Автор Тема: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.  (Прочетена 37757 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 11, 2011, 20:04:54
Прочетена 37757 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ето ,че след 3 години търсене и часове телефонни разговори и стотици километри в обикаляне месеци чакане без резултат.
След 4 месеца договаряне ,най-накрая договорих един бръмбар, лиших се от много и пожертвах много и вчера на 10 -ти  Октомври  в 5:30 следобед  заплатих и закупих този страхотен красавец!

Така малко за колата:
Колата е смесен модел предполага се около 1970 до 1973 (тук и вие можете да помогнете).
Купето:
-Солидно е изгнила на места
-3 от калниците са за смяня
-Иска основно кърпене на пода (легените ) под калниците и за на там ще излизат още неща.

Механически:-горе долу читава.
-вечният 4 цилиндров въздухар боксер няма грам луфтове (Проверен от хора ,които разбират)
-окачването още не е карана за да се каже как е за сега мога да кажа ,че е изцяло торсионно окачване и с шарнири
-има луфт на рейката
-разбира се ,че няма спирачки

Колата е седяла 6 години в квартал Дружба и учудващо само огледалата липсват, изцяло комплектна и дава стабилна основа за реставрация.

Плановете:
До няколко дена се вкарва в гаража след като Траби бъде преместен в вторият гараж разбира се.
Ще си бъде изкърпена основно, както трябва и съм сигурен ,че като всяка друга кола на тези години ще отнеме много време и пари тази операция.
Мисля да открия за този модел кое е оригинално и да я върна колко е възможно по близко до заводският и стандарт.
Моля не желая спамове и недомислени коментари (заядни,подигравки,вулгарни изказвания).
С течение на работата ще излизат нови неща,допълнения и ще гледам да споделям ,каквото науча.
Разбира се че ще има тонове снимков материал.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 11, 2011, 20:35:56
Отговор #1

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито! Виждам, че я взимаш с огромно желание. Относно кърпенето - това е най-малкия проблем. Ще се справиш...макар, че има някои тънки моменти около праговете/въздуховодите и предницата/подкалниците и т.н. Виждали сме заварени калници и какви ли не чудеса на "тенекиджийската мисъл". Не знам кой ще ти помага, но искам да те предупредя, че голяма част от т.нар. майстори (които имат претенции, че разбират и ремонтират въздухари) не са нищо повече от прилични тенекеджии. И големите проблеми идват, когато трябва да се прави моторът и въобще когато се прескочи етапът на тенекиите. Това, че коляновия вал няма аксиален луфт е добре, но все още не означава, че всичко с боксера е ок. Че сме виждали, как колеги правят едва ли не основен ремонт, като сменят два сегмента и половина. Между другото заради такива "майстори" преди 15на години се бях отказал за известно време да карам и поддържам костенурка. За щастие този етап съм го прескочил вече и през последните 2-3 години не се е случвало да прескоча повече от 2-3 дни без да си карам въздухара. Иначе в София има магазин за въздухарски части, но ще се въздържа от коментар за цените и качеството на частите. Ако имаш някакви конкретни въпроси - питай. ПС. Такова понятие "смесен модел" няма. А че е от началото/средата на 70те е почти сигурно. Ако кажеш номерът на рамата и или двигателя ще ти кажа със сигурност. Освен, ако и там не е правено нещо  :) Че на мен в далечната 1994 ми бяха продали истински хибрид ...нещо немско/мексиканско с 1.5 литра мотор (сравнително рядъко се монитра на костенурка и се счита за един от най-добрите мотори) ...но пък беше доста читава. Едва 10на дена след като я купих (и без да пипна почти нищо по нея) направих успешен преход София-Варна-София през уикенда.
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 20:52:35 от Nik1600GT »

Октомври 15, 2011, 17:13:08
Отговор #2

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
Честита да ти е,колега.Наистина е някакъв "мелез".С предница на 1300 и задница на 1303.Интересно ми е какво ще "каже" ВИН-номерът.

Октомври 15, 2011, 18:04:35
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Честито, Кире!

Успех с новата занимавка и да пускаш снимчици ;)
Вкара ли я в гараж?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 15, 2011, 18:32:58
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Честито , адаш!
Успех с реставрацията на автомобила НОМЕР 1 ЗА ВСИЧКИ ВРЕМЕНА! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 15, 2011, 18:40:24
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Браво!
Честито и от мен !
Като знам с какъв ентусиазъм се хвърляш съм сигурен, че ще я докараш докрай.
Успех !

Октомври 16, 2011, 23:44:59
Отговор #6

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, добре изглежда бийтъла! Пък и като знам че си имаш опитен консултант и помощник, вярвам ще се се справиш. Интересно, днес по новините в репортажа за изгорелия скрапярд в Пловдив видях такава костенурка в основата на камара други купета - жалко, можела е да се ползва за донор на калници и др. ламаринки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 16, 2011, 23:50:46
Отговор #7

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Малко развитие по проекта ,вчера я вкарах в новия и дом и Трабанта и Вартбурга си намериха зимен дом в един цех на бащата.
Така днес беше запланувано да чуем и покараме бръмбара и да разбере дали и ,какви проблеми има .
човека ми каза ,че преди да я изхвърли е правил двигател обаче не поясни ,какво точно и от тогава са минали почти 7 години когато за последно е палила.
Свалихме свещите, изчистихме ги и един от кабелите на стартера беше ръждясал и смених обувката му свалихме карбуратора с един мой приятел ,който също се занимава с Костенурки.
Компресора и малко бензин и светна, сложихме го също така беше запекъл педала на газта и се оказа за щастие ,че жилото е здраво а само е корозирал самият педал,но го раздвижихме сложихме една нова батерия и дръжте се ,защото аз едва не паднах.  От четвърт оборот заруча и изчади докато изхвърли карантиите от годините (имаше паежини от вътре на свещите).
Оправих празният ход с помощта на приятеля ми и наблюдавахме как работи мотора .
Той каза ,че този мотор е уникално здрав не духа от никъде ,няма луфтове, не тропа ,трака, вие или подобно и има ряз и компресия .Разбира се ,че трябваше колата да се пробва и на път което ми достави неописуемо голямо удоволствие и установихме ,че мотора ще му трябват:
 Нови кабели, свещи ,бубина и чукче, както и капачка на делкото и ще се освежи и боядиса ,ще се проверят  като го свалим клапаните и ще се смени платното на ускорителната помпа ,защото тече това бих казал ,че ще се прави като мини ревизия на мотора. Разбира се филтри и масла за задължителни.
Денят мина добре и вечерта си я прибрахме на топло,сухо и уютно.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 17, 2011, 00:23:48
Отговор #8

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Честито,ще следя проекта ти с интерес.Все чаках да видя,след като започна да разпродаваш разни неща,кога, и с каква костенурка ще се сдобиеш.В интерес на истината очаквах нещо по-дърто от този хубавец,би ли споделил горе долу за какъв ценови диапазон си се сдобил с нея?
И още нещо,с документите как е?Защо номерът отзад,и този отпред се различават?

Поздрави.
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 00:33:05 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 17, 2011, 10:55:14
Отговор #9

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито,Киро!
Успех с този проект!

Това е "Мексиканка",ако не греша е произведена в Мексико,нали?
Провери ли й данните за годината по производствената табелка?