Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 268536 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2013, 21:23:17
Отговор #90

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Това са колите за който споменах ако на някой Му е интересно:

http://dino412.snimka.bg/automobiles/412-obnovleniya.701506

http://dino412.snimka.bg/automobiles/djanti.610586

Прекрасни машини! Която и от двете да тунинговаш няма да сбъркаш!

Април 06, 2013, 21:30:55
Отговор #91

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Това са около 90% от възможностите на най - малкия 1200 сс въздухар (леко "напомпан"  ;)) на извънградско. Без проблем се движим заедно със съвременната "пластмаса" ... дори и да е малко забързана ("пластмасата") ... стига да не се правят на "състезатели" ... и в костенурката да не се возят 3-4 професионални сумисти  :)!

&feature=youtu.be
« Последна редакция: Април 06, 2013, 22:33:31 от Nik1600GT »

Април 06, 2013, 23:32:18
Отговор #92

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да, вече се познаваме. Искам да обърна специално внимание на тази кола и нейният собственик.


 Знаете, че не си падам по спортни модели и такива подобрения. Обаче, много странно ми хареса този Костенур. Странна, странна визия има. Ако се вгледате внимателно в детайла - колко силно контрастира червеното с черните гуми и сянката ПОД колата. Това е впечатляващо.  Калниците, веждите, стоповете, удължението на задните калници, капакът. И машината под задния капак.  Щом до сега не е стопил лагери и бутала, значи е много грамотно изграден този двигател.  :))  Шегувам се. Много е чисто, лъскаво и подредено.

Друго. Интериорът. Почти всички декоративни елементи са оригиналните.  Измненено е положението на кормилото и предните седалки по вкус на собственика.  Срещу нас седеше паркиран Мерцедесът 123 на Караиванов.  Бях потресен - позицията на шофьора в тази костенурка беше нагласена изключително близко до тази на Мерцедес-Бенц.  Ниска седалка, близък волан, скоростния лост е точно под ръка, педалите са далече и като седнеш - седиш като човек. Изобщо не влизаш с ,,обувалка".  Сигурно е удобна и страхотна за пътуване на дълъг път.  :) Широка е, има широки гуми, удобна е за управление и с достатъчно за нея мощен двигател.  Сигурно и много добре седи. Не съм я карал, но ще го сторя скоро. Имам желание.


Ники, на живо е най-хубава.  Ей, ще взема да си взема и аз една Костенурка.  От онези мутиралите със 6-цилиндров боксер. Ти, мислил ли си да се монтира в Костенурка боксер от другата ,,Костенурка" ?  Има ли смисъл ?


Извинявам се много !   Това мнение не беше за тази тема.  Обърках се с червената Костенурка, която беше тази година на Класик Дей 2013.    В същност, няма значение. Хайде, няма да трием. До голяма степен съм възхитен и от Варненската.   
« Последна редакция: Април 06, 2013, 23:49:49 от Тодор Живков »

Април 06, 2013, 23:46:01
Отговор #93

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Благодаря за хубавите думи! Ами виж ...този клип ще ти даде отговор дали има смисъл!?!?
Въздухар от Порше 911/993 Турбо S серийно 450 коня, а тук малко повече (520) е монтиран на ....бус Т2! И виж какво се случва с "бегачките" по пистата ...струва ми се, че не на шега не сварват да се преместят ... къде в ляво ... къде в дясно ...

Хаха ...ето го ...клипа ...



представяш ли си нещо подобно на поне 2 пъти по-лека Костенурка ...не че не е правено ...
и още нещо ...просто за сведение на несведущите ...костенурка с около 200 коня въздухар набира до 100 км/ч под 5 секунди ... и то не рейсингов мотор, а от тези "напарви си сам" ... просто приличен тининг ... и кубатура от порядъка на 2 и нещо 
и накрая ...не си падам много по драг ...но това е 100% костенурка с общо взето "нормален", но много здраво напомпан  2400 сс турбиниран въздухар и слиза доста под 10 секунди на 400 метра ... всъщност дава точно 8.7! секунди на тези 400 метра и се изправя и на 2 и 3 и  ... без коментар ... нещо зловещо е



