интересни експерименти, Ники!
Има ли вариант, ако дунапрена е много порест, въздуха на де мине "покрай" маслото, а да го повлече с него в двигателя?
Има параметър за способността на филтъра да задържа и маслото за филтри в него?

Старите автомобили не би ги бъркало съвсем, но новите, с дебитомери, зацапват сензорите ако прекалиш с омасляването на филтъра.
Как е дунапрена в това отношение?

Ами четох точно за това в сайтовете на няколко известни производители на "спортни" дунапренени филтри. Казват, че няма. Стига да си купиш ....техния филтър  ;D!  А истината вероятно е в това, за което говорех по-горе. Да не е прекалено порест и съответно прекалено "тънък". Под прекалено порест се разбира с по-малко от 30 -40 пори на инч, а общо взето на запад продават 2-3 вида дунапрен за филтри с дебелина малко под 10мм и около 16 -20 мм. Та аз този тънкия дунапрен под 10мм не бих го ползвал, а при всички положения нещо между 15 и 20мм. Със сигурност има някакво значение и с какво омасляваш - при дунапрена трябва да е гъсто и сравнително "лепкаво" маслото. Има спрейове, а най-простия вариант е некво гъсто минерално деференциално масло (навремето като ги е намяло тези спрееве пак са омазнявали с нещо, нали). И още нещо много интересно! Купих два дунапренени листа - един от моторджийски магазин и един от тапецерски. И двата с шублера са по 19 мм "дебели" и лупата показва приблизително еднакъв размер на порите. Ами тапицерския диша осезаемо по-добре с уточнението, че някъде 1/5 от парчето (което иначе е доста голямо - 80 на 40 см) от единя до другия край на тези 80 см  просто е като ..."удушено". Некъв фабричен дефект ли е какво не знам, но видимо има огромна разлика. Така или иначе останалите 4/5 ми свършиха работа и утре ще взема още едно от тапицерския, но ще трябва да се "духа" за проба  :D
А резултата е на снимките - направих вътрешна решетка, че и външна. Отвътре си е хубаво да се заздрави конструкцията (макар, че тествах и без и поне на първо четне не се "сгъна"), а отвън ако беше черен или червен дунапрена вероятно нямаше и да си помисля да правя. Всъщност за отвън има и други варанти на "мрежи" и в доста по "олд скуул" фасон - просто неква тунунг решетка се мотаеше из мазата (от незнам кога и откъде) и пробвах с нея. Продължава малко да ме дразни розовото, но като го омасля и покарам ще смени боята, а сега с решетката от километър не розовее  ;D.
И още нещо! Аз за себе си съм повече от убеден, че всеки що годе правилно подбран и омаслен дунапренен филтър (различен от рехава китайска гъба за миене на чинии  :D) ще филтрира мръсотията по-добре от поне 80-90% от т.нар. "спортни" филтри. Или поне от това, което у нас се разбира под спортен филтър, щото и дунапренените се водят спортни с голяма пропускливост (на въздуха, не на мръсотията  :))! Всъщност едни тестове дето публикувах по-горе показват, че дунапренения филтър може да филтрира по-добре и от един от върховете на сладоледа - "спортен" филтър на K&N. Та така.


     
« Последна редакция: Ноември 10, 2017, 15:45:26 от Nik1600GT »

Ноември 15, 2017, 10:07:49
Отговор #345

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170


« Последна редакция: Ноември 15, 2017, 10:23:29 от Nik1600GT »

Ноември 17, 2017, 16:11:10
Отговор #346

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170

Декември 03, 2017, 15:14:57
Отговор #347

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Току що пробвах един от тези 4 варианта на въздухозаборник. И по-точно този, който увеличава дебита на "пресния" въздух пред турбината оттам, откъдето засмуква. Ефекта е почти същия като да се кара с (леко) отворен в горната част капак при избягване на надостатъка да отваряш, фиксираш и затваряш капак. На 16-17 градуса навън и (полу)градско с около 55-60 км средна сокрост температурата на маслото твърдо е едни 5-6 градуса надолу. Лятно време и при по-висока скорост  - поне 10+ надолу. Това на жълтата снимка е стоков вариант на единствената заводска двукарбораторна 65 кончета косетнурка, където въздухозаборника е над решетката на задния капака. ПС. С малко фантазия и доста преправяне може да се направи от тези пластмаси над задното стъкло на хечбеците, че и от част от някоя броня.




« Последна редакция: Декември 03, 2017, 15:21:23 от Nik1600GT »

Декември 07, 2017, 19:11:58
Отговор #348

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ето го и на колата. Мечките може и да заспаха, ама във Варна зимата я няма. Пък като дойде е 3 дена и половина и никво зазимяване  :)





Декември 08, 2017, 21:11:31
Отговор #349

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дам, лошото при вас е само соления разяждащ ламарините морски въздух :D А колкото до въздухозаборника, предполагам ще върши някаква работа, макар да ми изглежда с доста тесен отвор... но за зимата бих го махнал, особено при такива художествени фотогравии, поне според мен не влияе положително върху естетичния вид на колата.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.