Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268452 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2018, 19:36:21
Отговор #390

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Делкото с вграден комутатор? Газификацията не е ли скапала карбураторите? Поне не са ги пробивали за щуцери :D

Делкото вътре е с магнитен сензор и това отвън на чащата е комутатора, да. При алфофите делка  така са оригинално. Може комутатора и да се "изнесе" някъде де. Адаш, не ги е скапала определено и може междувременно докато са го монтирали (газовото)  алфата да е сдала багажа. Не са дупчени никъде карбовете и дроселите са перфектни!

Ноември 26, 2018, 13:15:39
Отговор #391

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ето ги Веберите току що "дегазифицирани"  :D. Газовите плочки отиват в контейнера. Мога да ги подаря на някой колега, но едва ли се кара нещо такова на газ (и не е много за препоръчване  ;D).  Карбовете не са видяли никакъв зор и побългаряване (исключвайки плочките). На 100% комплектни, а задвижважващия механизъм и дроселите са перфектни.
По интересното е, че когато ги поръчах просто видях, че е карбураторна алфа 33 и се четеше 1.3 S. Сега като поогледах по-внимателно карбовете излезе нещо интересно. Дифузьорите са 30ки, а главните жигльори 135ци. Е това е оригинален сетъп на такива Вебери за алфа 33 1.5/105 кончета. Алфа 33 1.3/86 кончета излиза пак с такива Вебери, но дифузьорите са 28ци и главните жигльори 125ци. Едва ли в завода са се объркали, още по-малко вероятно е някой да е сменял жигльори и най-вече дифузьори тук. По-вероятно е някога някъде за тези 33 години откакто е излязла от завода тази алфа 1.3 да са и "насадили" комплект Вебери от 1.5. Както и да е - бонусът с карбовете е двоен. Първо Вебери ... и второ от 1.5, което за моя сетъп е най-добрия вариант. Най-вече заради дифузьорите, жигльори бол.


« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 13:23:58 от Nik1600GT »

Ноември 26, 2018, 14:11:49
Отговор #392

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ники, браво, значи сделката с Кремиковската морга се оказа успешна.  :))
Добре че не са ги пробили корпусите, та по описаната от мен система да трябваше да затапваш дупките.

А газовите плочки не ги хвърляй, кандидатствам за подаряване, и съответно насрещно черпене,  :) като дойда напролет във Варна.
Нали конвертирам стария ми Олдсмобил от моноинжекция, на един двоен или 2 х двойни карба с вертикален поток, така че може да ми свършат работа.
И аз не съм мегалюбител на тазта, но така или иначе Олдса го взех с изправна газова, която му работи, и ако присадя плочки на бъдещите нови карбове, ще продължи да работи и с нея.

Ноември 26, 2018, 19:01:52
Отговор #393

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ники, браво, значи сделката с Кремиковската морга се оказа успешна.  :))
Добре че не са ги пробили корпусите, та по описаната от мен система да трябваше да затапваш дупките.

А газовите плочки не ги хвърляй, кандидатствам за подаряване, и съответно насрещно черпене,  :) като дойда напролет във Варна.
Нали конвертирам стария ми Олдсмобил от моноинжекция, на един двоен или 2 х двойни карба с вертикален поток, така че може да ми свършат работа.
И аз не съм мегалюбител на тазта, но така или иначе Олдса го взех с изправна газова, която му работи, и ако присадя плочки на бъдещите нови карбове, ще продължи да работи и с нея.

