Автор Тема: Продава/купува-правила?  (Прочетена 19423 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 26, 2016, 12:39:25
Отговор #30

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Вече има фейсбук,оелекс,базар бг....Не виждам каква е драмата с обявите.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 26, 2016, 12:40:30
Отговор #31

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Тук вече отдавна съществуват отговори на всяко от предложенията ти, но аз ще ги анализирам едно по едно.

Лично моето мнение е че обявите трябва да са с срок 1 месец и след това да се трият автоматично.
Обявите не са и мисля да не бъдат със срок именно, защото тук във форума се предлагат само ретро-автомобили и части, свързани с такива. Повечето от тях стават в един миг ценни за някого, в някакъв момент от реставрация или работа по кола. Затова и гледаме да няма и няма обяви за съвременни стоки.

.............., ако трябва и да добави нещо ново.
Това съвсем регламентирано и сега се прави от повечето продаващи.

Трябва и да има и задължителен шаблон -
Такъв има.
Той е посочен в т. 1
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1755.0.html

- в голяма част от обявите липсват даже и телефони за връзка.
Няма такива обяви, в които да липсва телефон за връзка. Лично Митко и аз ги преглеждаме. Отделно от това аз ще продължавам да си протривам клавиатурата да пиша, ако някой не ги добавя.
Ако все пак има в "Продава" подобни обяви, то те са от зората на форума.  :)
Друг е въпросът в "Купува" - ако някой напише 3-4 думи на кръст и ги плесне без каквито и да е координати, то това си е негов подход щом така вярва, че по-бързо ще намери необходимата част или кола. Особено любими са ми в това отношение новорегистрираните потребители. Както се казва "въпрос на маркетингова стратегия".  :D

Как трябва да се процедира с нереални обяви ... ??
Така както и друг път съм казвал - има тема за некоректни търговци. Всеки, който желае може да сигнализира като подкрепи с факти, цифри, цитати, данни своето твърдение.

Как трябва да се процедира ......или такива с цени нереални??
Няма как да бъде формулирано такова определение  :)
Разбира се, когато става дума за алчни и/или глупави хора, които си мислят, че притежават "уникати", то тогава се намесва като регулатор истинският свободен пазар и една кола струва толкова, колкото някой даде за нея. В противен случай си отлежава и прашасва - и колата, и обявата.



Март 30, 2018, 21:50:41
Отговор #32

Неактивен Ramunasz

  • Публикации: 26
Извинявам се че пиша тази тема...
Сигурно има някакво логично обяснение или технически проблем, но 3ти ден моя обява с продава за едни джанти за е21 седи непубликувана и чака удобрение от модератор...Аз ли не съм направил нещо като хората, не излиза обявата или ?

Поздрави, Георги

Април 29, 2018, 12:14:57
Отговор #33

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тази тема е точно за коментари относно търговския раздел.
В твоя случай си “ъпнал” темата си за бмв джанти, което не е разрешено ако цената остава същата.
Ако я намали, може да ъпваш.

Просто ъповете са забранени за да не изместваме фокуса на търговския разрел само върху шепа теми.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"