Автор Тема: Настройка на смеси с "куха" свещ с огледало  (Прочетена 7329 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 18, 2011, 16:48:09
Прочетена 7329 пъти

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Здравейте на всички. Имам един доста неприятен проблем с АУДИ -то а именно смесите на карбуратора. Въртях ги на слух - или разхода не ми харесва (над 25-100 в градски условия) или вървенето. За сега колата работи само на газ по доста основателни причини (поне на това успях да я накарам да тръгне засега). По-късно ще заработи и на бензин.

Ясно е, че е до смеси. Някой настройвал ли си е колата с така наречената "куха" свещ. Газоанализатор около себе си нямам. Преди колата беше на зверско закъснение - оправих го, но разхода почти няма промяна. Бих искал да споделите своя опит с тази свещ. И да ме насочите към цветовете, които трябва да се получат при оптимално добра смес.


Септември 18, 2011, 23:42:50
Отговор #1

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
При богата смес ..цвета е оранжев ...а трябва да е синкав ..и това е само на ниски обороти
Centrum Transaxle

Ноември 29, 2011, 17:16:30
Отговор #2

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Февруари 02, 2012, 18:46:59
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес го докопах от колега и приятел , пускам го в действие! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 05, 2012, 11:34:51
Отговор #4

Неактивен iltcho

  • Публикации: 64
Здравейте, синкав трябва да е цвета - Краси е прав.
Направих няколко опита - разхода ми вече от 17/100 градско доста се подобри - 11-12, което за 3 скоростен автоматик 5 цилиндъра, кола 2 тона с климатик в града беше направо супер.

Предстои ми обаче връщане към оригиналното състояние на двигателя - бил е с К-джетроник а му е сложен карбуратор - ще споделя дали не може да се построи точната смес при всеки един от цилиндрите. 

В клипчето се видя, че може на всяка двойка цилиндри да се направи настройката на смеси.

Аз лично съм твърда глава, която не се предава пред нищо до последно.
Та в този ред на мисли ще опитам да възстановя колата до максимално близко състояние до заводския вид.
Надявам се скоро да се махне снега и да започна леко по леко да напредвам. Вече имам всички необходими части за едното!!!  >:D

Февруари 07, 2012, 22:12:20
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Днес го докопах от колега и приятел , пускам го в действие! :D
Кирее ,страшен си ..знаеш къде да търсиш чистата наука  :D
Centrum Transaxle

Февруари 07, 2012, 23:44:30
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Днес го докопах от колега и приятел , пускам го в действие! :D
Кирее ,страшен си ..знаеш къде да търсиш чистата наука  :D
Краси , методите на диагностика с газо/гъзоаналз го пратиха в забвение , но аз ще припомня , ЧЕ ГО ИМА! :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 01, 2012, 11:01:50
Отговор #7

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Има го, но не всеки може да си го позволи като време и цена по няколко пъти на седмица, докато влезе в кондиция автомобила. Затова кухата свещ се явява едно много добро домашно решение.

Януари 13, 2013, 16:15:17
Отговор #8

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Аз имам едно питане . От кухи свещи и настройки съм бъкел.
Трябваше ми майстор за карбове , но човека , които ми го препоръчаха е твърде зает и вече 2 седмици ударам на греда .
Ходих да ми правят газовата и ония реши да вдига механично оборотите. Обаче успя с 1-2 мм да пипне болта за синхрон между карбовете. Страх ме е да го върна. Няма промяна в колата, обаче като работи на бензин и мерише отзад на бензин .
Междувременно ходих при един друг. Намери ми 2 спукани вакуума и един клапан, където не работи. Но той не е от първоестепено значение. Ролята му е като дам газ да връща смукача. Сега колата като слязох днес и хванах принципа- слизам, помпам 3-4 - 5 пъти педала на газта, дърпам смукача и пали на -5. Отработва 2-3 сек и бачка перфе.
Обаче освен бензиновия аромат не ме кефи как се ускорява колата. Искам да я настрой някой. Нямам претенций да е лъскав сервиз. Даже предпочитам  да не е, а човек, който знае какво прави. Без значение дали това му е основното занимание.
В краен случай да ми кажете как да си поръчам тая свещ и да го мисля с мануала пред мен.
Колата е хонда сивик, дуал карб Кейхин. Малко е франкенщаин, но не сериозно за сега. Свеща е малкия ключ по спомен. Така поне ми каза тая като ми продаде ключа за свещи. Лулата на кабела е малко дълга - близо 15см е .
Да обощя- някой ако може да ми помогне като я провери как са смесите .  Другия вариант е да ми кажете каква да си поръчам, преди да съм се отказал от колата :(

Януари 15, 2013, 17:45:09
Отговор #9

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
При богата смес ..цвета е оранжев ...а трябва да е синкав ..и това е само на ниски обороти

Да допълня. На ниски син. При подаване оранж. Задържаш на големи пак син. Над 3000обр. си е риск за свеща. При ползване на свеща бавните са винаги по големи. С поставянето на оригиналната свещ всичко се нормализира.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.