Имаш ги плочките, Люси! Утре щяха да са в кварталния контейнер  ;D. И да, след като се чухме с теб им звъннах и стана сделката. Но имаше малка сага, нещо като игра на развален телефон. Много весело се получи ... хаха.
Звъня аз, и викам ... имате там една синя 33ка за части ... карбураторна ... комби ... търся и делкото и евентулано карбовете.
Отсреща колегата мисли ... мисли ... абе май имахме ама ... не е ли вишнава?
Викам, не е ... има 5-6 снимки на 33ката качени в сайта ви и твърдо е тъмно синя.
Пак мисли колегата и казва ...абе вишнава трябва да е ако я има още.
По едно време се сещам, че имат гледах пак при тях неква вишнава 156ца и викам ... тая вишнавата е 156ца не е 33ка.
Усеща се колегата и казва ... верно е 156ца вишнавата ... ама такава 33ка няма ... след още малко се усеща и казва  ... имахме неква 33ка май ама е графит.
Казвам му, че аз я вижам на снимките тъмно синя ама и графит да е все тая - стига да е при тях и да е карбураторна .... ииии делкото и карбовете да са на нея.
Колегата вече беше убеден, че имат някъде графит 33ка и казва, че са продали карбовете, но ще я потърси наколо  ...явно пообиколи и ...воала ...тука е казва с ... все карбовете и делкото.
После беше лесно ... разбрахме се за цена ...  и още на другия ден карбовете и делкото бяха при мен.
Та така, доста весело беше.
ПС. Автокъщата/моргата се казва CARCO и имат доста коли преди 2000г. ... доста колеги могат мисля да намерят по нещо. Ето сайта им в мобилето... имат и в олх, мисля и в карса. А сега като им поглеах сайта видях, че освен 156цата имат и вишнава 33ка, ама инжекция 92г и явно нея е имал предвид колегата в началото, докато си играхме на развален телефон  ;D
https://carco.mobile.bg/
« Последна редакция: Ноември 26, 2018, 19:16:24 от Nik1600GT »

Декември 12, 2018, 09:55:09
Отговор #394

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Последен пост от мен в темата. Каквото трябваше се случи по най-добрия начин с боксерчето. Да пиша какви халогени, стелки или кабели за свещи ще слагам не виждам никакъв смисъл. 
Кратка историческа справка за това какво е Кефер ГТ и малко почит и уважение към човека допринесъл най-много това да се случи. Историята със създавенето на Кефера от Фердинанд Порше е добре известна. След войната фамилията Порше тръгва по свой път, както и Фолксваген.
Мотото на Фолксеваген в ерата на Кефера може да се опише, като е нещо от сорта: "Произвеждаме повече, продаваме повече".
И настина Кеферите са били (и са) прости, здрави и надежни машини с авангарден дизайн и двигател ... и са се продавали. Много дълго време.
Разликата с Порше от 50те обаче е очевадна. Докато Порше още до 1953г. имат поне 5 "цивилни" двигателя с мощност от 40 до 70 кончета, при Фолксваген се е действало на принципа - на петилетка по ... лъжичка. От 1945 до 1970 ... за 25 години кубатурата е вигната от 1100 на 1600, а мощността се е увеличавала адски, адски бавно. Тръгваме от 25 кончета при 1100 до 1954та, 30 кончета при 1200 до 1960та, 34 кончета пак при 1200 след 1960 та до края на производството, 40 кончета след 1965 при 1300 кубиковия модел ... 44 кончета при 1500 кубиковия модел от края на 60те .... ииииии стигаме 44 кончета при 1300 кубиковите въздухари и ресрективно 50 кончета при 1600 кобиковите през 70те. За 25 години мощността е вдигната от 25 на 50 кончета, като, каква ирония, тези 50 кончеви мотори са слагани основно и на най-тежкото 890кг купе на ФВ 1303.
Е, има един човек, на който феновете на Фолксваген (не само на Кеферите) наистина дължат много.
Това е инж. Герхард Йотингер. Започва своя бизнес в далечната 1951г. и към средата на 50те предлага на феновете на Фолксваген нещо малко по-различно от възможността да стигната от точка А до точка Б. Прелага и удоволствие от шофирането!
Същият хер Йотингер спокойно може да се счита за бащата, дядото ... годфадера на първия Кефер ГТ.
Какво е направил Йотингер. Предлагал е цялостен ГТ пакет,  който в най-разпространения си вариант е известен по името OKRASA TSV 1300.
Включвал е двупортови глави с по-голямо сгъстяване и по-големи смукателни клапани, двойка карбове Солекси 32 със съответните колектори и задвижване, "спортен" 69.5мм колянов вал с противотежести (изработен по същата технология, като при Порше 356 Карера и даващ кубатура от 1300сс) + външен маслен филтър с охладител и "спортно" изцяло центробежно делко.
Всичко това дава "здрави" 50+ кончета при този 1300 кубиковия въздухар още в средата на 50те  (имало и версии с 60-70 кончета). Имайки предвид много по-лекото купе на 50тераските Кефери и използването на 2ка карбове, такъв Кефер дори и на 50 кончета е имал доста по-добра динамика и мах скорост от финалната 70тарска серия 1600 кубикови въздухари при ФВ 1303. Впоследствие хер Йтингер стига и до 2000 кубикови версии на въздухари ... и вече 70те работи съвместно и с централата на ФВ.
Малко извесет факт. През 1964 Йотингер съвместно със Скания Вибес (вносителя на Фолксваген за Швеция) подготвят няколко Кефера за ралито София - Спа- Лиеж. Единият Кефер печели клас 1300 GT. Същата 1964га година един от Кеферите на Скания Вибес пак с двигател на Йотингер печели 1300GT класа и на претижното международно RAC рали в Англия. Впечатлен от всичко това Белгийският вносител (и прозводител) на фолксваген D'Iterеn пуска анонс за прозводство на Кефери с двигател на Йотингер под името Mach1. Само за половин час има над 200 заявки. А в Германия Welt am Sonntag пише нещо от сорта: "Най-накрая ще се произвежда истинси Фолксваген".
Е всичко това е дошло в повече на шефа на Фолксваген Heinrich Nordhoff. Белгиецът е привикан, размахан му е пръст и в прав текст му е заявено, че ще произвежда само това, което му кажат от централата във Волгсбург. Пръст е размахан и на шведите от Скания Вибес да прекратят спортната програма. А вероятно и на самия Йотингер.
Все пак в Белгия са произведени определен брой "спортни" Кефери с двигатели на Йотингер под името Mach1, като има оцелили и днес.
Та, опитите за официален заводски GT  Кефер са пресечени от Nordhoff. Същият си заминава 1968г. и впоследствие GT Кефери в малки серии с двигатели на Йотингер е можело да бъдат поръчани нови от част от дилърите на Фолксваген! Най-красивият такъв заводски GT Кефер е мексиканка 1200L с 1300 кубиков двигател на Йотингер. Можел е да се поръча нов от дилърите на Фолксваген в началото на 80те, когато има внос на нови мекскански Кефери за Европа. Един такъв красавец най-долу. А Кефера с онборд клипа е пак с двигател на Йотингер и има доста интересна история. Първоначално е принадлежал на Бил Бенгри, двукратен победител в британския рали шампионат от 1960 и 1961 точно с ... Кефери.
Това от мен, карайте си колите и със здраве!



