Автор Тема: Теч от резервоара - начини за ремонт  (Прочетена 18035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 24, 2013, 22:51:40
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Забравих - на дъното на буркан от едновремешна лютеница се поставят цинкови стружки и се заливат до около 2/3 от обема на
буркана със 20 - 25 % разтвор на солна киселина.

А с парченца поцинкована ламарина не става ли, че се намира по-лесно? ;D
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 24, 2013, 22:54:39
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А с парченца поцинкована ламарина не става ли, че се намира по-лесно? ;D
Разбира се  ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 25, 2013, 08:38:50
Отговор #12

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В магазините за химии продават готова киселина, приготвена с... какво беше там, цинков хлорид май? Директно готова за употреба.

Април 27, 2013, 16:33:15
Отговор #13

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Колеги, като ви се пробие резервоара какво потича ?  :))  Въпросът изглежда много тъп , но в момента на един Ваз 2101 протече нещо гъсто от багажника от легенчето за резервоара(тапата я няма) .Не помня да е слагано шише с масло, а и до колкото успях да бръкна няма нищо...Пълнено е с масла и греси преди повече от 10 години. Дали резервоара се е пробил?

Извинявам се на колегата, че така му използвам темата  ::)

Април 27, 2013, 20:53:50
Отговор #14

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отвиваш с ключе 10 скобата на резервоара, с отвертката - скобата на маркуча, откачаш кабелите на горивомера и вадиш резервоара, като внимаваш да не скъсаш гумата на гърловината. Едва ли има друга кола, на която така елементарно се вади. Като го вдигнеш, ще видиш какво тече. То и на Жигули резервоара гние и се пробива след години. Не е така лесно като на Москвич или другите с плосък резервоар (Варшава, Волга...), ама пак си гние. Едно е сигурно - на вторичните има здрави резервоари, хвърляш тоя, слагаш другия и готово.
Работа за 5 минути.
При монтаж първо нахлузваш гумата на гърловината на калника, после като сложиш резервоара, гърловината минава много лесно през гумата. Иначе има да се мъчиш как да я сложиш като я затисне резервоара.

Юни 07, 2013, 00:11:56
Отговор #15

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги,на нисана днес открих ,че тече резервоара.Метален е ,но положението отдолу не е розово и ако тръгна да демонтирам резервоара ще изпокъсам всички болтове.Лепили са го с битумни ленти,които сега от жегата и бензина се размиват направо.Утре ще я вдигна на крик и ще видя големината и броя на дупките. Имам идея да почистя добре и да мажа с полиестерна смола и плат.Другото,което ми хрумва е влакнест кит...Други идеи за лепене на място?

Юни 07, 2013, 00:45:29
Отговор #16

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Аз съм 1+ за идеята за запояване,ако самата пробойна позволява запояването да се извърши

Юни 07, 2013, 07:31:24
Отговор #17

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги,на нисана днес открих ,че тече резервоара.Метален е ,но положението отдолу не е розово и ако тръгна да демонтирам резервоара ще изпокъсам всички болтове.Лепили са го с битумни ленти,които сега от жегата и бензина се размиват направо.Утре ще я вдигна на крик и ще видя големината и броя на дупките. Имам идея да почистя добре и да мажа с полиестерна смола и плат.Другото,което ми хрумва е влакнест кит...Други идеи за лепене на място?
По възможност запояването е твърдо за предпочитане , събирай бандата и, таман да ако се наложи да разпробиваш скъсани стебла на болтовете таман да го ревизираш щателно. Инвестирай време да го сторите като хората  :), англичаните са си мързели ,
в това  отношение не  са германци и японци. Смолите имат склонност към вибрации, иначе от бензин не се разтварят.
Въоръжавай се с търпение и успех!
 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 07, 2013, 07:39:12
Отговор #18

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да по принцип запояването си е най добрия метод  но иска сваляне на резервоара.А колкото до поялника бензинов или  с пропан бутан е все тая.Кой какъвто има.Иначе пробива може да се почисти добре и да се залепи с някакъв продукт на фирмата "Бизон" които според мен са най добри в бранша.Нещо от рода на течен метал в магазина ще ви предложат. Но ще трябва няколко пласта един след друг и всеки следващ по голям от предишния с по един сантиметър като се изчаква и всеки пласт да изсъхне.А също трябва да се поставя и някаква материя за армировка.Вече има всякакви продукти кой от кой по хубав.Навремето като купувахме коли от търговете винаги резервоарите им бяха пробити защото нямаше бензин и митничарите го точеха от колите по този груб начин с пробоя.Тогава ги лепяхне със смола.Също става ,но е безмислено при наличието на толкова съвременни продукти да се ползва епокси смола.
И най важното е преди започване на ремонта резервоара да се източи напълно а след това колата да се повдигне и наклони на една страна за да не подлива от пробива защото в бензина или нафтата се съдържат вещества които ще попречат на добрата спойка на течния метал с ламарината.
« Последна редакция: Юни 07, 2013, 07:42:32 от rumen_spasov »

Юни 07, 2013, 08:43:18
Отговор #19

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Точно това питах и аз как и с какво да се ремонтира без сваляне на резервоара Благодаря ще пробвам , и ще споделя резултата
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон