Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268621 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2017, 09:24:42
Отговор #350

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Дам, лошото при вас е само соления разяждащ ламарините морски въздух :D А колкото до въздухозаборника, предполагам ще върши някаква работа, макар да ми изглежда с доста тесен отвор... но за зимата бих го махнал, особено при такива художествени фотогравии, поне според мен не влияе положително върху естетичния вид на колата.

От морския въздух няма бягане - повечето време сме край него. За въздухозаборника - дефакто това, което ползвам е фабричния "дъждобран" на решетката на задния капак (т.нар. rain deflector). Той си е екстра за задния капак и повечето Кефери се карат без него. С минимално преправяне и поставен наобратно става идеален въздухозаборник. Определено не стои никак зле, но няма как да се сваля и слага постоянно - закрепването не чак толкова просто и ще се надере боята. А за това дали върши работа - вервай ми по-голяма работа върши отколкото и аз предполагах. Широк е около 7см почти по цялата периферия на решетката, откъдето смуче турбината. Дори на градско при лежерно каране и светофари тези дни ми смъква близо 10гр температурата на маслото, а му дават да е ефективен от 50-60 км/ч нагоре (т.е. дори на долната граница, където върши неква работа, пак смъква осезаемо температурата на маслото). На извънградско лятото със сигурност ще смъква едни 15на градуса и върши дефакто същата, ако не и по-добра работата от допълнителен маслен кулер (при въздухар със сигурност, защото директно увеличаваш дебита на "пресния" въздух, който обдухва и охлажда понапечените глави на боксера). Между другото можеш да се замислиш за Шкодака. Такива въздухозаборници се слагат и на задномоторни с водно - справка, повeчето последни (включително върхови) модели на Порше, които известно е вече са само с водно. 
« Последна редакция: Декември 09, 2017, 09:30:28 от Nik1600GT »

Януари 24, 2018, 19:49:11
Отговор #351

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Grundig Emden VI от 1976 ... оригинален модел за VW Beetle  :). За съжаление (или пък не) вътре беше пипан и положението беше неспасямо. Но пък панела, бутоните и скалата -  перфектни. Освен това оригиналът е моно и е слабичък. По-скоро е за украса отколкото за слушане. Резулатът е перфектено стерео 2х10на вата, а донорът - японец National/Matsushita CQ-630EW от края на 70те, на който ползвах само радиото. Моделът трудно излиза дори в нета (автокасетофон с радио си е), но пък радиото му е повече от ОК. Трансплантацията е налице и освен нещо красиво има и такова свирещо с корекция ниски/високи и баланс на ляв и десен канал. И все пак сме далеч от ретро адуо джендър, т.е. ретро радио с ... mp3ка вътре  ;D





 

Януари 24, 2018, 20:02:47
Отговор #352

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Никак не си далече , ,,джендъра'' има 2 подвида/етапа на изграждане - единия правиш линеен вход с два RCA конектора , с втория
етап изграждаш четец от flash/ USB , можеш да използуваш модула и от съвременен плеър , дето за нищо не стаа ,
има L и R изходи , макар и не с ниво 0 dB. И тази пътека съм я утъпкал! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 24, 2018, 20:17:53
Отговор #353

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Никак не си далече , ,,джендъра'' има 2 подвида/етапа на изграждане - единия правиш линеен вход с два RCA конектора , с втория
етап изграждаш четец от flash/ USB , можеш да използуваш модула и от съвременен плеър , дето за нищо не стаа ,
има L и R изходи , макар и не с ниво 0 dB. И тази пътека съм я утъпкал! :D

А делечко съм  ;). Ако искам да слушам MP3ки ще си взема китайско Пионерче за 30-40 пари. Ама засега го прескачам този момент. А между другото 20-30% процента от ретро радиата на запад са ги обърнали на MP3ки .. т.е. джендърите настъпват и на аудио фронта  ;D.

