Автор Тема: Куба и търговията с коли  (Прочетена 20585 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 30, 2011, 15:10:51
Отговор #20

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Москвич 2140Д със стоп от ВАЗ 2106,е това нещо ме разби  :)) :)) :))
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Декември 28, 2011, 12:02:51
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Декември 28, 2011, 16:02:53
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Партизаните на Кастро, някъде в ония години отвличат Фанджо за авторитет, та той не успява да участва в самото състезание.
После в разни интервюта, той разправяше, че уж не им се сърдил... :))

Декември 28, 2011, 22:43:38
Отговор #23

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Партизаните на Кастро, някъде в ония години отвличат Фанджо...

Знаем, знаем, прочетохме статията.

Януари 01, 2012, 14:00:47
Отговор #24

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Много едностранчиво е представена Куба, като гледам.Аз поддържам някои контакти с кубинци и всъщност, истината е малко по различна.Основните беди на това осровче идват от 50 годишното ембарго, официално само за внос на американски стоки, а неофициално си е пълна блокада на острова.Америка оказва натиск и наказва всякакви фирми които се опитат да търгуват с Куба.Включително и за медикаменти.Ако примерно една тайванска фирма сключи някаква сделка с кубинска държавна фирма, за продажба на нещо си, моментално губи всичките си сделки със щатите, европа, япония и всички други пазари в сферата на влияние на америка.А пък ако е американска, директно я елиминират.
Блокада имат и върху търговските си пътища по море и въздух.Големи кораби се арестуват от американската брегова охрана и се отвеждат на американско пристанище.Полетите дори на пътническите самолети са силно ограничени, за да се стигне до Куба, са необходими много прекачвания и дълги полети.
И въпреки това, кубинците не мразят управлението си, понеже добре помнят какво е било преди него.Куба не е била по различна от другите латиноамерикански страни, вихреща се престъпност, търговия и производство с наркотици, хазарт, проституция, много лошо образование и здравеопазване.Фидел е елиминирал всичко това, съумявайки при това да ограничи безработицата до минимум.Вярно е, заплати по 20 долара, ама стигат, че и остават при символични цени на стоки и услуги.А как ги държат символични ли-ами с ограничения в свободната търговия.Иначе, както самите те споделят, само да им се позволи и се развихря страхотна спекула.
Специално при колите, положението е следното, американски отпреди революцията и руски до разпадането на източния блок.След това, вноса на коли е много малък.Преди 90-те, съветските и източноевропейските коли, са били на същия режим като при нас-със ред и вноски.Сега кубинците имат доста спестени пари, но няма как да ги похарчат.И все пак, не са глупави и следят отблизо какво става примерно у нас, където избор на стоки бол, а пари няма.

Щатите не желаят да има комунистическа държава под носа им, но и изобщо не им пука как ще живеят кубинците без социализъм.Примери точно в латинска америка, има безброй.Примерно Колумбия и Мексико.Затова кубинците предпочитат да поддържат Кастро на власт, за да не се качи някой нов Батиста.
« Последна редакция: Януари 01, 2012, 14:07:12 от Frysco »

Януари 01, 2012, 17:26:12
Отговор #25

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Полетите дори на пътническите самолети са силно ограничени, за да се стигне до Куба, са необходими много прекачвания и дълги полети.
при символични цени на стоки и услуги.А как ги държат символични ли-ами с ограничения в свободната търговия.Иначе, както самите те споделят, само да им се позволи и се развихря страхотна спекула.
Сега кубинците имат доста спестени пари, но няма как да ги похарчат.
И все пак, не са глупави и следят отблизо какво става примерно у нас, където избор на стоки бол, а пари няма.


Здравейте и от мен, честита нова година на всички. Много от нещата в по горният пост не са така. Бил съм в Куба  два пъти, единият през 1983г.  и сега през 2008. Полетите от София се осъществяват с едно прекачване в Испания. Цените в Куба са  убииствено високи на всичко давам елемтарен пример кафе - 1 песо, което е приблизително 1 Евро. Кубинците нямат спестени пари, поради простата причина че няма от къде да ги спестят със заплата от 20-тина Песо.Както знаете за тях всичко е с купони...... В такова затъмнение са че няма как да следят каквото и да било. Имат три канала и те са кубински.... предполагате какво се дава по тях Кастро, Кастро и някой сериал, за интернет да не говорим.
Впечатленията: Колите страшно запазени външно, поради благоприятният климат.Времето в Куба е спряло буквално. Имам снимки от 83г. и от 2008, снимах на същите места кокто и през 83 така и 08, фона на снимката е абсолютно един и същ, само аз съм се променил с 25 г. :)
Ето и някои по интересни снимки от там
« Последна редакция: Януари 01, 2012, 18:16:34 от vasko4 »

