Автор Тема: Кой е най-безаварийният европейски автомобил преди 1985г  (Прочетена 12978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 21, 2011, 17:02:48
Прочетена 12978 пъти

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колеги  за да не разваляме темата за автобуси и камиони реших да започна нова тема .Коя според вас европеиска кола произведена преди 1985г  се е доказала като изключително  надежден и практичен автомобил?И за да не ви е лесно ще вдигна летвата високо. Според мен това е Мерцедес123-240д. А според вас?
« Последна редакция: Октомври 13, 2011, 16:53:10 от Speeder »

Септември 21, 2011, 17:15:23
Отговор #1

Неактивен krume

  • Публикации: 76
Може би ако има някаква независима сервизна статистика , наистина би било интересно да се види, според мен ще е този автомобил които е най- често срещан по пътищата и до момента.Разбира се става въпрос в европейски мащаб.

Септември 21, 2011, 18:48:25
Отговор #2

Неактивен regreed

  • Публикации: 360
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Ами, то като гледам по българските пътища, предимно опели и фиати се срещат...  и като изключим пернишките гоуфове, какво остава? От една страна големите черни лимузини ( те май не аварират, а само се взривяват) и от друга разните соц. возила на които всеки собственик сам си е и майстор...  Според мен всяка добре поддържана машина е достъчно добра, безопасна и безаварийна.  :)

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Септември 22, 2011, 19:54:08
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Румен говори подтикнат от пристрастие.  Аз, обаче ще го опровергая. Може да е 123, ама 280Е. Има Airbag, ABS и куп щуротии, пък дългия 6-так играе важна роля при евентуален челен удар. Когато 240 се сгъва до челното стъкло.

Като цяло, не е Мерцедес. Може да е здрав жезъл, но в никакъв случай практичен. Веднага ще ти кажа защо:

- никога не е бил МАСОВА кола. Никога не е създавал коли  за простолюдието. Никога не е бил практичен автомобил. От както съществува, създава автомобили
за хора, стоящи над обикновените МАСИ и с цел да задоволи всякакъв аристократичен, богаташки вкус, прищявка и претенция. Но, никога не е бил кола за всеки.  Винаги е бил начин за разточителстване на пари. За тези, които ги имат. O0 Автомобил - символ на печеливш прогрес, златен успех, добро положение в обществото и банковата сметка.  Категорично - достоен помощник и верен слуга на всички големи шефове/началници/директори/управници/висшестоящи.
- тежи поне 1,5 тона, ако говорим за човешките вариянти, 300Д, 250, 280Е и 500, хайде и 240Д
- големи такси, данъци, застраховки и прочие
- много гори, ама не върви
- много е дълъг
- много е широк
- и не е маневрен
- когато се повреди, винаги е скъп. И по време на своята новост/актуалност, и сега. Просто е Мерцедес.
- категорично неподходящ за всякакви хора. И неподходящ за неопитни водачи. Иска определен характер, навици и похвати, за да се води безопасно.  Мисълта и реакцията на водача, винаги трябва да изпреварват ситуацията. В противен случай - винаги си закъснял. И така-нататък.

Иначе е разкошна кола, прост, масивен и всяко нещо е там, където трябва. Нищо липсващо и нищо излишно. Това не е практичност. Нарича се прагматизъм. И разхищение.  Тоест - не си прав, губиш.

Според мен, автомобилът за който става въпрос е Фолксваген Голф 1.

- компактни размери, дребен
- вътре е достатъчно просторен
- лек във всичките си модификации
- богата гама двигатели, леки, пъргави за всякакви клиенти - от 1100 до 1800 и прочие, включително и дизелови с мизерен разход на гориво.
- изключително икономичен от най-малкия до най-мощния агрегат
- малки такси, данъци
- евтино обслужване, поддръжка
- динамиката със 1800 кубика бензинов двигател е равносилна с тази на Мерцедес със 2800 кубиков двигател. До 150 км/ч. при всички случаи.
- чудесен за града, дори без хидроусилвател на волана, също и извън града
- може да се побират вътре обемисти товари, като пералня, маси, хладилници, лопати, стругове, без да има отворена врата
- подходящ за всякакви хора : бедняци, милионери, много опитни, изобщо без опитни, професионалисти, некадърници
- возията е......(цветущ израз) за сметка на всичко, ама пълно щастие няма, прекрасен хамбар за ежедневни, битови нужди

 
« Последна редакция: Септември 22, 2011, 20:12:22 от Тодор Живков »

Септември 22, 2011, 20:03:57
Отговор #4

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
здравеите нов сьм в този форум но сьм на 100 процента сьгласен с мнението на колегата за голфчето аз лично притежавам една такава класика но от 2 поколение произведена в далечната 1984 г и все още ми вьрши работа вьпреки че не е на малко години

Септември 22, 2011, 20:39:41
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Др.  Живков  само в едно нещо ще си позволя да ви опровергая за 123ката никога  ама никога повече не казваите че 123ката не е маневрен автомобил. Мамка му не знам да има по маневрена кола от тази и таината се крие в конструкцията на предното окачване.Уникална е. :D

Септември 22, 2011, 20:49:29
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не, другарю Спасов. Ама, ще ни се скарат, ако развалим и тази тема със странични спорове.
Дай, ще ти пиша на ЛС.

ПС И все пак не завива, като хората. Където ще се навреш със 124, със 123 не става. Има далеч по-малък надлъжен наклон.  :)

Септември 22, 2011, 22:59:05
Отговор #7

Активен Frysco

  • Публикации: 447
Имаше някъде такава статистика провеждана в цяла европа и класацията водеше ГАЗ-24, следвана от едно волво, чиито модел съм забравил.

Септември 22, 2011, 23:08:49
Отговор #8

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Да живее ГАЗ 24  8)) ;)
Извинявам се за спама не се сдържах при споменаването на една от любимите ми класики  :-[
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Септември 22, 2011, 23:16:58
Отговор #9

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Има я във форума-Волво 240.
Иначе за масов автомобил ГОЛФ 2..........КАТЕГОРИЧНО И ЗАВИНАГИ! :) >:D 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987