Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 270725 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 27, 2019, 09:20:36
Отговор #440

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Благодаря за подробната информаця, но ми дойде в повече. Просто питах ако имаш някакво конкретно предложение на марка и модел масло, ако пък се предлага в БГ още по-добре. :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Септември 27, 2019, 09:43:28
Отговор #441

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Благодаря за подробната информаця, но ми дойде в повече. Просто питах ако имаш някакво конкретно предложение на марка и модел масло, ако пък се предлага в БГ още по-добре. :)

Ето ти две хубави 10W30 масла (покриващи CI-4) с повечко цинк и фосфор. Би трябвало да ги има у нас. Това би трябвало да е официалния вносител.
http://www.marini-bg.com/?lang=bg&content=products#csmo
Chevron Delo 400 10W30 (CH-4,CI-­4/SL)
Chevron Rpm Heavy Duty 10W30 (CH-­4,CI-­4/SL)

https://bulgaria.texacodelo.com/bg-bg/products/Delo400RDE10W-30.html
https://cglapps.chevron.com/sdspds/PDSDetailPage.aspx?docDataId=510104&docFormat=PDF

И още две на Шеврон, но за тях не съм убеден, че ги има у нас. Чичко Гугъл може пък да каже друго.
Texaco Ursa Premium Tdx 10W30  (CH-­4,CI-­4/SL)
Texaco Ursa Super Plus 10W30  (CH-­4,CI-­4/SL)

Доста добри са и на Royal Purple
Ето тези и провери тук http://www.regalistrade.com/index.php/bg/ (на рекламата им има точно американски мускул, ама нов Форд Мустанг де, не Корвет като твоя ;D)
Но като им гледах сайта имат мисля само масла покриващи съвремнни стандарти и не ти вършат работа. Можеш да ги питаш все пак, но точно за тези масла (в спецификацията им задължително да е упоменато CI-­4), а не просто масла на Роял Пърпъл 10W30!
Royal Purple 10W30 (CH-4,CI-­4/SL)
Royal Purple Long Rider 10W30 (CH-4,CI-4/SL)
Royal Purple Long Rider Plus 10W30 (CI-­4/SL)

И накрая ето ти още нещо много хубаво ... с много цинк и фосфор (1400 ppm of zinc and 1300 of phosphorous) и естествено го няма у нас. Няма го и в официалния сайт на Валволин. Имат в момента рейсингови масла с повечко цинк във варианти 5W50, 10W60 и 20W50. В Амазона го има все още (и не само там).



И нещо любопитно точно за маслата на Роял Пърпъл.
От един от форумите за Корвет.
https://www.corvetteforum.com/forums/c3-tech-performance/1646912-vr1-racing-oil-isn-t-the-oil-we-thought-it-was-2.html
Преди 12 години потребител с Корвет е отправил запитване към Роял Пърпъл, каде може да прочете какво е съдържанието на цинк и фосфор в техните масла.
Could not findProduct Information on your web site for %/wt% of Zinc and
Phosphorus in your various oils.
Where might I find that information?


И му отговарят.
We do not disclose this information. One reason is that there are oil companies that strive on numbers alone and try to make it a numbers game. Well the problem we have with this is that the other oil companies could try and get the same numbers as we have even if their product does not have the same quality and performance gains as ours. This could make a customer think they are buying a great product based on the numbers. If all the numbers on the sheets are the same how would you decide on which oil to choose? Price? All I can tell you is our motor oil exceeds the levels for the API service SL and our MaxCycle and XPR are even beefier than that. Thank you for understanding. What application are you looking to protect? If it is a flat tappet cam or a high performance cam, you will be safe to run any of our oils.

