Автор Тема: 1982 ALFA ROMEO ALFETTA 2000 QADRIFOGLIO ORO  (Прочетена 23500 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 19, 2011, 00:17:19
Отговор #20

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Да, ORAZIO SATTA PULIGA стои зад техниката на Алфетта.

По негово време се достига върха в инженерните творения на Алфа Ромео с модела Alfetta.
Следва упадък и снижаване на качеството.

Реално, Алфетта е прекалено сложен автомобил за времето си, който дава достъп на "простосмъртните" до технологии и качества, които са били привилегия на марки като Aston Martin, Ferrari, Maserati... колкото и гръмко да звучи това!
Да ,прав си бива си го 
на този фотос е сниман пред легендарната АЛФЕТА 158-59 от ГП

после казват че след въздесъщата 105 сер АЛФА РОМЕО изостава ...
на мен и не само на мен   ми се струва че цялата 116 сер е едно УНИКАЛНО ТЕХНИЧЕСКО творение ..от което са се отказали
много сериозни автомобилни компании ...които са сметнали че ще е много скъпо удоволствие такъв автомобил да е достъпен за
всеки




МАНИЯТА Е ЖИВА !!
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 00:44:48 от Speeder »
Centrum Transaxle

Октомври 19, 2011, 00:30:00
Отговор #21

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Все пак първите две титли във Формула 1 принадлежат на Alfa Romeo.

Не на Ферари, не на Мерцедес, нито на някакви енергийни напитки.  :))

П.П.
Не знам вече на кой обяснявах, но всяка марка си има "ери".
За нас, в България, 116та серия е нещо върхово, нещо невиждано, най-великото на Алфа.

Да, чудесно, но идва някой със 105 серия и веднага тия 116ки избледняват.

Ами какво става ако някой изкара Алфа Ромео произведена преди 1950 година когато са се сглобявали на ръка и струват от стотици хиляди до милиони евро ?!
Уж пак е Алфа ама по-алфа от всички :)

За едни Алфа спира да произвежда автомобили след 1950 година, за други спира да произвежда след 105 серия, за трети след 116та серия, за четвърти след идването на ФИАТ.
Смешна работа  :))
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 00:44:37 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 19, 2011, 01:10:17
Отговор #22

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Мите ,наистина е важно да се знае коя е ПО различната техника ..
Всички АЛФИСТИ са пристрастни към машините които притежават ..и за мен
всички са УНИКАЛНИ .
След 105 серия АЛФА РОМЕО губи надпреварата с другите компании и наистина изостава
но прецени сам какво означава ТРАНЗАКСЕЛА ...говориме за АЛФЕТА и от части за ДЖУЛИЕТА ..която е на нейната база

спрямо 105 сер ..следва един ОГРОМЕН технологичен СКОК ...много скъп за изпълнение и за това от части страда  металическата
част на купето ...но в крайна сметка получаваш един наистина сложен технически автомобил ...на допустима цена
има различни талкувания на тази тема ...за мен не е важен рейтинга но компанията а сложната различна техника
която ме впечатлава и ме кара да се чувствам различен ....от всичко останало около мен  ;) :D :D
Centrum Transaxle

Октомври 19, 2011, 09:22:54
Отговор #23

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Eвала,ето такива дискусии ме кефят много,а и са доста полезни за хората,които са некомпетентни дотолко :DНа мен на тази АЛФЕТТА освен акулата на БМВ ми прилияа и ФИАТ 132 :D

Октомври 19, 2011, 23:39:10
Отговор #24

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872






возиме се и тестваме едновременно ...сложната техника  ;) :D

ще има работа и по ел инсталацията  ;) :D
Centrum Transaxle

Октомври 20, 2011, 02:58:36
Отговор #25

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Краси, да не вземе Алфетката да замести Гранадата.  :))  Имам усещане, че от страст ще я подкараш за всеки ден.  То няма лошо де. Ама съм убеден, че все нещо ще те дразни, като седи неоправено и нелъснато. А, имаш работа по тази кола. Интересно ми е е друго. Не си ли мислил да възобновиш една такава Алфета и след това да я продадеш. На човек, който иска да притежава готова хубава, технически изрядна такава, без да си губи времето в ремонти и оправяне на разни пакости.


 




Октомври 23, 2011, 00:19:09
Отговор #26

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Краси, да не вземе Алфетката да замести Гранадата.  :))  Имам усещане, че от страст ще я подкараш за всеки ден.  То няма лошо де. Ама съм убеден, че все нещо ще те дразни, като седи неоправено и нелъснато. А, имаш работа по тази кола. Интересно ми е е друго. Не си ли мислил да възобновиш една такава Алфета и след това да я продадеш. На човек, който иска да притежава готова хубава, технически изрядна такава, без да си губи времето в ремонти и оправяне на разни пакости.
Уважаеми др.Живков ,имам усещането  че си много културен млад човек ..и се радвам че проявяваш такъв интерес ..
с радост бих ти казал че не ми се налага да заменям някой от моите автомобили ...поради простата причина че ги разменям и им се наслаждавам ИЗЦЯЛО  ;) :D
Ето това се казва усещане за техниката ....да не говориш празни приказки ..а да имаш базата ,с която да определяш техниката
от тези славни години и да можеш правилно да преценяваш ...кое и за кое е по добро  ;) :D :D

На въпроса ти защо не направя някоя АЛФЕТТА ...бих казал че ако я направя така както ги правя ..в .....България няма кой да я купи
и за това една от АЛФА ДЖУЛИЕТИ-те  я продадох в Сърбия ..хората ценят труда и красотата за разлика от нас  :'( :'( :'(

това е положението ....всичко е във вашите ръце ....МЛАДИТЕ ...имам в предвид ...всичко се пада на вас да промените
СТАТУКВОТО ..всичко е изцяло във вашите ръце ...ВИЕ СТЕ БЪДЕЩЕТО НА НАЦИЯТА !!!

така си мисля     :D ;D
Centrum Transaxle

Октомври 23, 2011, 00:28:26
Отговор #27

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


 :D
Centrum Transaxle

Октомври 25, 2011, 00:55:56
Отговор #28

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Като начало е важно да се знае че
откритите резби по дъното но автомобила преди развиване се почистват с телена четка
за резбите иде реч



когато е почистена резбата се напръсква със спрей за развиване на раждясали детайли



и така по лесно се развива всичко

дисковете са за смяна



спирачните апарати на АТЕ са за ремонт ...много сложни са за ремонт



















всичко трябва да се разглоби и почисти ...и тогава със нови гумени уплътниния да се отремонтира















в оригиналният комплект липсват 2 О-пръстенчета ...които си набавям допълнително



ето този О-пръстен липсва в ремонтният к-т и поради тази причина този червяк не се разглобява при ремонт











този уплътнител също липсва н комплектите

















































Класа от ALFA ROMEO



Centrum Transaxle

Октомври 25, 2011, 10:21:34
Отговор #29

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Отличен, подробен, полезен user guide за обслужване на спирачни апарати на Алфа Ромео! Евала, Краси! Дано все повече такива постове да виждаме и из другите теми, не само из твоите!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9