Автор Тема: Ford Taunus COUPE 2.0 GL 1976  (Прочетена 23875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 18, 2019, 13:00:02
Отговор #40

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Брей, много запазен Таунус и с V-6 мотор и яки джанти. Този е от бързите. Ей, с такъв да обиколиш Европа, ама преди 40 години, в онези по-свежарските и прости времена. Да се дърпаш с БМВ 520 ки по аутобаните!
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Март 18, 2019, 13:42:05
Отговор #41

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Това беше първата "западна" кола,която карах.Има няма преди 25г.Прекрасна возия,много удобна за шофиране.Дано ти служи дълго и вярно.

Март 18, 2019, 20:39:17
Отговор #42

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много хубав Таунус ! Доста истински и автентичен , харесват ми гумите ! Опитах да прочета надписа на страничното стъкло - нещо от сорта на освободете ретро автомобилите от данък ?

Март 18, 2019, 21:01:57
Отговор #43

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Много хубав Таунус ! Доста истински и автентичен , харесват ми гумите ! Опитах да прочета надписа на страничното стъкло - нещо от сорта на освободете ретро автомобилите от данък ?
                                                                                                                                                   " АВТОПРОБЕГ на Ретроавтомобили посветен на 123-тата годишнина от освобождението на България"   Аз виждам това написано.Може да гледаме различни надписи.                           Поздрави.

Март 18, 2019, 23:15:00
Отговор #44

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
                                                                                                                                                   " АВТОПРОБЕГ на Ретроавтомобили посветен на 123-тата годишнина от освобождението на България"   Аз виждам това написано.Може да гледаме различни надписи.                           Поздрави.

Абсолютно си прав , явно много ми се иска да падне данъка  :)) :)) 

Април 07, 2019, 23:52:00
Отговор #45

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Този стикер ми остана от Ретро парад в София, организиран от руското посолство по случай годишнината от Освобождението, от преди вече 6г. Беше хубава инициатива, надявам се,че с времето политиците ще се филтрират и ще спрат да цапат по историята ни , за да може и да се възстановят подобни добри инициативи.
Понеже отдавна не съм писал в темата за колата,а определено има материал от последните няколко години, ще започна да споделям по малко от  това , което съм правил по колата.
За начало ще кажа,че за вече над 40г. експлоатация, моторът и скоростната кутия не са отваряни за ремонт и всичко е автентично и работи перфектно.
Новият сезон вече започна и за тази година съм си обещал да изкарвам форда по-често и да уважа повече ретро мероприятия из България.
Тъй като през миналата година навъртях под 500км ,тогава реших да си спестя тази процедура,но като първа стъпка сега ,разбира се, смених маслото.

Двигателят е сравнително непретенциозен към маслото,но въпреки това не правя компромис.

Поръчах и нови алуминиеви джанти - 13 цолови.Класически Форд рали дизайн, произведени в Швейцария, с пълна документация и сертификати.Старите бяха оригинални за Форд Капри и две от тях имаха леки кривини.Тъй като нямаше как да ги наложа на колата и  имах визуална представа за тях само на картинка (нормални рискове при интернет пазаруване), имаше известно притеснение относно това как ще стоят реално на таунуса. Но още с поставянето на първото колело в гумаджийницата , всички съмнения се разсеяха и мога да кажа,че дори изглеждат по-добре от снимките на сайта на производителя.

Джантите са с изнесен борд и определено отвориха колата, а и осезаемо подобриха устойчивостта при завои.
Новите гуми са Ханкук с размер 185/70/13,пак купени през интернет.Шарката ми хареса и определено не съжалявам за избора си.

Април 08, 2019, 06:18:13
Отговор #46

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Охо Юри много готини джанти,браво. Предполагам първата вечер си спал в гаража  :D

Април 09, 2019, 17:14:38
Отговор #47

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Пет дена не спах докато дойдат,а после не ми се спеше. :))
Новите джанти са си емоция, особено,когато  купуваш по картинка.
Това е сайтът , от който ги купих: https://shop-eu.maxilite.ch/
Много са точни, транспортът ми до адрес в България излезе 40евро. Предлагат и нови класически модели на джанти и за други марки.

Април 12, 2019, 16:29:08
Отговор #48

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Колко инча са?
Какви са гумите

Според мен на тази кола ще стоят готино 7-ци с 205/60 гума...

Април 12, 2019, 17:35:09
Отговор #49

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Много е хубав !
Прилича на колата от "Дяволското Гърло"
немец мръсен, бандит магистрален ...