Автор Тема: Кой е най-безаварийният европейски автомобил преди 1985г  (Прочетена 12922 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2011, 22:59:25
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам дали е мит прословутата здравина на Волво и легендарния надпис отдолу "не гледай - ще те надживее". Факт е че, все още виждам доста от тия антики да се движат дори като ежедневки. Аз лично не си падам по лимузини, но никога няма да забравя возенето в едно 740 - грозен сандък, но няма просто друга такава возия! А имат един модел, който и външно ми е доста симпатичен - 164 всъщност май е първият, в който се появява първообраза на характерната и до днес предна маска.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 15, 2011, 23:52:54
Отговор #31

Неактивен oryxster

  • Публикации: 17
С риск да ни върнат в отдела за шведски автомобили ще добавя, че Volvo 164 е търсен колекционерски автомобил, който се произвежда на базата
на 144 с малко по-луксозно оборудване и различна (по-дизайнерска) предна маска, за да побере рафинирания и мощен за времето си 6 цилиндров агрегат на скандинавския производител.

За съжаление на пуристите и заклети почитатели на марката, в по -модерните времена по икономически причини, концерна си позволява кооперации за двигатели и други части с Рено и Форд, което донякъде намалява имиджа на Волво, като най-престижния шведски автомобил. :-[

Така, че ако не желаете Волво да ви надживее, изберете си по-нови модели на фирмата!

Sorry , за скритата реклама! ;D

Октомври 16, 2011, 12:25:37
Отговор #32

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
oryxster, след 90-те години няма истински коли. Затова всички сме в този форум. ;)

Октомври 19, 2011, 18:41:24
Отговор #33

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
oryxster, след 90-те години няма истински коли. Затова всички сме в този форум. ;)
Има поне една Мерцедес 124 и не го казвам,защото баща ми кара такава,а защото много хора все още ги карат и ги хвалят.Някаде в пунктовете за скрап да сте видяли някоя?(това е защото просто не се чупят  :P )

Октомври 22, 2011, 02:10:19
Отговор #34

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Еми видял съм. Има колкото искаш по моргите и части за тях бол. Аз лично съм предал поне 3. Но, читава и хубава 124 под 5000 Евро, няма.  Пък и тя не влиза в обсега на тази тема.

 Но, ако те интересува, да, има слаби места. И СЕ чупят. >:D Нищо вечно няма. Освен 240Д-то в модел 123.  :))  Та, да ти кажа за обща култура. Текат гарнитури на двигател, тече кормилна кутия и набира хлабини, звънят карета на кардан, провиват диференциали, амортизира се силно задното окачване, тампони на двигател и скоростна кутия, късат се пружини на седалки ронят се, напукват се табла, гният прагове около отвор за крика, гният предни калници до мигача и задни до бронята, гние под ПОД антикорозионното покритие, проблеми с вакуумно управление на всевъзможни неща. Механичните инжекциони 2,0/ 2,3/ 2,6/ 2,8/ 3,0, започват осезаемо да излизат от строя, поради износване на някои свои компоненти и липса на живи същества, които ги ремонтират кадърно. Иначе, такъв мотор, който работи часовник, 3-литров 12 клапанов 124, гори 7/100 бензин извън град със 90 км/ч. ръчни скорости. За  да гори 10/100, трябва да се кара със 150-160-170. Икономичен е ! Появява се 2000-16 клапана двигател (мъртвец) - започват да им горят компютрите, поради изпекана инсталация. 124, вече започва да не се прави за вечни времена. Силно крадат комутаторите на 2.0-16В и на 3200- 24 V. Я, вече навлизаме в 94- 95-та година и.......край.  Същото нещо с инсталацията на бензиновата, но вече ГРАНДИОЗНО се появява във ,, очиларката". 124 е в историята, но за вечни времена. Следващите са просто поредни. 
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 02:19:47 от Тодор Живков »

Декември 17, 2011, 19:51:38
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
oryxster, след 90-те години няма истински коли. Затова всички сме в този форум. ;)
Има поне една Мерцедес 124 и не го казвам,защото баща ми кара такава,а защото много хора все още ги карат и ги хвалят.Някаде в пунктовете за скрап да сте видяли някоя?(това е защото просто не се чупят  :P )

Точно така, макар че има и други немски коли от края на 80-те, и началото на 90-те, които не отстъпват на абс. здравина на Бенц 124 и 126.
На първо място, това е серията 80 на Ауди, и Б3 и Б4 версиите.
Последните серии на Гоф 2, тези с дебелата лайстна, също са прилично здрави въобще, както и антикорозионно обработени.

Особено Аудитата, както са поцинковани, и с непретензиозно все още стоманено окачване отдолу /защото от А4 насам, Ауди почват да слагат много по сложно и по чупещо се алуминиево окачване/, не правят никакви проблеми.

За съжаление, след 1993 година, в концерна ВАГ пристига известния кост-кътър специалист, Игнацио Лопес. :-\
Той е известен с това, че с цел поевтиняване на призводството, батардисва качеството на Опел в края на 80-те.

И с помощта на Лопес, Фолц също влошават драстично качеството.  :))
И чак в края на 90-те, с производството на Голф 4, донякъде се връщат към непретенциозниостта и здравината на Голф 2.

За всички тези неща, така поне твърдят разните специалисти по авторитетната немска, и въобще световна авто преса. :)