Автор Тема: Търся / Издирвам  (Прочетена 126955 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 13, 2012, 13:57:26
Отговор #20

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Джантите са 20", с нови гуми Allony (или нещо такова - китайски). Принципно са за GM и Chrysler автомобили, но с фланци стават за всичко ;)
...ако някой е стигнал до там, че да разбива мазета и да краде джанти и въжета, едва ли ще има канал за изнасяне :D по-скоро бързо развързване в заложна къща или гумаджийница.

Август 13, 2012, 14:10:26
Отговор #21

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Малко вероятно.  Първо, веднага ще се изнесат от България. Това е умният вариянт. Вторият вариянт, също не му пречи. Крадат се от мазета и се предават на прекупвача. Той, вече продава. И третия вариянт - режат се на парчета и се дават на вторични суровини. Честа практика от повечето хора, които ги взимат от мазета и тавани.  Това е и най-бързият им начин за незабавна печалба.   Аз, поне  тия дни ще се мотам из скраповете и ще имам на предвид тази работа. 

Въпросът е, по какъв начин ще се докаже, че са Ваша собственост ?

Август 13, 2012, 14:13:31
Отговор #22

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
За доказването на собствеността не се тревожи ;) и за почерпката също ...само ги намери някъде!

Декември 01, 2012, 10:58:26
Отговор #23

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
От известно време ми се върти в главата идеята да се направи такава тема. Идеята на това чудо е да побира чуденки, питания и нужди от следните примери:

Търся телефон на Георги Станков?
Някой да има карта на София от края на 70-те?
Имам снимка на този автомобил, някой да знае нещо за него?
Някой да знае къде е синия Мерцедес 220 от Спасов ден 1998 г.?
Има един човек който се занива с мотори и държеше кръчмата в с. Гъбено, някой да го познава?


...и други такива производни, не търговски нужди, пряко или непряко свързани с хобито ни :)

Декември 10, 2012, 11:44:35
Отговор #24

Неактивен BGtok

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Член на Club Citroen Bulgaria
Изрових от архива една снимка, която вероятно е правена
от мен през 75-76г. Не помня кога точно си купих един "Зенит".


Тоя красавец дали е жив още?

Декември 10, 2012, 11:48:47
Отговор #25

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Eй че е бил и държавен :)

Декември 10, 2012, 15:49:36
Отговор #26

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Наистина интересна снимка - държавен DS... Изглежда доста поодрънкан, фугите по предните детайли хич ги няма... Колега, помниш ли цвета на колата?

Декември 10, 2012, 16:04:50
Отговор #27

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Сега като се замисля, мога и аз да се включа в темата, макар, че аз почти нямам шанс - дълго време се опитвах да издиря първата кола на баща ми - бледожълта Škoda 120 L, закупена като чисто нова през януари 1982-ра година. През 1990-та колата е продадена на авиатор от Русе, който тогава е работел на някое от двете летища в Балчик, но не знам точно на кое - военното или селскостопанското. Беше много странно, когато се опитах да намеря въпросния човек, който навремето живееше в блок с два входа, но никой не се сети за подобна персона...
Но както и да е - ако случайно някой види изоставена, бледожълта Škoda 120 L със стар рег. номер РГ 7804, нека даде сигнал  ;)
Навремето колата си имаше и отличителни белези - саморъчно изработена, черна лайсна на задната престилка, гладък капак на жабката, взет от новата ни японка и много странен белег на някоя от задните врати (по спомен лявата) - удар като от чук, от вътрешната страна на вратата, към средната колонка, близо до тапета...
Ето и единствената цветна снимка на колата:


Декември 10, 2012, 16:43:19
Отговор #28

Неактивен BGtok

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Член на Club Citroen Bulgaria
Наистина интересна снимка - държавен DS... Изглежда доста поодрънкан, фугите по предните детайли хич ги няма... Колега, помниш ли цвета на колата?
Нямам спомен за цвета.Май беше нещо светло синьо  ???
Аз тогава бях с едно гадже, и се правех на художник-фотограф .... (16-17 г.)
... но единствената цел ми беше да я хвана за циците .....  ;D

Декември 10, 2012, 17:23:06
Отговор #29

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Нямам спомен за цвета.Май беше нещо светло синьо  ???
Аз тогава бях с едно гадже, и се правех на художник-фотограф .... (16-17 г.)
... но единствената цел ми беше да я хвана за циците .....  ;D

DS-ите имат светло син, пастелен цвят:



А за гаджето - надявам се да си го хванал и също снимал художествено ;).