Автор Тема: Теч от резервоара - начини за ремонт  (Прочетена 17790 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 07, 2013, 14:19:08
Отговор #20

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Взех Локтайт течен метал ,човека ми обясни кое как с него.Вдъхва ми доверие . 6 лв е 4 см някъде от него.Според мен ще ми стигне за поне 3-4 дупки. Ще пусна снимки като се прибера.

Юни 07, 2013, 14:43:17
Отговор #21

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Взех Локтайт течен метал ,човека ми обясни кое как с него.Вдъхва ми доверие . 6 лв е 4 см някъде от него.Според мен ще ми стигне за поне 3-4 дупки. Ще пусна снимки като се прибера.
Може да се получи,но подготовката при такава операция е най-важна,ако не се виждат добре местата с дупките най-добре е да го свалиш и да опиташ да не скъсаш болтовете (нагряване,спрей за ръжда,каквото има за помощ при развиване на такива работи) иначе,ако след време ти протече пак няма смисъл според мен от такива временни ремонти,но ти си знаеш най-добре просто си изразявам мнението.

Юни 08, 2013, 16:12:01
Отговор #22

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Абе така си е ,но ако сваля резервоара ,ще се вкарам в едни ситуации... После не мога да монтирам хубавия резервоар до ръждивия мост и ще стане една  :D Мисля края на сезона да свалям някои неща отзад да поосвежа,че някои тръбички са на магия.
Стана стабилно според мен намазах веднъж оставих да изсъхне и повторих с по -голям диаметър. Реже се малко парче от Локтаита и с мокри ръце се мачка докато стане еднородна смес.След това с натиск се запълват дупките.
В едната са слагали и винт,като само му смених кривата шайба и го върнах пак там.Общо имах 4 дупки и материяла ми стигна точно.Съхне за 24 часа ,но аз ще го оставя 48.Подготовката ми казаха че се състои в хубаво забърсване и да се изчисти до метал ако е възможно.
При мен нямаше ръжда ,по скоро е удрян и за това е на решето  :D
След като изтече бензина я вдигнах на една страна ,за да не сълзи от дупките докато лепя и съхне.

* Снимките са в обратен ред.



Юни 08, 2013, 18:48:17
Отговор #23

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Е като гледам какви рекички е имало сега поне от разхода ще спестиш пари за нови болтове  :D. Иначе не са те излъгали за подготовката го метал и почистване от масла и мръсотии.То и моя е удрян отдолу,но за моя радост си е здрав.Станало е много добре,като за ремонт на место.Източи ли всичкия бензин от резервоара,защото ако има и малко количество няма да хване хубаво течния метал?

Юни 08, 2013, 23:53:41
Отговор #24

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е то течеше съвсем по малко ,това е след като махнах стария материал от дупките.Ами източих всичко и я вдигнах настрани ,че да няма и капчици по дупките.Изчистих и залепих  и така си стоя 30 часа.Преди малко налях бензин и покарах 1 час и от долу е сухо поне за сега.Определено трябва да се свали ,изшкури и боядиса както и доста неща покрай него ,но ще е на края на сезона.

Юни 09, 2013, 00:58:49
Отговор #25

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Най-лесно може да разбереш дали тече,като оставиш едно парче чист картон под резервоара вечерта и на сутринта да го провериш дали е сухо.

Юни 09, 2013, 10:09:01
Отговор #26

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да и това е идея.Аз и тая сутрин проверих с ръка и е идеално сухо.Най - после да завъртя сутрин и да запали  :D Светвам ,ако някой реши да прави такива бързи ремонти без сваляне, да не рискува със съмнителни марки.