Автор Тема: Търся / Издирвам  (Прочетена 127019 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 24, 2019, 19:59:05
Отговор #160

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
Интересно инфо колега, дръж ни в течение - ще бъде интересно какво ще се случи. Пожелавам ти наистина да се окаже ползотворно за теб, но имам и известни съмнения, че въпросният измамник може да ти е дал номера на свое подставено лице представящо се за собственика, чрез което в последствие косвено да се опита да вземе някакви пари за "услугата". Нещо като в случая с телефонните измамници, които са доста изобретателни в "сценариите"...
Определено ще споделя тук как се движат нещата,а относно съмненията ще се разбере на място тъй или иначе,но съм длъжен да призная, че ми помогна.
« Последна редакция: Февруари 24, 2019, 20:11:15 от gopi »

Март 06, 2019, 20:29:56
Отговор #161

Неактивен gopi

  • Публикации: 177
И тъй колеги,както обещах да споделя какво се случи. Мотора вече е с нови номера и регистрация,но от суеверие не исках по рано да пиша как се движат нещата,а именно: След няколко тел. разговора се разбрахме със собственика и в четвъртък мин. седмица рано сутринта тръгнах за Берковица.Около 9ч.вече слизах от Петрохан,когато ми звънна тел. Вдигам и насреща дъшерята на собственика и почва: От къде купихте мотора, защо търсите татко, търсете този, от който сте го купили, и т.н. само успях да и кажа,че карам и почти съм стигнал.Обзе ме много силно притеснение,че може би се разкарвам напразно,но си казах ще видим.Пристигнах на адреса,излязоха човека и жена му "здрасти - здрасти,аз съм еди кой си" и т.н. Обясних че ми трябва само договор и,че няма да ги притеснявам за нищо друго,съгласиха се м/у другото човека се оказа много готин, народен човек,както и предположих докато говорехме по тел.Жена му беше малко резервирана,което е обяснимо те не помниха,че са имали такъв мотор и помислила,че съм ало-измамник.След,като им показах талона,направихме си договора,пихме кафе дори ме поканиха на гости ако имам път по техния край.И така днес сутринта с документите и мотора натоварен в една "баничарка" направо в КАТ и по обяд доволно ухилен излязох с номер и нови документи в ръка. Интересна беше реакцията на един служител на гише: погледна документите усмихна ми се и каза: "че той е по голям от теб" :) ,а друг човек от вън докато чаках ме пита дали може да го снима. Относно въпросния Боби покрай,който се завъртя темата не ми се е обаждал повече,освен когато ми даде тел.номер на собственика,за което му благодаря и за отделеното време да ми свърши услуга.

Юли 23, 2019, 12:58:10
Отговор #162

Неактивен cosmos

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте колеги,

Пробвам се да издиря ВАЗ 21061 1988г със стара регистрация С9178АГ, номер на шасито 1917698, номер на двигател 00049147, цвят кремав.

Осъзнавам, че е малък шанса някой тук да го е виждал или да го притежава точно този автомобил, но все пак си струва да пробвам. Дядо ми е бил пръв собственик и заради този факт имам интерес да закупя МПС-то независимост от актуалното състояние.

Приятен ден и благодаря предварително,

Антон



Юли 24, 2019, 10:10:27
Отговор #163

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Имам сериозните съмнения, че Боби си е сменил ника по моя съвет. Колегата "gopi" е почти един вид акроним на "bobi" с 2 обърнати надолу букви. Дано да греша и ако е така, моля да ме извини...

Юли 24, 2019, 16:45:11
Отговор #164

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Гопи е майничка, печатар - бачка в една печатница в Асеновград.

Юли 25, 2019, 09:43:19
Отговор #165

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
А добре, че иначе Боби е много изобретателен... Густо майна...! :)

Декември 09, 2019, 11:22:31
Отговор #166

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Някой дали се занимава с корабен моделизъм и по-специално да има наблюдения върху Gabbiano-Klasse?

Декември 09, 2019, 23:59:38
Отговор #167

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А добре, че иначе Боби е много изобретателен... Густо майна...! :)
Хах, така е.
Колегата може да е извадил късмет с съдействието за собственика, понеже така или иначе едно даване на тел. на Боби нищо не му коства.
По принцип, той винаги правеше по 1 или повече безплатни услуги и съдействия, преди да пробва да врътне измама с някоя кола или кинти в брой.

Мен също ме е водил, при това с негова кола /един Форд Ескорт баничарка/, първо да гледаме един ретромотор, предивоенен Триумф 500 Туин /имаше присаден на него стар ГДР-ски следвоенен кош/, чак до Кюстендил някъде, преди да ме омота до ми гепи кинти.
Сходни жестове с показвания на ценни коли и аз съм му правил.
Напр. съм го водил преди измамата му, вкл. го закарах с моя кола /Алфа Спидера ми 3 Ген/, да разгледа прословутото, но на много малко хора известно къде точно бе, гнило Мази Гибли в Локорско.

Така че при него това е отиграно.
Първо от него жест, може и два, сближавате си се, и чак после търси аванти с гепвания на пари или возила, и ако може по-големи такива.
« Последна редакция: Декември 10, 2019, 00:03:56 от USfan »

Октомври 04, 2020, 17:53:14
Отговор #168

Неактивен Bmw320is

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте, прощавайте ако това не е правилния раздел. Преди няколко месеца попаднах на тези снимки и ми стана много интересно за съдбата на тази кола. Гледал съм я и в един клип на песен от 2002 година. От клипа се вижда че е с променена от Е36 предница и с S36 мотор от Е34. Ако някой има информация моля да сподели снимки, техническа информация, дали още я карат тази кола. Не намирам нищо по нета за тая Е30ка.
ПП: понеже имам една снимка на колата в телефона но не мога да я кача, колата може да се види в това видео https://youtu.be/BCTcfoeCIgE
Bmw power

Октомври 05, 2020, 21:18:02
Отговор #169

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
автоморга Ричи - Стара Загора трябва да ти е отправна точка :)