Февруари 05, 2018, 21:00:56
Отговор #354

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И още едно от началото на 70те. Марката е Leewah, Hong Kong. Отначало не го взех много на сериозно, но когато го отворих отвътре се изнанедах повече от приятно. Механиката е перфектна, няма грам пластмаса никъде по задвижването за разлика дори от доста Блаупункти от същия период. Панелът, скалата и бутоните са в отлично здраве, механичната фиксация на честотите работи. Единственият проблем беше това, че кривеше при усилване на сигнала. Е, днес останаха 1-2 свободни часа и осцилоскопа бързо показа, че проблемът е някъде в предусилвателния тракт. Очакваше се да е някой транзистор, но в крайна сметка ключа за бараката се оказа ...разпоения крак на един резистор в същия тоя тракт. И се беше разпоил точно толкова и от тази страна на платката, колкото да не се забелязва (спойката изглеждаше ОК), но пък да обърка режима на целия усилвателен тракт. Вече свири чудесно, ще има малка заигравка с подсветката и възстановяване на изтрития надпис на предния панел. Определено ще се слуша от време на време.





Оказва се радиото е доста рядко. Ето единственото подобно (и очевидно малко по-нов модел), което се "разхожда" в нета.

   
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 21:13:39 от Nik1600GT »

Февруари 11, 2018, 18:40:07
Отговор #355

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ето го с подсветка и изведени женски букси за говорители. Доста добре се получи, а предното алуминиево панелче стана като ново. Остана само надписа. За 3-4 минути шрифта беше разгадан - един от вариантите на Bauhaus  ;). В началото на седмицата ще е на мястото си.








Февруари 11, 2018, 21:00:43
Отговор #356

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Взел ти е акъла тоя Leewah.  :)) :winktongue:
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 17, 2018, 17:12:57
Отговор #357

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Взел ти е акъла тоя Leewah.  :)) :winktongue:

Не само той  ;D. И винаги може още. Надписът на Лийваха е на Корела, но не остана време да го сложа. За сметка на това си поиграх още малко с подсветката. Ето ...



Тук успях в същото зелено да увелича дифузията на светлината, но ми се вижда някак прекалено "горско" това зелено и последно е ей това турско синьо-зелено (апарата малко се шашка и не предава съвсем точно цветовете). 



Поиграх си още малко и с Грундига. Там скалата просто си плаче за нещо оранжево.



Накрая си поиграх и с любимия ми Блупункт Манхайм 24. Там е най-трудно - няма почти никакво място около скалата, но го "излъгахме" и него.




« Последна редакция: Февруари 17, 2018, 17:21:26 от Nik1600GT »

Февруари 20, 2018, 13:02:54
Отговор #358

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Още два красавеца от арсенала минаха профилактика. Блистолът е в заводско състояние и очевидно почти не е ползван. Но си искаше настройка на главата. А Кобурга е разкошен като параметри и визия, но има доста капризно управление на механиката и имаше сериозни проблеми. Ауторевърса и ежекта не работеха, вадеше касетата когато си поиска, моторът въртеше постоянно при подадено захранване и управлението на оборотите беше сдало багажа. И там всичко е изчистено, настроен с тестови честоти (включително азимута на главата) и вече и двата плейват на 6+.





Март 06, 2018, 11:54:28
Отговор #359

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
И най-сериозна като параметри машина мина профилактика. Този Блаупункт е на практика подарък и го взех преди време на принципа "на расов и красив кон ...нищо не се гледа"  :). При първоначалното пускане не усетих нищо нередно. Всичко си работеше на 6+. Е, оказа се, че има много тънък и кофти проблем. На част от станциите RDSа не работеше и LCD дисплея се "гасеше". Включително на най-силните. Успях да го "излъжа"  :). А междувременно изпаднаха 15на касети в безупречно състояние (макар и разпечатани) на едни от най-добрите (за мен) производители.