Автор Тема: Chevy Bel Air 1965  (Прочетена 12278 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 15, 2011, 10:42:09
Прочетена 12278 пъти

Неактивен sa6o_4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте , имам огромно желание да реставрирам един шевролет, който дълги години си почива в гаража. Видимо е в доста добро състояние(почти няма ръжда). Оригиналният му двигател е бил откраднат. Въпросът ми е  какъв двигател е подходящ за тази кола, така че да направят най-малко преработки и в същото време да осигури необходимата мошност. Това са няколко снимки от не много добър ъгъл, но гаража е доста малък . Благодаря Ви предварително :)
« Последна редакция: Септември 26, 2013, 14:27:28 от dido1903 »

Септември 15, 2011, 10:49:56
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Привет,
много ти е готино Шевито :) По отношение на двигателя моят съвет е L6 или V8 от Шеви :)

Септември 15, 2011, 12:01:12
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Красавец голям е този Шевролет!

Ще се зарадваме и на още някоя снимка, особено на интериора :)

За мен, V8 двигателят е сериозната работа, но всичко зависи от финансите.
При по-ограничени финанси най-добрият вариант е двигател, който работи и можеш да го монтираш така, че да я подкараш след това с най-малко ядове и без да правиш ремонт на мотора.

Какъв е бил оригиналният двигател на тази фантастична машина?

Едно е сигурно, този красавец заслужава да излезе на слънце отново!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 15, 2011, 12:46:21
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Такъв BelAir 65 купи Здравко Карчин от Бусманци,доайен на ретро движението. :)
Спазва традиция да идва на Рали Родопи,проекта му е в развитие ,ако не и на финала.
Дойде  ли сега на 24 09,ще му взема GSM-а за свръзка.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 15, 2011, 17:19:11
Отговор #4

Неактивен classic mania

  • Публикации: 67
Невероятна машина!!!
Как си я крил толкова време направо се чудя. Надявам се на още някоя снимка а за двигателя просто за мен трябва да е V8, но всичко е въпрос на средства. Сега най-важно е да я видим на пътя :)
My Wife Yes. My dog Maybe. My Dodge?....NEVER!

Септември 15, 2011, 21:11:09
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Двигателя,с който Здравко Карчин купи смолянския Бел Еър,беше от ГАЗ 53! >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 15, 2011, 23:32:47
Отговор #6

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
допитаи се до www.americancarbg.com в саита има категория -купувам продавам-направи запитване все някои 6те даде идея.................6евролета е жесток и аз си тьрся не6то подобно от 50-60-70те.
А ДОКУМЕНТИТЕ КАК СА МУ?.....ДРЪЖ НИ В ТЕЧЕНИЕ С РЕЗТАВРАЦИЯТА ,поне на мен 6те ми е доста интересно.....КЪСМЕТ ;D :D

Септември 16, 2011, 12:32:36
Отговор #7

Неактивен sa6o_4

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Блгодаря Ви за отговорите :) ето и няколко снимки на интериора

Септември 16, 2011, 14:50:17
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега да вземеш при пьрва вьзможност тази кожена дивотия да я махнеш от волана че сьсипва интериора.Иначе колата ти наистина изглежда чудесно дано успееш да си намериш двигател и скоро да летиш по пьтищата.Американските автомобили са сравнително редки в нашата гилдия и винаги за мен е било огромно удоволствие да видя такава машина на пьтя.Успех с вьстановяването.

Септември 17, 2011, 20:04:31
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Въпросът ми е  какъв двигател е подходящ за тази кола, така че да направят най-малко преработки и в същото време да осигури необходимата мошност.:)

Оригиналният. Него търси или друг такъв. Да ти кажа, за да не правиш глупости. С Двигател от ГАЗ 53 ще получиш влекач, имащ характеристики на камион и само визия като на автомобил. И далеч от необходимата мощност, която да те накара да почувстваш грандоманското в тая машина. Не може някой да не продава друг американски 8-мак. Стои ли му трансмисията или и тя липсва ? Вариянтите са да търсиш двигател според нея или друг мотор барабар със скоростите и евентуално последващите промени между кутията и диференциала. Или новия мотор да се приспособявакъм сегашната кутия. Трябва да решиш. Като го завършиш и лъснеш, ще стане още по-добре.

Има много хубав салон, кожен. И червен и ..... като го почистиш, лъснеш, ще стане наистина бохемски. Гледам, че тасовете му ги и маш. Да си ги сложиш.  :D  Я, можеш ли даснимаш под капака пространството да видим.