Автор Тема: 1982 ALFA ROMEO ALFETTA 2000 QADRIFOGLIO ORO  (Прочетена 23507 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2011, 10:26:20
Отговор #30

Неактивен viksata

  • Публикации: 26
С голям интерес следя темите ти колега !!!
Мога да кажа, че във всички форуми в който влизам, само тук съм видял толкова детайлно разгръщане на ремонт и реставрация!
Определено човек може да научи много за автомобилите като цяло.
Успех с реставрацията!

Respect

Октомври 25, 2011, 16:54:05
Отговор #31

Неактивен ivopifeca

  • Публикации: 91
Mного прецизна операция,браво!Задните спирачни апарати са доста сложни за обслужване като цяло,а смото им демонтиране само от автомобила... :oНа моята преди две години смених задните накладки за цял ден :))Е аз не сьм от наи оправните,но си е за срам-цял ден ,с почивките :DПри по сложните операции е по добре да си се закара колата при ,които трябва,а не после -мале,кво се закучи тука,са си еб. маи....та и тн.Евала ,Краси,дано някои ден си по свободен,а и аз да сьм подготвен и да ти докарам и моята за една ревизиика :)Успех с ALFETTA-та!

Октомври 25, 2011, 23:51:41
Отговор #32

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Благодаря на всички за добрите думи  :D :D









тампона на скоростите го подменихме



и двете помпи на съединителя се подмениха с нови

маншона на лоста за избиране на предавките ..просто липсва ..ше









дакато преглеждах съединителя забелязах че част от иглите на игленото лагерче на вала на съединителя липсват

честно казано това ми се случва за първи път от толкова години









 ;) :D работата продължава ...за да може собственника да се наслаждава   :D :D
Centrum Transaxle

Октомври 27, 2011, 00:38:12
Отговор #33

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
след това доста сериозно обслужване ....направих необходимите тестове ...за да сдам автомобилът на клиента  ;)
единственно ме изненада един спирачен маркуч ..който се спука и го подмених с нов и сега ...само газ да и се дава
на тази МАКИНА НЕРВОЗА  ;) :)



ето как изглежда механизма  на ел седалките







Centrum Transaxle

Октомври 27, 2011, 11:49:31
Отговор #34

Неактивен JULIUS

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Браво,браво страхотна работа-успех. Краси надявам се скоро да качим подобни снимки от съживяването на моето v6 АМЕРИКА  ;)
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 11:53:57 от JULIUS »

Октомври 27, 2011, 20:58:35
Отговор #35

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Пластмасови ? Краси, на тия Алфи, не беше ли всяка машинка вътре с метални чаркове ?

ПС Юлие, миналата седмица те гоних по Цариградско в София. Свирих ти, светих, гоних те със 120-130 и ми избяга. Много ме изкефи, как набира тая Алфа.  O0

Октомври 27, 2011, 23:19:09
Отговор #36

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Браво,браво страхотна работа-успех. Краси надявам се скоро да качим подобни снимки от съживяването на моето v6 АМЕРИКА  ;)
Дали не става въпрос за тази машина  ;D





 ;) :D
Centrum Transaxle

Октомври 27, 2011, 23:22:52
Отговор #37

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Пластмасови ? Краси, на тия Алфи, не беше ли всяка машинка вътре с метални чаркове ?

ПС Юлие, миналата седмица те гоних по Цариградско в София. Свирих ти, светих, гоних те със 120-130 и ми избяга. Много ме изкефи, как набира тая Алфа.  O0
Др. Живков ,от тези механизми има модел на фирмата ОМНИАПЛАСТИКА които са със метални зъбни колелца от ЦАМ

 ;) :D
Centrum Transaxle

Октомври 28, 2011, 14:10:04
Отговор #38

Неактивен JULIUS

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Хвана ме,точно за нея става дума.Време и е вече :D

Октомври 29, 2011, 00:28:00
Отговор #39

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
А-а, е баш тази беше, точно тази.  >:D  O0  :))  В същност, какво ще й правите ? Нали беше готова ?