 
« Последна редакция: Декември 12, 2018, 10:07:37 от Nik1600GT »

Декември 12, 2018, 17:25:43
Отговор #395

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Охх, хвана ме морската болест от това клипче :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2018, 20:00:18
Отговор #396

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Охх, хвана ме морската болест от това клипче :D

И мен, ама от този.




А от този ... възушна.

ПС. Дай всекиму да не му се разпадне колата до посленото болче по първото трасе. И пак всекиму от понапъната класика на 50+ години да изкара 900 коня и да падне под 8 секунди на 400 метра. С все гюрюка, оригиналната четиристепенна кутия и регестрационната табела, която не е за имитация. ПС. Двигателят не е от Порше ... сещаш се не е от Шкода.



Декември 12, 2018, 21:10:06
Отговор #397

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Гюрукът май го раздава нещо като спойлер в случая, покрит с платнище... само това квичене в края звучеше малко зловещо :) А баха бъгитата са си голяма тръпка, ама хич не ми звучат като боксери, предполагам и окачването е силно моднато, за да издържат... абе вероятно скъпо трошене, ама кеф цена няма ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2019, 21:54:36
Отговор #398

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Гюрукът май го раздава нещо като спойлер в случая, покрит с платнище... само това квичене в края звучеше малко зловещо :) А баха бъгитата са си голяма тръпка, ама хич не ми звучат като боксери, предполагам и окачването е силно моднато, за да издържат... абе вероятно скъпо трошене, ама кеф цена няма ;)

В ЩАТИТЕ и в ук ползва V6 пълно копие на порше бексера на карбове
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Януари 23, 2019, 23:16:49
Отговор #399

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам дали е най-подходящото място, но да спомена че случайно попаднах във Фейсбука на човек, който продава вертикални карбове Weber IDF 40 oт Алфа 33. Ако някой има интерес мога да го свържа с колегата, ето и снимките, които ми прати
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.