Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 112612 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2018, 19:36:21
Отговор #390

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 729
Делкото с вграден комутатор? Газификацията не е ли скапала карбураторите? Поне не са ги пробивали за щуцери :D

Делкото вътре е с магнитен сензор и това отвън на чащата е комутатора, да. При алфофите делка  така са оригинално. Може комутатора и да се "изнесе" някъде де. Адаш, не ги е скапала определено и може междувременно докато са го монтирали (газовото)  алфата да е сдала багажа. Не са дупчени никъде карбовете и дроселите са перфектни!

Ноември 26, 2018, 13:15:39
Отговор #391

Неактивен Nik1600GT

Ето ги Веберите току що "дегазифицирани"  :D. Газовите плочки отиват в контейнера. Мога да ги подаря на някой колега, но едва ли се кара нещо такова на газ (и не е много за препоръчване  ;D).  Карбовете не са видяли никакъв зор и побългаряване (исключвайки плочките). На 100% комплектни, а задвижважващия механизъм и дроселите са перфектни.
По интересното е, че когато ги поръчах просто видях, че е карбураторна алфа 33 и се четеше 1.3 S. Сега като поогледах по-внимателно карбовете излезе нещо интересно. Дифузьорите са 30ки, а главните жигльори 135ци. Е това е оригинален сетъп на такива Вебери за алфа 33 1.5/105 кончета. Алфа 33 1.3/86 кончета излиза пак с такива Вебери, но дифузьорите са 28ци и главните жигльори 125ци. Едва ли в завода са се объркали, още по-малко вероятно е някой да е сменял жигльори и най-вече дифузьори тук. По-вероятно е някога някъде за тези 33 години откакто е излязла от завода тази алфа 1.3 да са и "насадили" комплект Вебери от 1.5. Както и да е - бонусът с карбовете е двоен. Първо Вебери ... и второ от 1.5, което за моя сетъп е най-добрия вариант. Най-вече заради дифузьорите, жигльори бол.

« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 13:23:58 от Nik1600GT »

Ноември 26, 2018, 14:11:49
Отговор #392

Неактивен USfan

• Публикации: 6540
Ники, браво, значи сделката с Кремиковската морга се оказа успешна.  :))
Добре че не са ги пробили корпусите, та по описаната от мен система да трябваше да затапваш дупките.

А газовите плочки не ги хвърляй, кандидатствам за подаряване, и съответно насрещно черпене,  :) като дойда напролет във Варна.
Нали конвертирам стария ми Олдсмобил от моноинжекция, на един двоен или 2 х двойни карба с вертикален поток, така че може да ми свършат работа.
И аз не съм мегалюбител на тазта, но така или иначе Олдса го взех с изправна газова, която му работи, и ако присадя плочки на бъдещите нови карбове, ще продължи да работи и с нея.

Ноември 26, 2018, 19:01:52
Отговор #393

Неактивен Nik1600GT

Ники, браво, значи сделката с Кремиковската морга се оказа успешна.  :))
Добре че не са ги пробили корпусите, та по описаната от мен система да трябваше да затапваш дупките.

А газовите плочки не ги хвърляй, кандидатствам за подаряване, и съответно насрещно черпене,  :) като дойда напролет във Варна.
Нали конвертирам стария ми Олдсмобил от моноинжекция, на един двоен или 2 х двойни карба с вертикален поток, така че може да ми свършат работа.
И аз не съм мегалюбител на тазта, но така или иначе Олдса го взех с изправна газова, която му работи, и ако присадя плочки на бъдещите нови карбове, ще продължи да работи и с нея.

Имаш ги плочките, Люси! Утре щяха да са в кварталния контейнер  ;D. И да, след като се чухме с теб им звъннах и стана сделката. Но имаше малка сага, нещо като игра на развален телефон. Много весело се получи ... хаха.
Звъня аз, и викам ... имате там една синя 33ка за части ... карбураторна ... комби ... търся и делкото и евентулано карбовете.
Отсреща колегата мисли ... мисли ... абе май имахме ама ... не е ли вишнава?
Викам, не е ... има 5-6 снимки на 33ката качени в сайта ви и твърдо е тъмно синя.
Пак мисли колегата и казва ...абе вишнава трябва да е ако я има още.
По едно време се сещам, че имат гледах пак при тях неква вишнава 156ца и викам ... тая вишнавата е 156ца не е 33ка.
Усеща се колегата и казва ... верно е 156ца вишнавата ... ама такава 33ка няма ... след още малко се усеща и казва  ... имахме неква 33ка май ама е графит.
Казвам му, че аз я вижам на снимките тъмно синя ама и графит да е все тая - стига да е при тях и да е карбураторна .... ииии делкото и карбовете да са на нея.
Колегата вече беше убеден, че имат някъде графит 33ка и казва, че са продали карбовете, но ще я потърси наколо  ...явно пообиколи и ...воала ...тука е казва с ... все карбовете и делкото.
После беше лесно ... разбрахме се за цена ...  и още на другия ден карбовете и делкото бяха при мен.
Та така, доста весело беше.
ПС. Автокъщата/моргата се казва CARCO и имат доста коли преди 2000г. ... доста колеги могат мисля да намерят по нещо. Ето сайта им в мобилето... имат и в олх, мисля и в карса. А сега като им поглеах сайта видях, че освен 156цата имат и вишнава 33ка, ама инжекция 92г и явно нея е имал предвид колегата в началото, докато си играхме на развален телефон  ;D
https://carco.mobile.bg/
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 19:16:24 от Nik1600GT »