Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 140081 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 07, 2019, 16:00:41
Отговор #470

Неактивен Kick

• Публикации: 40
Ясно, благодаря за бързия отговор.
Тези дни сипвам ново масло (пак същия тип, понеже имам) с нов филтър и ще видя какви резултати ще даде. С 26ца помпа съм и външен филтър.
Ще тествам преди това сензора за температурата че ме съмняваше още от начало.

Сега като си прегледах клиповете на телефона виждам, че е бил 4 бар-а при 2400 об. точно като го запалих. И малко над 2 атм на 2500 об на 20 мин.
За 20 мин хич не ми се вярва да е стигнал само 50градуса при положение, че работи на високи обороти.
Ще споделя резултати ;)

Поздрави.

Ноември 10, 2019, 18:58:36
Отговор #471

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 861
Разкошно време и малка ретро култорно-историческа разходка до Велики Преслав. За пореден път разходът на гориво е повече от ОК. С все влизане и излизане от Варна, поне 4-5 спирания и въртене около Преслав, музеи, манастири и крепости, разхоът е под 8.5 на 100. На 22-23 градуса температура навън тази на маслото навсякъде стоя под 90 градуса. Повечето време карах изключително културно. Единствено на връщане изправих косите на жената  ;) За първи път с този мотор на девненския баир посока Девня-Варна решех да натисна до ламарината. За нула бройки Кефера напълни километража и явно учуди доста машини, които преди това ме бяха разминали лежерно. Между другото този иначе оригинален немски задвижващ механизъм на карбовете нещо не е сметнат съвсем ОК и не може да отваря напълно дроселите на карбовете. Монтажа на задвижващия механизъм е такъв, че дори и при крайно положение на газта (до ламарината  ;D), дроселите са отворени на едни не повече от 90%. И от жилото на газта и началното положение на педала на газта нищо не може да се направи. Но това да е проблема.
Тази дни возих един приятел и върл фен на Кеферите. Самият той има 2-3 Кефера, единия с доста по-агресивен вал от моя. Първите му думи бяха - е Веберите са си Вебери. Тези спортните, двойните. Не прогресивните. Звук ... респонс. С прогресивните той е бра доста ядове  :) ... а сега бере ядове с некъв жигулски карб. Но е на прав път - каза, че са му изпаднали два алфови двойни вебера. А дано се "престраши" да ги сложи и да "прескочи" и жигулския боклук.
Иначе и на отиване и на върщане ме подмина колегата Механджията с Ягуара  :)
Ето малко снимки. Между другото на последните снимки - новини от ... манастирския ретро скрап  ;D. Може някой тук във форума вече  да е публиковал този скрап, не знам, но точно под манстира Св. Пантелемойн/Патлейна има две изоставени и сраснали се с капинак и шипки ... бордови Уазки. Прилично комплектни са. Двигателите също са там и също изглеждат комплектни с все периферията, карбове и т.н.

« Последна редакция: Ноември 10, 2019, 19:05:14 от Nik1600GT »

Ноември 10, 2019, 22:56:21
Отговор #472

Неактивен Механджията

• Публикации: 991
  • XJ6
тъкмо реших да драсна и видях, че си ме отразил - аз и двата пъти буквално си вдигнах главата в последния момент, защото се возих и на отиване, и на връщане :)  и ние мерихме разход, каране 140-160 с кикдауни и 10% градско - 14 газ, което за тая кола е повече от добре, а върви като на бензин, да чукна на дърво... в града 18-20, та доволно :)

бийтъла много се откроява на фона на трафика
......'с живота под вежди се гледаме строго, и боря се с него, доколкото аз мога'.......

Ноември 12, 2019, 09:20:26
Отговор #473

Неактивен Kick

• Публикации: 40
Здрасти Ники. Темата с маслото търпи развитие, писах ти на лично. Поздрави!

Ноември 15, 2019, 13:37:29
Отговор #474

Неактивен Nik1600GT

• Публикации: 861
Дядо Коледа този път дойде малко по-рано и също толкова изненадващо  :). Нищо не пречи за дойде пак (и не само покрай Нова Година  ;D). Дефакто най-доброто и коректно за моя Кефер радио (модел след 1975г.). В на практика заводско състояние e, не е отваряно и с фабричните лепенки. Не съм убеден и че е слушано на кола много (ако изобщо е слагано).
Grundig Weltklang 2510 или по-кратко Grundig  WK 2510 е модела е от 1977 година. От края на силния период на Grundig, поне що се отнася до класическите авторадиа.
Абсолютно всичко работи - механичната фиксация на станциите, оригиналната подсветка и т.н., а радиото е изключително "живо" с много хубав звук и чудесен тон-коректор.
Ето го в четири варианта като преден панел и врътки.

На "лепенката" на горния капак "гордо" може да бъде прочетено - Nur in der Bundesrepublik Deutschland und in West-Berlin gulting / Валидно/само за ползване в бундесрепублика Германия и западен Берлин  ;D.

Радиото дойде с хром врътките и без преден панел. Двата панела, както и нехромираните врътки са си мои и оригинални за Grundig от този период. А за хром врътките се оказа нещо доста интересно. При врътките нещата са малко като с (летите) джанти при колите  ;D. Този модел хром врътки са ползвани основно при класически радиа, монтирани на BMW през 70те (например BMW 2002).
Ето едно такова 70тарско радио брандирано за BMW (с доста "по-изтормозени" от моите откъм хрома врътки, или поне така изглеждащи на снимката).

Ето го това WK 2510 и в една от рекламните брошури на Grundig от 1977г.

За това радио има пълно техническо описание, така че ако се наложи ще го "произведем" наново откъм електроника без проблем ;D.

Блаупунктът си е Блаупункт, колегите с Мерцедеси като чуят Бекер и нали .. ясно  ;D, но за мен най-красиви са част от радиата на Грундиг от самия край на 60те и началото на 70те. Говоря за радиа, подходящи все пак и за коли от същия период - края на 60те и началото/средата на 70те. Ако ми изпадне (на добра цена) ето този Grundig WK 2502 от 1970та изобщо няма да се замисля (нито да се сетя за Блаупункт и Бекер). За мен е адски красиво радио. И дори не е върховия им модел на Grudig от тоя период.
« Последна редакция: Ноември 15, 2019, 14:33:01 от Nik1600GT »