Автор Тема: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.  (Прочетена 37908 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 03, 2011, 17:44:47
Отговор #40

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Който не го е започнал , той не го е завършил! :)Адаш, концентрирай се в/у детайла, там е ключа от бараката!
Личен опит , но  от друга област на необятните дебри на Нейно Величество Техниката. Вяра , Надежда, Любов и ...Успех!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 01, 2011, 12:37:45
Отговор #41

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колега честито и от мен и много приятни моменти докато е правиш и докато е караш
ето е и моята занимавка http://joromainata.snimka.bg/hobby/1959.529635
успех в начинанието
и ако мога с нещо да помогна ще се радвам

Януари 08, 2012, 13:35:38
Отговор #42

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ах аз съм забравил да пиша но това далече не значи, че колата събира прах напротив от 2 седмици олекнах с 700 лева за телоподаващо и колата се изгражда интензивно (изграждане, защото кърпене е слаба дума).
Пристигна ми новото дъно от Германия ,не съм снимал, защото нямам време .Тези дни ще наснимам прогреса по малкото возило но работата кипи до късни нощи.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 10, 2012, 09:59:08
Отговор #43

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Ние пък не вярваме докато не видим снимки  :D

Януари 12, 2012, 12:56:19
Отговор #44

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Тази събота и неделя се надявам да продължа с кърпенето и да наснимам готово изградените кръпки
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 12:57:52 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 27, 2012, 00:02:29
Отговор #45

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Новини от храма ми :
Костенурката е обект на внимание всеки ден по 4,5 часа и нещата взеха да потръгват и работата напредва .Лявата, трагичната страна на колата или по точно прага и долните ъгли на подкалниците за вече изградени напълно!!!!!!!Там беше трагедията.
Колата се сдоби с нови прагове от ляво и долните ъгли на подкалниците. 2 седмици си играя но стана здраво много!!
Вече има гръбнак колата и на мястото където някога седяха останките от стария праг и дънно сега има ново !
Долната част на прага е с заварени гайки от долу от вътре на прага за да може тази неделя да сложа и новото ми дънно на място !И колата може в бъдеще отново да бъде разделена от шасито.
Забави се дъното защото си играх 3 дена да защитавам антикорозионно,зашитата е:
-Пръскане на фосфорна киселина на закърпените детайли за една нощ.
-Обилно почистване и минаване с студено поцинковане
-Минаване с Грунд на спрей Body
-Минаване на стандартен грунд с пистолет с компресор.
-Обилен дебел слой Undercoating Body 930 Подподово покритие(Черно битумноподобно на фабричното покритие)
-Напълване на кухините с течен парафин

Прогресираме за сега и насмогваме вечните разходи и за сега за закърпени почти 2 квадратни метра  ламарина на нея и това е само праговете и част от подкалниците.
Остават веждите за ,които се хващат калниците и предната част на подкалниците където е бронята  и купчина мини кръпки .
Но лявата страна е на път скоро да бъде напълно завършена и обръщаме колата и почваме от дясно( пъти по добре от лявата страна)
Снимки не съм правил защото съм с дърта Нокия и нямам време пък и не се сещам но ще на снимам готовия резултат и тази кола за пръв път от 20 години отново ще има дъно и прагове.
Има още десетки часове кърпене докато я обърнем но докато парното работи в гаража ще има и работа.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 27, 2012, 00:44:00
Отговор #46

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Респект! В много голям филм си се вкарал ,поздравявам те за това ,че си избрал дългия път и не те мързи да бачкаш по тая класика :) И моля ти се снимай поетапно ,иде ми да ти подаря един фотоапарат   :)  Не бързай  прави всичко един път и накрая ще си супер щаслив от резултата ,както и хората по улиците :))

Януари 27, 2012, 17:29:40
Отговор #47

Неактивен CeCko2

  • Публикации: 45
Поздравления за избора, Костенурката винаги си е била яка кола. Само че ,момче, оправи си документите, колкото и мил старец да е предния собственик. Представи си, не дай си Боже ,че я изкърпиш, нагласиш и човека дойде с един репатрак и изчезналия талон и каже: Мерси младеж, много хубаво си ми я изкърпил , по талон колата си е моя и аз си я взимам! Помисли! ;D Иначе давай смело с проекта!
Old school rulz

Януари 28, 2012, 11:45:16
Отговор #48

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
+1 Историята помни и такива случаи ....

Януари 28, 2012, 16:47:45
Отговор #49

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
+1 Историята помни и такива случаи ....
+2 , адаш! :)Известнитят радиожурналист Емил Николов - Кембъла , лека му пръст си купи джип.
Обаче забави да го прехвърли на свое име, случи се най - лошото и предишния му собственик се възползува от това
И НАЙ - БЕЗОЧЛИВО го ..........ПРОДАДЕ 2 пъти. (според жълтата преса...)
Не това трябваше да давам за пример , прощавай.

Продължавай смело напред млади момко!

                                                    Поздрави от Родопа планина! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987