Автомобили > Немски автомобили

VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя

<< < (136/137) > >>

Nik1600GT:
Сменено масло и прегледани клапани (нямаха нужда от реглаж и това е много добър индикатор, всички са на 0.15) и на пътя. Ето клипче от днес с доста прилично качество. Звукът на Веберите и боксера като се понатисне педала на газта е нещо невероятно. 

Nik1600GT:
Точно 15 години откакто взех Кеферчето през април 2009г. Втори собственик съм, взех го на реални 55000 км и аз му навъртях още 60000км за тези 15г.
Ето малко снимки и клип от последната разходка до Калиакра и Болата. Освен, че върви чудесно Кеферчето с двойните Вебери и разходът на гориво е отличен - до Калиакра и обратно Кеферчето даде разход малко под 7 на 100, като на връщане понастъпвах от време на време. 



РумбатаБс:
Ами,при уменията които имаш и обгрижването което му доставяш може още много 000000 км да преживее  :)

Nik1600GT:
Разходка днес с Кефера до Историческия парк в Неофит Рилски (малко след Девня). На практика се кара само по магистралата. През цялото време и на отиване, и на връщане карах със 120кмч и Кеферчето ми даде разход от около 8.8 литра на 100км. Повече от добър е разходът, като се има предвид, че на стоков Кефер 1303S (същата кубатура, като моята) още при 100кмч разходът е 9.2л на 100км, а при 120кмч вече е 11л на 100км.
Едно от най-икономичните Поршета (при това с близка до Кефера кубатура и мощност) е 914 1.7 80 кончета и при 120кмч дава разход от около 7.8...7.9 литра на 100км, но Поршето има доста по-добър драг-коефициент и 5 степенна скоростна кутия (+ инжекцион - Д-жетроник).
Ето 9 минутен клип по магистралата на връщане към Варна, който обхваща почти цялото разстояние от Девня до Варна.


 

DpymeB:
Здравей, колега,

Каква апликация ползваш за замерването на скоростите?

Приятно посрещане на празника  :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия