Автор Тема: Класиките на Италфест 2011  (Прочетена 10337 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 09, 2011, 23:21:08
Прочетена 10337 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
В събота се проведе Италфест 2011.
Събрахме италианските машини на пистата в Сливен.

За съжаление, старите автомобили бяха малко.
Звезди не успя да изкара колекцията, Жулиети нямаше за Алфети да не говорим.

Дебют направи една невероятна Алфа!
Страхотен Alfasud Sprint радваше публиката през цялото време .

Собственикът се оказа много разговорлив и приятен човек.
Истински фен на Алфа Ромео.

Автомобилът е внесен преди доста години от южна Франция (забележете жълтите фарове) и това, заедно с правилното съхранение го е запазило през всичките тези години.
Лично аз не вярвам да има друг подобен автомобил, при това от първа серия, в България.

Двигателят е 1.5 Боксер с два двойни карбуратора, 105 конски сили.
Задвижването е предно, а предните спирачни дискове са изнесени на скоростната кутия, а не в главините.
Отзад също е с дискови спирачки като ръчната е на предните спирачни апарати.

Джантите също ме учудиха много. Реално са модел, който се е предлагал за Алфите от 105 серия (като на Гунди), но явно има и такива за Спринтчетата.
Оригинални, италиански бяха.

Едно истинско бижу!!!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 09, 2011, 23:25:17
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
-->
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 09, 2011, 23:35:49
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
До 1984 г е красота ,след това компактна маса от фейслифт със пластмаса ;)
Поклон, знам за какво иде реч,никакъв коментар повече. Изкефил си се на макс,не се и съмнявам! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 10, 2011, 16:30:31
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Брей, тая търновка Алфа спринт наистина ми събра очите - уникат! Същото важи и за ямболското Мазерати, макар и с лек тунинг. Само ми се струва, че джантите му са типични за 70-те г. и едва ли са се ползвали на още на Джулия ГТВ през 60-те
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 10, 2011, 17:13:47
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Някъде от началото на 70тте са:
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 11, 2011, 22:24:26
Отговор #5

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Обещания фоторепортаж от Италфест 2011г Сливен  :)

Ето един пример за автомобил , който се появи от нищото и то в моя град  :) А именно - Алфа Ромео Спринт Велоче 1.5 с два двойни карборатора и жълтите фарове :) Година на производство според собственика - 1981г . Забележете необичайното разположение на предните дискови спирачки .
Автомобилът не е бил изкарван известно време . Миналата седмица го засякох за първи път по търновските улици , няколко дена по-късно ме изненада още повече , след като го видях на Италфеста :)

Октомври 11, 2011, 22:26:18
Отговор #6

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Едит : Късно видях , че е имало отделна тема  :-\ Надявам се не е проблем да се преместят мненията :)
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 22:33:39 от RoMeO_156_GTA »

Октомври 13, 2011, 02:11:31
Отговор #7

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Обещания фоторепортаж от Италфест 2011г Сливен  :)

Ето един пример за автомобил , който се появи от нищото и то в моя град  :) А именно - Алфа Ромео Спринт Велоче 1.5 с два двойни карборатора и жълтите фарове :) Година на производство според собственика - 1981г . Забележете необичайното разположение на предните дискови спирачки .
Автомобилът не е бил изкарван известно време . Миналата седмица го засякох за първи път по търновските улици , няколко дена по-късно ме изненада още повече , след като го видях на Италфеста :)
Градски, за тази Алфа ли ми говореше преди няколко месеца, че я стягали в един сервиз към Беляковец или за онази синьо-сивата Ланчия HPE

Октомври 13, 2011, 08:36:44
Отговор #8

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Наистина много красиви автомобили.Между другото подучух, че е имало и драг с наш победител. :) В Асеновград има една такава алфа с гюрук в доста прилично сьстояние но засега собственика не е решил още дали да я изкара на пьтя.Стои прибрана в един двор.

Октомври 14, 2011, 11:56:36
Отговор #9

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Градски, за тази Алфа ли ми говореше преди няколко месеца, че я стягали в един сервиз към Беляковец или за онази синьо-сивата Ланчия HPE
За Ланчията HPE . Този Спринт се появи от нищото , както много други коли в родината ни  :) Преди време имаше един друг червено-черен до бирената фабрика ,  който щеше да се реставрира , но около година по-късно , след като беше взет от София , замина пак за София .

Когато говорихме с човека на феста , каза , че се подвизавали още два в село Самоводене , но не в такова състояние ::)

http://vbox7.com/play:350626874d  ;)