Автор Тема: Куба и търговията с коли  (Прочетена 20498 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 30, 2011, 19:33:07
Прочетена 20498 пъти

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Настава голямата мандра :-X Рай за автоиманяри, ченчаджии и друга зла гад... Един музей на колела ще си замине. Не, че не е хубаво "малко" свобода на Острова на свободата... Другарите от ЦК-то ще изнасят антики гьотури, а в другата посока ще заформят някакво Лос Горублянос...  :-\

Кубинците вече могат свободно да търгуват с коли

13:14 | 29.09.2011 |

Куба разреши свободната търговия с автомобили за първи път след революцията през 1959 г., предаде Франс прес в четвъртък. В момента кубинците имат право да продават само коли, произведени преди идването на власт на режима на Фидел Кастро, и това е причината по улиците на Острова на свободата да се движат само стари автомобили.

В сряда в кубинския "Държавен вестник" е публикуван правителствен указ, разрешаващ кубинските граждани и чужденците да правят с колите си каквото си искат "без каквото и да е предварително одобрение от която и да е организация".

Новият режим влиза в сила в събота. Предвижда се само чужденци и кубинци с правителствен лиценз да могат да внасят и продават автомобили. За всички останали търговията е разрешена само с колите, които в момента са на острова.

На кубинците, които емигрират от страната, ще се позволи да продадат колите си на роднина или на пазара. Досега това бе забранено и обикновено държавата задържаше колата.

На чужденците с право на престой ще е позволено, докато са в Куба, да си купят 2 коли, местни или вносни.

Пазарът реагира бързо на новината за свободната търговия. На сайта Revolico.cu, на който кубинците продават или купуват стоки, веднага се появиха обяви за автомобили на цени от 4800 долара за додж от 1948 г. и 25 000 долара за шевролет от 1951 г., посочва Ройтерс.

Агенцията отбелязва, че заливането на пазара с подобни оферти се очаква да доведе до понижение на цените. Въпреки това на по-голямата част от кубинците ще им е трудно да си купят кола, защото средната месечна заплата е 20 долара, коментира агенцията.

Досега в Куба беше разрешена търговия с коли от преди 1959 г. С решение на правителството пък подбрани служители и на завръщащи се от чужбина спортисти, артисти, лекари получаваха нови съветски автомобили. Заради липсата на свободна търговия в Куба има оживен черен пазар с регистрационни номера и документи за коли, отбелязва Ройтерс.

Либерализирането на режима на търговията с автомобили е поредната дълго чакана реформа в пакета от над 300 промени, които президентът Раул Кастро обеща след поемането и на поста на лидер на комунистическата партия от брат си Фидел през април 2011 г.

Куба вече разреши частната собственост върху недвижимите имоти, както и пътуванията на кубинци зад граница.

Съединените щати са готови да променят твърдата си политика към Куба, но досега не са видели стъпки от страна на Хавана, които да оправдаят вдигане на 50-годишното ембарго. Това заяви в сряда американският президент Барак Обама, цитиран от Ройтерс, в интервю за испаноезични американски медии.

Обама подчерта, че не желае да "възприема манталитет от времето на Студената война". Той добави, че Вашингтон се е опитал да подобри двустранните отношенията, като е променил
правилата за пътуванията и паричните преводи, изпращани в родината от кубинската диаспора в САЩ, но чака сигнали от Куба като освобождаване на политическите затворници и гарантиране на основните човешки права.

Обама призова комунистическите власти на карибския остров да"яхнат" вълната от демократични промени, която заля арабския свят, а преди години помете и повечето авторитарни управници в Латинска Америка.

Изочник.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Октомври 05, 2011, 20:31:16
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всичкото това инфо е хубаво, ама името на сайта Revolico.cu май е сбъркано и не може да се отвори.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 05, 2011, 21:06:14
Отговор #2

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Май е тва http://www.revolico.com/

Мила родна картинка Москвич 2140 за 8300 песос при курс 1,5лв за песо...  ;)

Полско Фиатче за 5500 песос, густо майна O:-)
« Последна редакция: Октомври 05, 2011, 21:10:12 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Октомври 05, 2011, 23:00:46
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Куба ще си позагуби от чара, но все пак доста коли ще бъдат спасени, надявам се. Странно е, но поради ограниченията, те са били запазени досега.

Октомври 06, 2011, 21:05:31
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май е тва http://www.revolico.com/

Мила родна картинка Москвич 2140 за 8300 песос при курс 1,5лв за песо...  ;)

Полско Фиатче за 5500 песос, густо майна O:-)

Хах, с тая заплата 20$ месечно /надявам се да е пак печатна грешка/ не вярвам простолюдието да може да си позволи дори полско Пиче, пардон Фиче  :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 06, 2011, 22:28:20
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Комунизъм!!!!  C:-) :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 07, 2011, 00:03:02
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
За съжаление ще става така. Абсолютно нищо няма да се запази.  То и не е останало много за пазене. Не знам, дали сте били в Куба. Аз съм бил.  Да Ви кажа част от истината.  Говорим си тук сладки приказки, но реалността е крива. И поради тяхната си политика, реалността е родила множество сбирщайни от порода на  Шевролет Импала с двигател ГАЗ 53,   Понтиак с карбуратор К126, Форд 8-мак със заден мост от Волга, Шевролет с двигател от Волга, Шевролет с карбуратор К 126 Б, Дожд с карбуратор К 135, Форд Мустанг  със скоростна кутия и заден мост от Волга 24, Пежо 504 със двигател ,, Хеми смол блок" и още много други фантазии. Има и оригинали, де.  Но, където и да отидат - почнат ли да се карат тези автомобили, ще изгният за 1-2 години зловещо бързо.  Там, обаче голяма част са на оригинална боя и без корозия. Тези с корозия са дошли така и.....до там е спряла ръждата, преди десетки години.  Жалко, ще изчезнат прекрасни коли.

Октомври 07, 2011, 18:29:16
Отговор #7

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
И аз съм бил в Хавана и Сантяго де Куба .Тогава само охранителните фирми ли как да ги нарека имаха от най куците корейски и японски коли .Но на по големите кръстовища имаше Полицай с голЕм мотор :)
Всичко друго беше стари амеркиански баракуди .Жалко че тогава нямах дигитален апарат,а и не бях толкова болен по колите . Гледам със кеф винаги снимки и филми за Куба ...Става ми някак хубаво  :) Живков ти по коя линия беше там бе Братче .Помня заведението пред един от входовете на пристанището Двамата Братя ,а после бях гледал филм действието на което се развиваше в това заведение Viva la Revolution  C:-) :)
Ford weist den weg

Октомври 08, 2011, 00:13:10
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, служебно. По тънка линия, както се полага. Тоест, полагаше тогава. Хавана, дааа.  Сол Палмерас, майко ще пукна.  Сега, там не съм ходил скоро. Но, определено имам желание пак да посетя този рай. РАЙ !  Има там много хубави парфюми, коли, жени, интересни цигари и качествена трева.  Искам да ида в Дубай. И да живея във Венецуела. Светът извън завесата е прекрасен. Желая на всеки от Вас да разгледа чужди земи.....и не само.  Все тая, ще им изчезнат автомобилите и тази нечовешки красива страна ще загуби част от своя приказен чар. За това ме е яд.