Автор Тема: Кой е най-безаварийният европейски автомобил преди 1985г  (Прочетена 12923 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2011, 23:56:43
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз предполагам, че няма да се впусна в дълги размишления по темата, но нека авторът на уточни - европейски автомобил като произход или на базата на наблюдения на европейска територия ?
Има се предвид, че има страни извън Европа, където критерийте са малко по-различни, а и наблюденията върху автомобили с европейски произход са по-особени. Визирам арабския свят.
Иначе на колегите почитатели на ФВ - не подценявайте Бийтъл  ;)

Септември 23, 2011, 01:10:21
Отговор #11

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Приятели ,тази тема е пълна глупост ...
какво ше рече ...най безпроблемният автомобил ...това е безмислено
Имал съм Мерседес 124 -2300 и мога да кажа че Гранадата ми го слага в малкия си джоб ..по здравина ..
опитвам се да мисля ....не се ли замисляте че един сложен -техничиски автомобил няма как да е безпроблемен
притежавайки по сложна конструктивна техническа схема ...и по тази логика най добрият и безпроблемен автомобил е
голф -1 ...има само една дръжка за отваряне на вратата
уточнете какво по точно имате в предвид ....Алфите ..значи са най трошливите автомобили ...притежавайки сложна
РАЗЛИЧНА техника ..същото важи и за Ситроените и те са сложни технически и значи се трошат ...НАЛИ!!
Нищо против марките автомобили ...мислете позитивно  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Септември 23, 2011, 07:44:27
Отговор #12

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Значи уточнявам става вьпрос само за автомобили произведени в Европа преди 85г защото след това автомобилите нямат необходимата вьзраст. Под наи безавариен автомобил имам впредвид не автомобил които е наи сигурен от гледна точка на безопасноста за пьтуващите в него а автомобил които в годините се е доказал като издьржлив технически с необходимост от малко ремонти по него  добра ремонтопригодност практичен и т.н. всеки има право да споделя разбира се и всичко друго което го е впечатлило по даден автомобил.Общо взето предимства и недостатьци в обши приказки . Всеки е наясно че  в темата е невьзможно да бьде изльчен тотален фаворит заради големия период които обхваща .И от друга страна никои не е дльжен да пише по нея насила.А за алфите ще си премьлча  :D

Септември 23, 2011, 08:26:25
Отговор #13

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Напьлно ясно е на всички че един автомобил с по сложна конструкция има много по голяма вероятност да се повреди от по опростения.Но именно тук се допират и  границите  на понятието  практичен и проблемен.Необходим ли ни е автомобил под които само да лежим.Понятието сложен не е задьлжително да е обвьрзано задьлжително с по трошлив.А понятието" опростен" не значи "прост".Всьщност един опростен автомобил понякога изисква много повече  конструкторска работа отколкото сложния.И в този план си има автомобили които са се доказали оттдавна като фаворити всеки за времето си няма да откриваме топлата вода. просто е сигурно че има хора които мислят и по друг начин и именно за това е темата .

Септември 23, 2011, 17:27:17
Отговор #14

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Това понятие, добър или лош автомобил е имагинерно.Всичко зависи от подръжката...

Октомври 11, 2011, 00:42:14
Отговор #15

Неактивен BuGmaN

  • Публикации: 51
  • SXS-Restorations VW - 53/57/59/60/65/70/72
    • Aircooledmania
Аре да ви отворя ;), не, че съм карал и имал много ретро-автомобили, обаче мога да споря със всеки, който не признава "Костенурката" и бусовете VW до 79 за мега-здрави машини - имам 10-тина такива и мога да твърдя, че са невероятно здрави - и от от към купе, и от към двигател, и от към окачване, и от към  скоростна кутия, от към интериор и екстериор, не случайно все още има милиони фенове, не случайно има стотици производители и хиляди доставчици на части, не случайно са произведени над 21000000 "Бръмбара",  не слечайно има няколко "Гинес" рекорда, един от които е 2600000км. без ремонт на двигателя... C:-)
Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек
http://www.aircooledmania.com/forum/[/url

Октомври 11, 2011, 00:44:25
Отговор #16

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Респект и уважение  :D :D
Centrum Transaxle

Октомври 11, 2011, 10:48:01
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това понятие, добър или лош автомобил е имагинерно.Всичко зависи от подръжката...

