Автор Тема: Ford Taunus COUPE 2.0 GL 1976  (Прочетена 23882 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 21, 2011, 22:25:51
Прочетена 23882 пъти

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Привет!Най-сетне пускам тема и за моя класически Форд.Казвам се Юри  и съм от София.От вече почти 2 месеца съм собственик на Форд Таунус купе 1976г.Колата е на малко повече от 104 хил. км и е изключително запазена за годините си.Все пак 35г. съвсем нее малко и нормално има на места едва забележима повърхностна ръжда,но нищо сериозно.За сравнение ескорта,който ми е всекидневка и е 3 пъти "по-млад" е доста по-изгнил. :DЯвно на времето са си ти правили как си трабва :D
Таунуса е внос от Австрия и от снимките сигурно ще познаете,че е същия,който доста време се продаваше в мобиле.Факта че нее бил ръчкан по нашите пътища за тия години определено е повлиял затова състоянието му в мамента да е толкова добро.
Иначе от човека,от когото го взех тук в Пловдив научих,че Форда е имал само един собственик и е държан 21!! години в гараж
преди да бъде докаран у нас.Общо взето това е относно историята на колата.Двигателят е 2л,в-образен,6цилиндров,90к.с. и работи перфектно,като единствено има лек теч на масло най-вероятно заради изгоряла  гарнитура.
Докарах го на собствен ход до София без проблем.Трябва да отбележа,че останах много приятно изненадан от возията и комфорта.Въпреки че беше средата на юли,жегата в купето изобщо не се усещаше.Вентилацията е перфектна.По магистралата вървеше без грешка и събираше погледите на останалите шофьори.
Това е засега от мен,Ще пускам и още снимки на Таунуса.Поздрави!
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 17:23:58 от dido1903 »

Септември 21, 2011, 23:04:11
Отговор #1

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
 Добре дошъл, Юри!
Страшен е Таунусът! Доста пъти съм разглеждал обявата докато се продаваше :) Какви са ти плановете за него? Някакви належащи ремонти, освен теча, за който спомена? Предполагам ще му осигуриш гараж за зимата? Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 22, 2011, 00:14:59
Отговор #2

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Дето се казва ...Thumbs up from VARNA .Количката ти е много хубава .Пожелавам ти много хиляди км по пътищата на родината и извън нея  :)
Ford weist den weg

Септември 22, 2011, 00:34:26
Отговор #3

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Добре дошъл и от мен !!
Много запазен автомобил ,много народ ме пита за състоянието му  въпреки че и аз имам бегли впечатления от него
НО ,наистина се радвам че ще се грижиш подобаващо за него ..и най важното е че на теб ти харесва .
Споделяй с нас преживяванията си с него ...за да можем и ние да почувстваме ...това което усещаш ТИ

Поздрави !!
Centrum Transaxle

Септември 23, 2011, 20:48:03
Отговор #4

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А, честито! Ей-така се прави, ей-това е работа сега. Кола, като кола- нова, здрава и права. Чудесно. Значи, ти си взел Форда.  Хехе, нямаш представа преди известно време, колко мъжки му се точих и облизвах да докопам. Ама, на, не стана работата тогава.  Читава кола е да знаеш, ама недей да го караш така още. Прегледай спирачки, накладки, масла, антифрици, водни помпи, филтри, гуми, ел.оборудване, преди да почнеш да му се кефиш. Трябва, седял е, стар е.  Предполагам, върви много леко и е много тих, комфортен вътре.

Знаеш ли, автомобили в такова състояние подбуждат странно усещане. Да видиш кола, която в днешно време изглежда както когато е била нова и хубава 30-40 години назад, но без да е реставрирана тотално и недокосвана от чужди ръчички  - това е, странно е. Това е истината, друг аналог няма. Само така ще усетиш хубавото в тази кола и оцениш нейните качества изобщо като автомобил. Всичко останало е вятър работа.  Убеден съм, че ако от тоя Форд, (когато го постегнеш) се качиш на точно същия, но реставриран добре - няма да е същото, няма да е същата кола. За това - радвай се и го пази. Но и го карай - тоя двигател си носи това купе без замисъл, тегли добре, равномерно и е икономичен.  Така, че - давай му газ понякога, да се раздвижва.  :D


 

Септември 26, 2011, 17:47:06
Отговор #5

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
На Таунуса съм му осигурил подземен гараж и смятам да го държа там целогодишно.Иначе съм му сменил маслото,спирачна течност,антифриз.Заради дългия период,през който не е бил каран- радиаторът се е задръстил с гнилоч и беше голям зор докато се изчисти.Накладките и дисковете са сменени от предишния собственик и са почти нови.Закарах Таунуса за преглед в Мото Пфое.Не познавам някой,който да разбира от такива фордове и реших,чее най-добре в МП,понеже имам и друг форд и съм доволен от обслужването там.Таунуса беше голяма атракция.Жалко,че ми се изгубиха снимките от тогава.Струпаха се да го гледат всички приемчици,разните там продавачи и консултанти :D :D(изобщо с тази кола където и да отида винаги събирам публика :D) .Та там го прегледаха и установиха ,че амортисьорите са за смяна.За теча от масло ми препоръчаха да измия първо двг на някоя автомивка за да се установи със сигурност каква е причината.Иначе има какво още да се работи по колата.Вратичката на жабката е за смяна,има изгорели уплътнения,на десния стоп липсва едно парче (залепил съм го с тиксо и май добре се получи-досега никой не го е забелязал :D) и др.,но все пак дребни проблеми.Джантите също имат нужда от нова боя.Аз сега го карам по малко- най-вече събота -неделя,когато е по -празно в София.Малко по малко ще го стягам и за напролет трябва да е без забележки - вече в перфектно състояние.Ще съм на линия за Спасовден,да му направя сефтето :D :D

Септември 26, 2011, 22:26:47
Отговор #6

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
От мен имаш капачката за бушоните подарък. Мога да ти продам десен стоп в перфектно състояние, както и задна броня, май каза че искаш да я смениш защото твоята е леко крива. Ако имаш нужда от други чаркове , казвай - и без това са ми за продаване  :(

Септември 29, 2011, 08:50:50
Отговор #7

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Поздравления за новата придобивка и добре дошъл в клуба на ретрашките. Отличен автомобил, много запазен и със светъл салон - красота. Успехи в ремонта и безаварийно шофиране :)

Октомври 09, 2011, 02:16:24
Отговор #8

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Съседе, а честито и от мен ако не ме беше поздравил на пазара днес нямаше сигорно да те позная покрая тези вехтории  ;) Пусни снимки и на Вартбурга според той и е още по атрактивен и интересен автомол. Също така на всички от форума ще ни е интересно да гледаме развитието по реставрацията му, иначе на мен ми е лесно на една ръка разтояние и съм при гаража ти за по-бира следващия път. ;)

Октомври 10, 2011, 16:41:31
Отговор #9

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Страхотен е Таунусът,колега! И цветът е много готин! със здраве да си се гледате!

Живко, тебе как да те подканим да си пуснеш твоите супер-проекти във форума?!
Хайде,давай да видим какво става!!!!!
 O0 :) :D