Автор Тема: Ford Taunus COUPE 2.0 GL 1976  (Прочетена 23876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 12, 2019, 22:31:45
Отговор #50

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
страхотни джанти, тичат му, но имам забележка - или 4 калобрана, или нула, така седи недовършено, поне за мен :)  и един красив полиран накрайник на ауспуха в ретро стил ще се върже на броните и джантите добре :)

Април 12, 2019, 22:51:03
Отговор #51

Неактивен TwoStroke

  • Публикации: 87
Якоооо , джантите са точно за колата . Всичко е топ, трябва да ги срещнем с моето капри :)

Април 13, 2019, 13:32:38
Отговор #52

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито Юри, много красиви, че и изгодна покупка - 200 лв на парче за чисто нови и качествени джанти! Може би 14-ки с малко по-ниски гумета щяха да стоят още по-добре, но не мога да се ориентирам в сайта дали изобщо има такъв вариант...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2019, 16:29:39
Отговор #53

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Джантите са 6x13. Другият вариант е 7х15, 14 ки няма , а аз държа да са си с оригиналния размер за времето си.Въпрос на вкус , но стенсове , лоу райдъри и тд не ми допадат като визия, отделно,че не са подходяща концепция за нашите пътища.Калобраните бяха четири, но единият заден го скъсах, така и не разбрах къде е задрал. Ще му сложа комплект нови, но не съм си харесал модел. А за ауспуха с колегата Весо си го говорим това от доста време и го имам предвид. Генерацията е съвсем нова, по нататък ще кача и снимки от подмяната. Като пари с доставката джантите излизат повече от 200лв на бр, като добавим и вентили и отделно нови гайки , прескочих 1000лв.
Качвам снимки и от първата разходка за годината. Класиккар дей  2019 Калояново.

 
Липсват ни Таунус ТС1 и 3 до Сиерите , за да заформим цялата гама от 70те и 80те г.



На старта и финала на почетната обиколка на пистата.

Обратно в гаража в очакване на хубавото време.
« Последна редакция: Април 13, 2019, 17:14:33 от Yuri »

Април 13, 2019, 17:40:56
Отговор #54

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
браво браво браво !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 14, 2019, 10:26:21
Отговор #55

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Красота
Ford weist den weg

Юни 09, 2019, 15:53:48
Отговор #56

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Топла пратка от Мотомобил. Нови кабели, бензинова помпа и спортен скоростен лост с къс ход. Тук е мястото да уточня, че комплект кабели за шест цилиндрови фордове по каталог се продават и у нас (Тесла, Бош, НГК..) , но специлано за таунус идват дълги и се заформя порция спегети под капака.

Подмених и дистрибуторната капачка и палеца на делкото.


Всичко на място.Дребна операция, но ефектът си пролича веднага. Пали от раз и без засечка.Освен всичко друго, червените кабели стоят много добре в коша.



Юни 09, 2019, 20:15:22
Отговор #57

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Юри, хубав ъпгрейд. Смяната на кабели, палец и капачка си е профилактика. На кабелите за свещи им дават да се сменят на 3-4 години макар, че малко хора го правят. Трудното палене/кофти празен ход и т.н. в 99% от случаите обаче не е от кабели. А от сгрешени/неоптимални настройки на карба (смес за празния ход и ниските + начално положение на дроселната клапа), често и в комбинация с кофти центровка. Като гледам имаш класическо запалване с високоомна бобина и делко с чукче. За такова запалване няма нищо по-добро от многожилните медни/стоманени кабели с нулево съпротивление. А тези "модерни" графитни или wire wound/spiral core кабели (стигащи до 15-20 К ома на метър) ги въведоха единствено и само заради подтискането на т.нар. електромагнитни смущения и, както казва един мой колега, за ди си купуваме кабели всяка година (него нови такива кабели, сменяни преди по-малко от година, са го oставяли на пътя).
Многожилните медни поизчезнаха, но все още се намират. Вече и те са силиконови, а цветове всякакви. Под "спортни"/"пърформанс" кабели от този тип, който си купил (wire wound/spiral core), се разбират кабели с няколко (около 2-3) килоома на метър. В една спецификация на БЕРУ техните (графитни мисля) Power Сable  ги даваха 5.6 K ома на метър (без да имат пренеции да са "пърформанс"). Аз попаднах преди време на кабели на BOUGIE CORD - те са патентовали навремето тази wire wound/spiral core технология. И тези техни кабели имаха съпротивлиние около 4.5 K ома на метър.  Много ми е интересно колко е съпротивлението на твоите. 
ПС. За класическо запалване, ако намеря "обикновени" медни многожилни (с нулево съпретивление) кабели made in Germany (Бош или Беру) изобщо не бих се поколебал, дори и да трябва да ги скъся (с тези гумени лули DIN накрайниците на кабелите се свалят и слагат за норматив).
« Последна редакция: Юни 09, 2019, 20:26:57 от Nik1600GT »

Юни 12, 2019, 09:48:11
Отговор #58

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Старите кабели бяха на форда още като го взех , изкарали са най-малко 7г. Изобщо досега не съм пипал нищо по запалването,само чукчето съм сменял веднъж преди 4г. , а предвид колко е изяден палецът, вероятно е дошла ,преди вече повече от 10г., от Австрия с него. Все пак не съм таксиджия да карам докато нещо се пръсне в движение и се старая всичко да е в оптимално състояние.Не знам какво е съпротивлението на новите кабели, може да се замери, а кутията им съм я изхвърлил вече и няма как да проверя. Английско производство са и може и да съм в заблуда, но за мен си е гаранция за качество, предвид какви боклуци се продават на нашия пазар.Ето и сайта на фирмата производител:https://powertecltd.co.uk/
А извън темата със запалването, новият скоростен лост ми създава доста ядове , но ще пиша за това по-нататък.

Октомври 24, 2020, 13:59:47
Отговор #59

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Тази година Таунуса постоя доволно дълго време в гаража. Изкарах го само два-три пъти в началото на лятото из София, за да се пораздвижи. Успях все пак да се разпиша на два парада - в Русе и Стара Загора. Без проблеми навъртях над 2000км и съм много доволен от Форда. Снимки от двата парада ще кача по-късно. Сега да споделя какво свърших по колата за последно време. Първо лесната работа. Заиграх се с тиксото и спрея и освежих пластмасите на броните, които бяха поизбелели.

После на мивката да сваля праха от гаража.

И кадър от една импровизирана фотосесия. Тук съм на Бали :))