Автор Тема: Lancia Thema 8.32 215 hp V8 by Ferrari  (Прочетена 19460 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2012, 22:12:10
Отговор #20

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Имаше такава Тема мисля червена преди години за 5 бона,
 тръгнали да я продават в момента в който се наложило да обслужат мотора :)
Не знам какво ги беше подплашило от консумативите...
Ми като за начало, един над 2-метров ремък на 4-те разпред вала, и в бонус зацепването му...  :))

Март 04, 2012, 22:14:40
Отговор #21

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Общо взето - имам откъде да и намирам части и консумативи че и цените са нормални (не в България естествено), колата Е скъпа но за мен - безсмислено скъпа. Ланча имат достатъчно мощни турбодвигатели дори и серийно в Тема, купето е скучно - и сега какво, излиза че съм си купил най-слабия двигател от Ферари ли? :)

Еее, има и по-слаби Ферари мотори.
Например 2 литровия пак осмак, продаван само за Итал. пазар във 208 ГТБ/ГТС модела.
Или по-стария 6 цил 2,4 литров в Дино модела. :)

Март 04, 2012, 22:43:19
Отговор #22

Активен USfan

  • Публикации: 10811
280-290 на километража ...на който му стиска  :-X

Е, мисля че трябва да караме по-изи със спомените...  :))
По техн данни прави само 240, поне в тестове на независими авторитетни списания оттогава.
Ако някой не вярва и му се ще да вдига колкото едновремешно Ферари 348, с почти 100 коня отгоре дето е било,
ще си направя труд да постна някои едновремешни нейни тестове.

Имам доста броеве на Дженте мотори, Куатроруоте, и Аутобилисимо, баш с тестове на тая Ланча.
Имах и преди години, един добър мой познат в Германия, собственик на фирма за таксита, който си беше купил нова такава 8-32,
още мисля в края на 80-те.
Неговата беше със старата предница.
Та през 1991-1992 година съм му я покарвал доста, и то хардкор, и имам някакви спомени от нея.
Иначе като кола кефи, има характер, ако не особена сила.
С як вътре плюш, дето мязаше на естествен велур.
Алкантара, хахах.

За ремарка за почти 300-та на макс, наистина е смехотворно да се дискутира.  :))
Най-малко, поради прецизността на километражите на тогавашните модели от концерна Фиат, известна тогава, а и сега,
и установена баш при тестове на италиански тогавашни автосписания.
Плюс това с тази номинална мощност от 215 коня, при наличната и маса /а тая баш Тема, не беше много лека/,
не би могло да се очаква прекалено много.

Та при карането, доколкото помня, трудно ги правеше и по километраж 240, хеле пък нагоре.
До 160-180 набираше лесно.
На динамика точно ми изглеждаше като един тогавашен Нисан 300 ЗетХ монотурбо, с 200 коня мощност, дето го имах тогава за кратко.
И той над 200-210, трудно се доускоряваше до макса му от 240 по километраж.

На Темата, над 200 км скорост, айде да го кажем, изглежда и покуцваха и аеродинамиката, и въртящия момент на мотора.
Та оттам нагоре и беше по-тегаво да се доускорява.
 увеличаването на скоростта.

Не ме разбирайте погрешно де.
Доста динамична кола е, ама е далече от тогавашните бенчмарки в тоя горен среден клас,
въпреки че има авторитетен брой на цилиндрите.
Коли като Бенц 500 Е, или пък М5, хеле пък само 6 цил битурбо Лотус Омега, или даже други спортни седани оттогава,
я подминаваха доста на ускорение, че и на макс скорост.

Карал съм и тогава, че и наскоро и в124 е500, и тогавашното М5 в 315 и 340 конявата версия,
та не мисля че се изхвърлям като мнение в преценката.
Голям рев на мотора, голяма бадж слава, ама на динамика и на форма, е медиокре работа тая Тема.
Но с кеф пак бих покарал такава пак де.
« Последна редакция: Март 04, 2012, 22:51:11 от USfan »

Март 04, 2012, 22:45:06
Отговор #23

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Имаше такава Тема мисля червена преди години за 5 бона,
 тръгнали да я продават в момента в който се наложило да обслужат мотора :)
Не знам какво ги беше подплашило от консумативите...
Ми като за начало, един над 2-метров ремък на 4-те разпред вала, и в бонус зацепването му...  :))

Ами да ти продам един, много добре ми е познат точно този :) Не знам отде е манията че е невъзможен за намиране/плащане.
Ще си го зацепиш гратис, знам че си опитен с колите бате Люси :)

Март 04, 2012, 22:50:31
Отговор #24

Активен USfan

  • Публикации: 10811

Да и аз от там го знам това за спойлера ..казахa също че Ланчия е първата марка в света която прави двигател който е с турбо и с компресор
Lancia Delta S4 -  Автомобил пред който дори Audi S1 се разтреперва, 0-100км/ч за 2,3 секунди на макадам. Легендата разказва, че на португалската писта Ещорил Тойвонен дава време да се квалифицира 6-ти в тогавашната Формула 1! Уви колата не разполага с достатъчно време да се докаже и постигне целите си на рали трасето.
http://youtu.be/Cr04KHEmV28
Ама малко се отлконихме от темата :)

Хм, мисля че има поне 1-2 броя победи в световния рали шампионат през 1986, преди да прекратят група Б в края на тази година.
И сигурно има и още няколко победи в европейския Рали шампионат през същата година.

