Автор Тема: Продава/купува-правила?  (Прочетена 19471 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 21, 2014, 07:43:59
Отговор #20

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Благодаря на afx за позицията и аз заставам зад нея!


П.С.При грешки от наша страна моля сигнализирайте!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 22, 2014, 18:04:24
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Благодаря на администраторите afx и Speeder за позицията им по поставените от мен въпроси.

Относно препоръките на afx:
Винаги съм бил спокоен, от друга страна със сигурност се престарах.Направих го напълно осъзнато,време беше според мен някой да осветли триенето на публикации в раздел "Продава".Разясненията на администраторите изчерпват темата.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 22, 2014, 18:15:58
Отговор #22

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Към всички потребители - "Продава" е най-строго модерираният раздел.

Ако смятате, че триенето е неправомерно, сигнализирайте по най-удобният за Вас начин.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 25, 2016, 10:01:10
Отговор #23

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Бих искал отново да повдигна въпроса с up-ването. Опитвам се да приложа някой и друг трик, но не винаги помага. Имам 2 обяви - едната (от 2013) за един мой приятел, който продава стар Форд 17М, а другата е моя за продажба на части от Кадет ГСИ (от август 2015). Истината, поне за мен е, че тези неща се продават трудно и много бавно - все пак става въпрос за олд-, янг- и т.н. таймъри. Съгласен съм, че е малко прекалено да се обновяват "губещи" обяви през 1-2 седмици, но аз бих имал желание да подновявам моите поне на 12 или на 6 месеца. Моля за становище по въпроса дали това все пак някога може да стане възможно? С най-искрени чувства, разбира се!  :)

Август 25, 2016, 12:07:32
Отговор #24

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз мисля, че повдигането на обявите не бива да се приема чак толкова строго. От друга страна наистина има потребители, които пък злоупотребяват с тази възможност, а някои от тях пък продават и боклуци. Затова трябва да има баланс някакъв...

Август 25, 2016, 17:01:25
Отговор #25

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Трябва да има правила, които да са прости и лесни за прилагане.

Рядко прибягваме до нашата лична преценка при модериране и не мисля да ни се налага в раздел Продава, т.е. балансът ще е в полза по-малко наши усилия и по-голяма прегледност.

Ако няма интерес към дадена обява, опитайте се да я направите по-атрактивна.
Намалете цената, публикувайте повече информация, направете хубави снимки.
Взимайте пример от USfan. Той си повдига темите, но винаги добява нещо за продан или добавя съществена и полезна информация за артикулите.

« Последна редакция: Август 25, 2016, 17:56:27 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 25, 2016, 17:02:22
Отговор #26

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Хубаво би било примерно да се приеме от форума човек да може да си "ъп"-ва обявите да кажем примерно през месец, или през колкото решат админите разбира се, и който не спазва - бан или някакво наказание. C:-)

Август 25, 2016, 17:12:21
Отговор #27

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Няма как да следим всяка обява правилно ли е "ъпната".
Все пак никой не печели пари (освен търговците в коментирания раздел, т.е. Вие) от този форум за да инвестираме толкова ресурс, който и да е заплатен.

Ако някой ден ситуацията в държавата ни позволи да инвестираме и печелим от този форум ще има много подобрения.
За момента правим това, което мислим за правилно и разумно без да мрънкаме, че не изкарваме пари.

Всичко е един облак ентусиазъм!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 25, 2016, 17:32:29
Отговор #28

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679

Всичко е един облак ентусиазъм!
Че,малко ли е ;)
Навременната и точна информация е безценна!
retrobs.com

Август 26, 2016, 12:20:55
Отговор #29

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Лично моето мнение е че обявите трябва да са с срок 1 месец и след това да се трият автоматично. Така заинтерисованите в случая продавача има най-голям интерес да си я пусне отново, ако трябва и да добави нещо ново.
Всеки които търси нещо поне ще знае че е актуално - от месец.
Трябва и да има и задължителен шаблон - в голяма част от обявите липсват даже и телефони за връзка.
Как трябва да се процедира с нереални обяви или такива с цени нереални??