Ето една Австрийска костенурка ...многократен шампион на Австрия по автослалом в клас над 2000 кубика  ... 2666 кубика ... бусов въздухар ....доста професионално тунингован до около 250 -270 коня ... ускорява за около 3.8 до 100 км/ч ....а в тази костенурка и на подобен автослалом спокойно могат да правят и авиотест  :D

&feature=watch_response


« Последна редакция: Април 07, 2013, 00:48:33 от Nik1600GT »

Април 09, 2013, 19:51:16
Отговор #94

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
На времето 1994-5год в София съм виждал такава Костенурка с Порше мотор.Звука беше невероятен а вървенето....  ::) ::) ::) >:D
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 09, 2013, 22:03:33
Отговор #95

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
На времето 1994-5год в София съм виждал такава Костенурка с Порше мотор.Звука беше невероятен а вървенето....  ::) ::) ::) >:D

Ето една такава ...пали асфалта ...не гумите ...  ;) >:D


Април 09, 2013, 22:21:25
Отговор #96

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
близо до мястото където живея има една с порше мотор  :) .Преди доста време я бях пуснал в форума.Преди години е ходила на състезания по Нова Заландия,но сега не е карана поне от 10 години.При интерес мога да я снимам.

Април 14, 2013, 11:49:42
Отговор #97

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
близо до мястото където живея има една с порше мотор  :) .Преди доста време я бях пуснал в форума.Преди години е ходила на състезания по Нова Заландия,но сега не е карана поне от 10 години.При интерес мога да я снимам.

Дай снимки ... А относно двигателите и поршетата ... общо взето няма смисъл да е от Порше ... просто тук в БГ почти нямаме традиции в силовия тунинг на въздухари ...а техният потенциал е огромен ... вярно, че не е евтино удоволствие, но е по скоро до разбиране и традиции ... на запад двукарбураториня тунинг на въздухари е класика от над 30-40 години и на фона на тези алфаджииски карбове (Вебери IDF и Делорто DRLA), които тук са без пари, се чудя защо у нас се броят на пръстите на едната ръка  костенурки с такъв тунинг (иначе всички искат "бегачки") ...

...още по-зле са нещата с турбинирането на въздухари ... пак на запад турбинират успешно дори и най-слабия стоков 1200 сс въздухар, който като минимум си удвоява стоковите кончета и е повече от приятен за каране   ;)  >:D

ето клип на такъв 1200сс турбиниран въздухар  ... ускорение от 120 до 170 на четвърта  ;) ...за сведение, по каталог на нетурбинирания му дават (с пълно натоварване) 115 км/ч мах скорост  :)

&feature=endscreen&NR=1


...а това вече е турбиниран въздухар около 2000+ сс и доста над 200 кончета (може и 300+ да е), който е наслада и за окото и за .. .ухото...като го гледам на финала на клипа как ускорява  :) ...вероятно е 300+


 
ПС. Тези "карантии" дето стърчат от задния кош могат по принцип да се приберат дори и под стоковия капак ...въпрос на изработка и насаждане на турбото е все пак ... но на кого му дреме...

« Последна редакция: Април 14, 2013, 12:14:42 от Nik1600GT »

Април 14, 2013, 13:45:46
Отговор #98

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На времето 1994-5год в София съм виждал такава Костенурка с Порше мотор.Звука беше невероятен а вървенето....  ::) ::) ::) >:D

По принцип 6 цил мотор от 911 рядко се слага в костенурка, защото прекалено стърчи отвън заради дължината на блока на мотора.
Ако тази която визираш, наистина е била с 6 цил боксер, определно ще я познаеш по силно преработения и изтумбен заден капак. ;)

Април 14, 2013, 14:26:16
Отговор #99

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
За пръв път видях "костенурка",с двигател Порше през май 1990г в Клагенфурт Австрия.Кабрио,розов металик,бял кожен салон,хромирани ролбани около стърчашия извън купето мотор,сериозна стерео уредба.В колата се возеха.....две монахини :D По това време на всяка бензиностанция,автокъща или морга имаше поне 2-3  Порше 911 с проблем в мотора,на цени  3-4000 марки.Все още съжалявам,че тогава не си взех едно.Още повече че вече имах тук автосервиз,с насоченост точно боксер моторите на Фолксваген и Порше.....Иначе аз по това време карах "костенурка" 1200 ,1954г със сгъваем таван,а брат ми стандартна 1300 от 1973г.