Януари 04, 2012, 03:56:18
Отговор #26

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Мога веднага да потвърдя твоята теза. Аз, безпроблемно бях допуснат в този рай.  В интерес на истината, въобще не гледаме едностранчиво, а реално. Е, има хора на които не им харесва животът в Куба. То е така в целия Свят. Все има кой да не харесва нещо.  Въпреки политиката си, която въобще и не ща да коментирам, а и не ми е работата, Куба е шарено място с мистериозно обаяние. И начин, човек да прекара приятна ваканция.  За каквото обикновено и се ходи там.  А, не да им мисля политиката, да жалея по режими, да съжалявам колко зле били кубинци, да им мисля заплатите, кръпките, семейното положение и изобщо......излишни за мен работи.  То, ако човек броди из чужди земи да прави подобни анализи, по-добре изобщо никъде на не излиза зад граница. То и Франция, и Италия да речем си имат много мизерия, мръсотии и утайки, ама това не им пречи да са също безкрайно хубави, красиви страни.  :)  Трябва да гледаме позитивно на нещата.  Живота е прекалено кратък, за да си губиш времено с негативизми.  И е най-добре, всеки да иде, да види, да прекара известно време, пък вече сам да си направи изводите за нещата. Не да гледа през чужд мироглед.

Януари 04, 2012, 10:08:03
Отговор #27

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Това не ми го обяснявай на мене, не съм аз тоя дето почнах да публикувам разни интервюта, в който "обективно" се представя, на някой си гледната му точка.Имам чувството че ако някой пусне в някой вестник статия че зелените задници са единствените правилни задници и край-въпроса е приключен.
И не, бай Тодоре, не гледаш реално на нещата.

Август 09, 2012, 17:04:25
Отговор #28

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Не знам кой е най-правилният цвят задници, но да речем, че този със слънчев загар е най-добре приет на международно равнище :winktongue: А вече който му е на сърце зелен - зелен, който пък червен - червен...

И ето нещо за Куба, старата техника и хм..., който иска да си разтяга локуми ;)

18 кубинци достигнаха брега на САЩ със самоделно корабче

9 Август, 2012 02:11

 Група от 18 кубински имигранти бяха открити на плаж във Флорида след петдневното им пътуване със самоделен плавателен съд, съобщиха митническите служби на САЩ.

Корабчето и неговите пасажери - 16 мъже и две жени, са открити на плажа Ривиера Бийч, в северната част на Маями. "Те са пътували със самоделен съд в много лошо състояние, дълъг 6 метра и екипиран с руски мотор от 50-те години, който обаче изглежда, че работи", каза митническият служител Франк Милър, който присъствал при намирането им. Според граничните власти емигрантите са в добро здравословно състояние.

В момента 18-те кубинци са временно задържани в полицията и очакват имиграционните служби да им издадат необходимите документи по силата на американското законодателство. То предвижда всеки кубинец да бъде приет в САЩ ако стъпи на американска земя. Онези, които са засечени от бреговата охрана в морето, дори и до самия бряг, са връщани обратно в Куба, коментира БГНЕС.

http://fakti.bg/world/45641-18-kubinci-dostignaha-brega-na-sasht-sas-samodelno-korabche

Но понеже нашите журналяги слагат кви да е снимки, ето тука можете да видите "коритото", задвижвано от стар съветски автомобилен двигател http://www.sun-sentinel.com/news/palm-beach/fl-riviera-beach-cubans-20120808,0,3969022.story

Снимката от статията е от случка отпреди 10 години, но заслужава внимание - камион Шевролет от 1951г.

Ето и една страничка посветена на "камионавтите":

http://floatingcubans.com/


¡Hasta la victoria siempre!
« Последна редакция: Август 09, 2012, 17:09:00 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Август 09, 2012, 17:42:19
Отговор #29

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Eй ме и мен във Братска Куба (с камуфлажната тениска) :)) :)) :))Пред Капитолия .Пфууу много хубаво ми беше там .Нямаше дигитални апарати .По темата няма да пиша  :)) :)) :))
« Последна редакция: Август 09, 2012, 17:45:49 от Consul73 »
Ford weist den weg