Е т'ва е истината - една кола поддържа ли се редовно и оправят ли се проблемите навреме ще е безаварийна, ама оставиш ли я на произвола и само да сипваш гориво, каквато и марка да е няма да издържи дълго... другото вярно в тази тема е, че по-сложите машини имат и повече системи за чупене, т.е. както е казал тов. Сталин - "нет система, нет праблема" :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 12, 2011, 20:22:59
Отговор #18

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Хм. Румен говори подтикнат от пристрастие.  Аз, обаче ще го опровергая. Може да е 123, ама 280Е. Има Airbag, ABS и куп щуротии, пък дългия 6-так играе важна роля при евентуален челен удар. Когато 240 се сгъва до челното стъкло.

Като цяло, не е Мерцедес. Може да е здрав жезъл, но в никакъв случай практичен. Веднага ще ти кажа защо:

- никога не е бил МАСОВА кола. Никога не е създавал коли  за простолюдието. Никога не е бил практичен автомобил. От както съществува, създава автомобили
за хора, стоящи над обикновените МАСИ и с цел да задоволи всякакъв аристократичен, богаташки вкус, прищявка и претенция. Но, никога не е бил кола за всеки.  Винаги е бил начин за разточителстване на пари. За тези, които ги имат. O0 Автомобил - символ на печеливш прогрес, златен успех, добро положение в обществото и банковата сметка.  Категорично - достоен помощник и верен слуга на всички големи шефове/началници/директори/управници/висшестоящи.
- тежи поне 1,5 тона, ако говорим за човешките вариянти, 300Д, 250, 280Е и 500, хайде и 240Д
- големи такси, данъци, застраховки и прочие
- много гори, ама не върви
- много е дълъг
- много е широк
- и не е маневрен
- когато се повреди, винаги е скъп. И по време на своята новост/актуалност, и сега. Просто е Мерцедес.
- категорично неподходящ за всякакви хора. И неподходящ за неопитни водачи. Иска определен характер, навици и похвати, за да се води безопасно.  Мисълта и реакцията на водача, винаги трябва да изпреварват ситуацията. В противен случай - винаги си закъснял. И така-нататък.

Иначе е разкошна кола, прост, масивен и всяко нещо е там, където трябва. Нищо липсващо и нищо излишно. Това не е практичност. Нарича се прагматизъм. И разхищение.  Тоест - не си прав, губиш.

Според мен, автомобилът за който става въпрос е Фолксваген Голф 1.

- компактни размери, дребен
- вътре е достатъчно просторен
- лек във всичките си модификации
- богата гама двигатели, леки, пъргави за всякакви клиенти - от 1100 до 1800 и прочие, включително и дизелови с мизерен разход на гориво.
- изключително икономичен от най-малкия до най-мощния агрегат
- малки такси, данъци
- евтино обслужване, поддръжка
- динамиката със 1800 кубика бензинов двигател е равносилна с тази на Мерцедес със 2800 кубиков двигател. До 150 км/ч. при всички случаи.
- чудесен за града, дори без хидроусилвател на волана, също и извън града
- може да се побират вътре обемисти товари, като пералня, маси, хладилници, лопати, стругове, без да има отворена врата
- подходящ за всякакви хора : бедняци, милионери, много опитни, изобщо без опитни, професионалисти, некадърници
- возията е......(цветущ израз) за сметка на всичко, ама пълно щастие няма, прекрасен хамбар за ежедневни, битови нужди
С всичко прочетено до "- и не е маневрен" се съгласих до някаде.Натам не съм чел.Искаш да ми кажеш,че Мечока не е маневрен,така ли???Ами наклона на колелата тогава защо го има сигурно да е по естетически когато е завил на една страна.Баща ми има 124 комби при пълен ляв или десен волан имаш чуството,че предницата не просто завива,а върви настрани под 90 градуса.Всичко друго може,но че не е маневрен неможеш да ме убедиш.Също така колата има 22 патента за безопасност и не един човек ми е казвал,че 123 и 124 са вечните коли.Така че може да са й скъпи частите но не се троши толкова често.
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 20:25:11 от radoslav94 »

Октомври 12, 2011, 20:51:42
Отговор #19

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Има малко разлика от 124 и 123 ,ама кой да помисли :) И пак аз лично не мога да призная "огромната" завиваемост на 124. Нищо впечатляващо не е поне за мен :)