А баш това отклонение си заслужава ремарка.  :D
През 1987-88 Ланча предвиждат да извадят 700 конява Евоверсия на С4, наречена ЕЕС4 или нещо такова.
Тя всъщност била в 1 до 3 екземпляра готова построена още през 1986.
Тая баш версия Фиат я изкараваха на ретроконкурси през 2010-2011 година доста, из Европата.

Март 04, 2012, 22:55:17
Отговор #25

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Имаше такава Тема мисля червена преди години за 5 бона,
 тръгнали да я продават в момента в който се наложило да обслужат мотора :)
Не знам какво ги беше подплашило от консумативите...
Ми като за начало, един над 2-метров ремък на 4-те разпред вала, и в бонус зацепването му...  :))
Ами да ти продам един, много добре ми е познат точно този :)
Не знам отде е манията че е невъзможен за намиране/плащане.
Ще си го зацепиш гратис, знам че си опитен с колите бате Люси :)

Не, аз не казвам че е труден за намиране, нито че е мегаскъп.
Купувал съм подобен преди година за с4 версия на Порше 928, и не беше някви мега пари чак.

А в интерес на истината, аз лично не мога да зацепвам 4 валови мотори.
Озорих се на времето с една 2 цил ве-образна 4 клапанова моторетка Ямаха ХЗ550, и едно Инфинити Ку45.
Не можах да се оправя с тях.  :)
Инфинитито май беше с верига де.
А наскоро се пробвах с едно 500е в124, и пак се запецнах.
Въобще в това отношение съм поизгубил тренинг, хахах.  :))

Март 04, 2012, 23:50:28
Отговор #26

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Мерцедеса е лесен, той, ангренажа е на вериги. Проблема е докато се добереш до разните му части, консумативи и въобще. Поне в такава 124-ка съм ровил и аз. Да беше 126 с тоя мотор, по-бива. Но, във 124 е наблъскано тотално. В същност, не често се сменят тези вериги. Повечето разправия е около пак дълги ремъци и ролки, за алтернатор, зареждане, еър къндишън, усилвател на волана.....навряно е в дивия запад, вярно. Така решили-така го направили.  :(     

Ланчията, поне тази модификация Тема, по-скоро е създадена за цивилна употреба расова бегачка, смесена с луксът на голям седан. Луксозна е, спор няма, красива е, голяма, дебела и масивна кола.  Ако  са решили да я правят действително изтребител - вярвай, наистина ще да вдига 280+. 8-те цилиндъра, с 2 турбини на 1 бар примерно...... :-X  и италиянци са в Космоса.....отново. Е, може и без турбини, само да е 4,2 или 5,0. Особено с такъв клас автомобил, голям седан, тежък, стабилен, комфортен. И за капак на всичко, да го направят 4х4.  Аз съм сигурен, че могат да го сътворят това чудо.  Ама, на каква цена........

Март 10, 2012, 22:55:17
Отговор #27

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Интересното е, че до средата или края на 80-те, италианците правят един за мен много по-значим седан.
Това е Масера Куатропорте. Той го има последно с 4, 9 литртови осмаци, та не емнго бавен на динамика.
Толкова ми е величествен и опулентен, просто замък.
За цена малко над цената на добра 8-32, може да се земе сега тази истинска скулптура.
А и цената му само ще се вдига нагоре, още по интензивно, от досега.  :)

Март 16, 2012, 22:01:06
Отговор #28

Неактивен Peakone

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5

Да и аз от там го знам това за спойлера ..казахa също че Ланчия е първата марка в света която прави двигател който е с турбо и с компресор
Lancia Delta S4 -  Автомобил пред който дори Audi S1 се разтреперва, 0-100км/ч за 2,3 секунди на макадам. Легендата разказва, че на португалската писта Ещорил Тойвонен дава време да се квалифицира 6-ти в тогавашната Формула 1! Уви колата не разполага с достатъчно време да се докаже и постигне целите си на рали трасето.
http://youtu.be/Cr04KHEmV28
Ама малко се отлконихме от темата :)

Хм, мисля че има поне 1-2 броя победи в световния рали шампионат през 1986, преди да прекратят група Б в края на тази година.
И сигурно има и още няколко победи в европейския Рали шампионат през същата година.

А баш това отклонение си заслужава ремарка.  :D
През 1987-88 Ланча предвиждат да извадят 700 конява Евоверсия на С4, наречена ЕЕС4 или нещо такова.
Тя всъщност била в 1 до 3 екземпляра готова построена още през 1986.
Тая баш версия Фиат я изкараваха на ретроконкурси през 2010-2011 година доста, из Европата.

ECV (Experimental Composite Vehicle) се казва прототипа и е подготвян за нереализираната група S. Ланча даже подготвят ECV2 - същия двигател, но с ново по-леко шаси и с по-добра аеродинамика.

Преди няколко години прототипа ECV е бил реконструиран от ентусиаста Джузепе Волта. От тогава колата присъства в ежегодното историческо рали в Сан Марино и попада единствено в опитни ръце, като тези на Мики Биазон.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 22:06:31 от Peakone »

Февруари 15, 2013, 21:25:36
Отговор #29

Неактивен bonso

  • Публикации: 133
  • Ford Capri III, 2.8i V6; Volvo S60R, 2.5 turbo
Според мен си е добра. Не е масовка. От 0-100 km/h: и дават 7.20 s, което си е прилично постижение.

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=102784