Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268552 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 28, 2013, 22:02:28
Отговор #80

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aз пък съм правил по - простото упражнение - от еднокамерен към двукамерен карб и основателно смея да да твърдя че е така -  ряза и
вървежа са нагоре , без да се дигне съществено разхода на гориво. Изгарянето също се подобрява. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 28, 2013, 22:10:30
Отговор #81

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Nik1600GT благодаря за таблиците и изчерпателния отговор.Ще следя темата с интерес.Имам и още един въпрос (дано не стававам нахален) кой от двете марки карбуратори е по-добър и по-надежден.В смисъл по-лесни за синхронизация като същевременно да се постига по-добра мощност с по-умерен разход на гориво и добър студен старт на двигателя.
Колега burd благодаря и на Теб за споделения опит.Лошото при Мен е че много трудно се постига това с нормалното каране.Краката Ми са малки ама пълни с олово а и жената се плаши когато карам бавно.За това и преди да предприема монтажа на два двойни карба и другите операций реших да потърся мнението на хора минали по тоя път.Но явно ще скачам и аз в тоя "филм".
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 28, 2013, 22:17:40
Отговор #82

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Само за инжекцийте малко не съм съгласен. Ако колата не се осира с газ, по инжекциона като такъв, почти няма какво да се счупи и повреди.Говоря за Л-джетроник и мотроник разбира се, не за К-джетроник.В практиката ми единствените проблеми са били точно от газифициране, и са се изразявали в запушени инжектори и изгорели помпи.Заминали датчици и други консумативи не слагам в сметката.По-често работата на инжекциона се скапва от некоректно управление, тоест повреди в ЕКУ-то, което за съжаление не е чак толкова рядко явление.А то кола без ЕКУ вече на практика няма.Не че съм противник на карбураторите, дори напротив, но инжекциона е много по-лесна за диагностициране система, и не се нуждае от хиляда регулировки.

Март 28, 2013, 22:35:23
Отговор #83

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Nik1600GT благодаря за таблиците и изчерпателния отговор.Ще следя темата с интерес.Имам и още един въпрос (дано не стававам нахален) кой от двете марки карбуратори е по-добър и по-надежден...

Веберите от серията IDF и  Делорто от серията DRLA  са равностойни! Въпрос на вкус е и ... на това на какво ще попаднеш! Имай предвид, че при тези карбове, като размер Делорто 36  = Вебер 40 ... Делорто 40 = Вебер 44 и т.н. За 1.5 мотор двойка Вебери 36/40 или Делорто 36ци са предостатъчни! Ако няма да правиш някаква бегачка с агресиван разпределителен вал и т.н.  Освен това, ако не със спортен вал е най-добре карбовете да са с 28 или максиум 30 дифузьори! За Веберите по-лесно се намират части и резервни комплекти! До скоро ги правеха в Испания (тези от серията IDF). За тях на практика има всичко!  Има и откровени (нови) китайски ментета и "замеситтели" де  :) ! А за максимална мощност - ровене в нета, четене ...има все пак спецефика ...аз така и не разбрах на каква кола ще ги слагаш...настройки и....при два (двойни) карба (това са си 4 единички) синхронизацията е адски важна! С настроени и синхронизирани карбове е все едно караш друг мотор! И вървенето и звукът на мотора са различни!   
« Последна редакция: Март 28, 2013, 22:39:59 от Nik1600GT »

Март 28, 2013, 22:40:35
Отговор #84

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Китайски ментета имаш предвид цели карбуратори, или частите за тях?

Март 28, 2013, 22:45:03
Отговор #85

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Китайски ментета имаш предвид цели карбуратори, или частите за тях?

Цели карбове правят! И откровени ментета и "заместители". Заместителите ги има на запад... чисто нови... в магазините за тунинг на въздухари.
Ето ги двойка "заместители" ... чисто нови ...аналог на Вебери 44 от магазин за тунинг на въздухари в Англия...това са чиста проба ... китайци...всъщност фирмата е американска, но ...това е жълто....отвсякъде ...



А ето и нови Вебери...все още се намират ...но са на изчезване ...да са живи и здрави алфите тук ...



На запад карбовете и този тунинг го ценят много повече и затова и карбовете са скъпи! Както нови, така и втора употреба! Особено Вебери и Делорто от тази серия! Така че тук сме на "далавера"! Там карбове втора употреба за по 100-200 лева е абсурд да намериш, макар че има много дурги евтини неща!

« Последна редакция: Март 28, 2013, 23:02:35 от Nik1600GT »

Март 28, 2013, 22:59:31
Отговор #86

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако всичко на снимката се предлага на тази цена, не мисля, че е толкова скъпо.Стига да са читаво направени, нека да са си китайски.Само преходните колектори да ги направят читаво тук ще струва поне 200 лева.То само филтрите са над 50 лева бройката, пак китайчета разбира се.

Март 29, 2013, 11:29:57
Отговор #87

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
...аз така и не разбрах на каква кола ще ги слагаш... 

Ами колата не е нещо кой знае какво.До скоро пък и все още една доста отричана и оплювана СССР марка Москвич 412.А също имам и ИЖ2125 със същия мотор та се колебая кой от двата да правя.Тия мотори са с доста потенциал за форсиране и има поле за действие в тях.На скоро попаднах в Иркутски форум на човек който прави такъв мотор с намерение да извади около 250к.с. от него.Но там става въпрос за компютри турбини и инжекций спринцовки и......Иначе има доста писано в нета по въпроса но Мен целта Ми е нещо по-просто и в духа на старото време 70-80г когато тая марка е вилняла по световните ралита наравно със запаняците.А в същото време да може и да се кара и за удоволствие с що годе умерен за вървежа разход на гориво.За това за сега събирам информация та като се почне да знам кое е най-добрия вариант.
Това са колите за който споменах ако на някой Му е интересно:

http://dino412.snimka.bg/automobiles/412-obnovleniya.701506

http://dino412.snimka.bg/automobiles/djanti.610586

« Последна редакция: Март 29, 2013, 11:32:27 от dino412 »
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 29, 2013, 11:46:10
Отговор #88

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Много добри са и двете коли, 412 иначе е мотор с огромен потенциал. Малко трудно е там само с тунинг частите, за лада класика примерно има 100 вида разпределителни валове по руските сайтове, ама за москвич малко трудно, а тези карбове без вал си губят смисъла.
« Последна редакция: Март 29, 2013, 12:22:10 от michev »

Март 29, 2013, 12:39:54
Отговор #89

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Много добри са и двете коли, 412 иначе е мотор с огромен потенциал. Малко трудно е там само с тунинг частите, за лада класика примерно има 100 вида разпределителни валове по руските сайтове, ама за москвич малко трудно, а тези карбове без вал си губят смисъла.
Има има и валове по матушка Русия за тия мотори.Ама айде че вече минаваме в друг раздел и Ми става неудобно.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.