С две думи отговарят му, че няма да му разкрият тази информация, но с всички (бре) техни масла може спокойно да си кара машината дори и да е с "плоски" повдигачи и спортен вал  ;D.
« Последна редакция: Септември 27, 2019, 10:59:52 от Nik1600GT »

Септември 27, 2019, 11:02:31
Отговор #442

Неактивен andi1

  • Публикации: 105
А какво мислите за обикновено мадло +добавка от цинк. Например това:
https://diesel-hero.com/index.php?route=product/product&product_id=374
Не съм ги ползвал и нямам мнение, не правя реклама..

Септември 27, 2019, 11:11:51
Отговор #443

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
А какво мислите за обикновено мадло +добавка от цинк. Например това:
https://diesel-hero.com/index.php?route=product/product&product_id=374
Не съм ги ползвал и нямам мнение, не правя реклама..
Само като чета, че е подобрител на СИНТЕТИЧНИ масла и това, с което завършва рекламата При желание или необходимост могат да се добавят двойни, тройни и по-високи концентрации – напълно безопасно е
и се отказвам  ;D.
Не е безопасно със сигурност (предозирането на ZDDP), а доста класически коли се препоръчва да се карат с хубави минерални масла и да се сменя масло дори, ако зимата колата стои без да се кара повече от 2-3 месеца. А този ХЕРО иска да ми увеличава пробега на синтетичното масло (колко, на 50000 ли да го сменям  ;D), 2ни ... 3ни и по-високи концентрации ги няма за нищо и дъра бъра. Хахах, не - благодаря.
А между другото това, че казват че са безопасни 3ни и по-големи количества може и да означава "слагай и се вервай, че правиш нещо". Така е между другото с голяма част от ОКТАН БУСТЕРИТЕ. Претендира се увеличаване на октановото число с 2 пункта (примерно), пък то увеличението като се тества бензина в лаболатирия се оказва с едни 0.2  ;D. Ама тук белата все пак е по-малка от сериозно предозиране де. Просто ще си дадеш парите за ...плацебо ефект (вервай си).
« Последна редакция: Септември 27, 2019, 11:24:07 от Nik1600GT »

Септември 27, 2019, 11:45:17
Отговор #444

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Здрасти Ники,
пуснал съм връзки да търсим от SWEPCO, ако се намери ще пиша, предполагам има и други колеги които се интересуват.

Междувременно ето едно интересно четиво за мазането при въздухарите:

https://www.thesamba.com/vw/forum/viewtopic.php?t=280293&postdays=0&postorder=asc&start=0

Поздрави

Септември 27, 2019, 12:00:24
Отговор #445

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Благодаря! Аз знам къде в Европа има Свепко. Поне едно от местата, където го има. В Холандия съм го намерил! Потърси и ти и пиши ако намериш нещо. Достатъчно е 2-3-4 колеги да се комбинираме и да си делим транспорта. Наистина е добро това Свепко. Аз имам алтеранативи и за прилични масла у нас 15-40, но не ми се иска да го сменям заради "икономия" на някой лев, дето после може да излезе "солен". Вече навъртях близо 8000 километра със Свепкото и съм супер доволен! Инече колегата, който го дистребутираше у нас, беше споменал, че централния склад за Европа е в Белгия. ПС. В Самбата има и специална тема за маслата и там 2те масла, с които най-често си карат въздухарите колегите и безусловно хвалят са именно това Свепко 15-40 и "старата" Ротела T на Шел 15-40, която обаче вече май не се произвежда. Същото е и по форумите за класически Поршета 356/912/911. ПС. Оказа се, че имам всъщност само за още една смяна другата пролет и това са "запасите"  :)
« Последна редакция: Септември 27, 2019, 12:08:46 от Nik1600GT »

Септември 27, 2019, 12:19:06
Отговор #446

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Благодаря 😊
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Октомври 01, 2019, 08:46:32
Отговор #447

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Тези дни улучих нещо като Великденска и Новогодишна (2 в 1+) промоция на 4 към 1 изпускател/"екстрактор" с изравнена дължина на колекторите и не се сдържах. Поръчах 2 - единия за мен и още идин за приятел. За лош късмет явно съм улучил промоцията съсвесм в края и успях все пак да взема само един, а цената беше такава, че и 3-4 си струваше да се поръчат. Така или иначе последният пристигна при мен  :). Термолента намерих също на много добра цена. Общата дължина на колекторите е малко над 5 метра ...смятах там нещо и по сметки трябваше 17-18 метра термолента на 5 см ширина с около 30% застъпване да стигнат. Взех точно 20 метра и ...едвам стигнаха  ;D. Голям зор с навиването ...голям. Не за друго, ами защото разстоянието между колекторите е много малко и със сериозни методи на "инквизицията" и помоща на ...жената  ;D... за час и нещо увих кво що можеше да се увие. Днес следобед мотирам. Още един стоков фланец има от един предишен такъв изпускател (изкара около 6 години, при положение, че карах тогава доста и зимата), една кривка на 90 градуса и "средно" ще е крайното гърне. Има и ново такова гърне. Изпускателя е 35mm, фланците излизат на 40мм и гърнето и то тръгва на 40мм тръба.


Ето американски тестове от 90те години (от дино) на доста изпускателни системи на нов мексикански 1600 въздухар на Костeнурка.
Със стоковия изпускател около 56 кончета, с това което съм в момента (Tri-Mil) минават 60, а с 4 към 1 отиват до 64. Като са слагали пърформанс изпускатели са реджетвали стоковия карб, защото при "отпушена" изпускателна система сместа обеднява. Общо взето дори при фул стоков мотор само донастройките на стоковия карб + добра изпукателна система дават едни 8-11% увеличение на мощността около 4500 оборота. Въртящият момент американците тук го дават във ftlb, а не в нютон-метри (в нютони е значително отгоре). Конете пък вероятно са по SAE, а не по DIN и тогава нещата си идвят на мястото- стоковият въздухар би трябвало да е около 50 кончета.

И два клипа опреди доста години на малкия ми 1200 въздухар "поотпушен" с такъв 4 към 1 изпускател + пипнат стоков карб и изцяло центробежно делко, олекотен маховик, увеличено сгъстяване, малко по-сериозни кобилици от 1300-1600 (поотварят с половин идея повече клапаните). Стоково 1200 го дават 34 кончета, не знам колко бях качил с този сетъп, но слизаше на реаелни 19-19.5 секунди до 100km/ч (стоково го дават от 25 нагоре). Около 19-20 секунди дават и на 1303/50 кончета въздухар (на доста по-тежко купе!), Шкода 120 и т.н.



 
« Последна редакция: Октомври 01, 2019, 09:02:40 от Nik1600GT »

Октомври 03, 2019, 20:54:36
Отговор #448

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Ето го изпускателя на колата с прилично резонаторче. Звукът е доста приятен. Особено в купето. Малко по-безшумна стана колата при крюиз. А Веберете пак си се усещат при настъпване на газта. С малко "по-сериозно" гърне определно може доста да се обезшуми въздухарчето, но на боксерчето в комбинация с двойка Вебери не му е чара максималното обезшумяване. А този 4 към 1 хедър с изравнена дължина над 4000 оборота определно дава разлика/поотпушва спрямо изпускателя, който свалих (Tri-Mil-а от тестовете на американците), който пък Tri-Mil е един от много малкото "хот дог" изпускатели (подобни на стоковия), които освен че "рeват" повече и "вадят" малко повече от стоков изпускател.
Два клипа със саунд на новия изпускател на място и при крюиз.


Октомври 07, 2019, 02:31:50
Отговор #449

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Като се заговорихте за масла ми стана интересно  :))  Ако маслото покрива по-стар стандарт, както един Мобил 15/40 : API CG-4/CF/SJ;  , това означава ли, че съдържа повече смазващи добавки и че е по-добро от CI-4 ?   Има и някакъв Репсол на CF-4/SF , което също са някакви по-стари стандарти.... Както е тръгнало, да не излезе, че М10Д не е лошо масло  :)) :)) :))