Автор Тема: Ford Taunus COUPE 2.0 GL 1976  (Прочетена 15816 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2019, 13:00:02
Отговор #40

Неактивен Acropolis 1800

• Публикации: 168
Брей, много запазен Таунус и с V-6 мотор и яки джанти. Този е от бързите. Ей, с такъв да обиколиш Европа, ама преди 40 години, в онези по-свежарските и прости времена. Да се дърпаш с БМВ 520 ки по аутобаните!
1982 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
1985 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
1995 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
1987 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
1997 Турбо французин, бензин

Март 18, 2019, 13:42:05
Отговор #41

Неактивен ГеоргиБс

• Публикации: 95
Това беше първата "западна" кола,която карах.Има няма преди 25г.Прекрасна возия,много удобна за шофиране.Дано ти служи дълго и вярно.

Март 18, 2019, 20:39:17
Отговор #42

Неактивен didotooo

• Публикации: 2443
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много хубав Таунус ! Доста истински и автентичен , харесват ми гумите ! Опитах да прочета надписа на страничното стъкло - нещо от сорта на освободете ретро автомобилите от данък ?

Март 18, 2019, 21:01:57
Отговор #43

Неактивен Plamen Hinkov

• Публикации: 144
Много хубав Таунус ! Доста истински и автентичен , харесват ми гумите ! Опитах да прочета надписа на страничното стъкло - нещо от сорта на освободете ретро автомобилите от данък ?
                                                                                                                                                   " АВТОПРОБЕГ на Ретроавтомобили посветен на 123-тата годишнина от освобождението на България"   Аз виждам това написано.Може да гледаме различни надписи.                           Поздрави.

Март 18, 2019, 23:15:00
Отговор #44

Неактивен didotooo

• Публикации: 2443
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
                                                                                                                                                   " АВТОПРОБЕГ на Ретроавтомобили посветен на 123-тата годишнина от освобождението на България"   Аз виждам това написано.Може да гледаме различни надписи.                           Поздрави.

Абсолютно си прав , явно много ми се иска да падне данъка  :)) :)) 

Април 07, 2019, 23:52:00
Отговор #45

Неактивен Yuri

• Публикации: 319
Този стикер ми остана от Ретро парад в София, организиран от руското посолство по случай годишнината от Освобождението, от преди вече 6г. Беше хубава инициатива, надявам се,че с времето политиците ще се филтрират и ще спрат да цапат по историята ни , за да може и да се възстановят подобни добри инициативи.
Понеже отдавна не съм писал в темата за колата,а определено има материал от последните няколко години, ще започна да споделям по малко от  това , което съм правил по колата.
За начало ще кажа,че за вече над 40г. експлоатация, моторът и скоростната кутия не са отваряни за ремонт и всичко е автентично и работи перфектно.
Новият сезон вече започна и за тази година съм си обещал да изкарвам форда по-често и да уважа повече ретро мероприятия из България.
Тъй като през миналата година навъртях под 500км ,тогава реших да си спестя тази процедура,но като първа стъпка сега ,разбира се, смених маслото.

Двигателят е сравнително непретенциозен към маслото,но въпреки това не правя компромис.

Поръчах и нови алуминиеви джанти - 13 цолови.Класически Форд рали дизайн, произведени в Швейцария, с пълна документация и сертификати.Старите бяха оригинални за Форд Капри и две от тях имаха леки кривини.Тъй като нямаше как да ги наложа на колата и  имах визуална представа за тях само на картинка (нормални рискове при интернет пазаруване), имаше известно притеснение относно това как ще стоят реално на таунуса. Но още с поставянето на първото колело в гумаджийницата , всички съмнения се разсеяха и мога да кажа,че дори изглеждат по-добре от снимките на сайта на производителя.

Джантите са с изнесен борд и определено отвориха колата, а и осезаемо подобриха устойчивостта при завои.
Новите гуми са Ханкук с размер 185/70/13,пак купени през интернет.Шарката ми хареса и определено не съжалявам за избора си.

Април 08, 2019, 06:18:13
Отговор #46

Неактивен galaxie

• Публикации: 1750
Охо Юри много готини джанти,браво. Предполагам първата вечер си спал в гаража  :D

Април 09, 2019, 17:14:38
Отговор #47

Неактивен Yuri

• Публикации: 319
Пет дена не спах докато дойдат,а после не ми се спеше. :))
Новите джанти са си емоция, особено,когато  купуваш по картинка.
Това е сайтът , от който ги купих: https://shop-eu.maxilite.ch/
Много са точни, транспортът ми до адрес в България излезе 40евро. Предлагат и нови класически модели на джанти и за други марки.

Април 12, 2019, 16:29:08
Отговор #48

Неактивен flux

• Публикации: 172
Колко инча са?
Какви са гумите

Според мен на тази кола ще стоят готино 7-ци с 205/60 гума...

Април 12, 2019, 17:35:09
Отговор #49

Неактивен Bogi

• Публикации: 373
Много е хубав !
Прилича на колата от "Дяволското Гърло"
немец мръсен, бандит магистрален ...