Автор Тема: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.  (Прочетена 37920 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2012, 23:21:46
Отговор #50

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Такива нагли серсеми май изобщо не мислят за собствената си безопасност  :)),на мен това някой да ми го беше направил с Москвича щеше на бързо да стане на дюнери...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 29, 2012, 09:43:38
Отговор #51

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колега предварително съм говорил с дедито и той винаги се радва като му се обадя че работя по колата е не е изхвърлена и винаги казва ,че когато реша ще съдейства с документите и ще я направим но това естествено не е гаранция .Рискова игра се играе де но не мисля ,че ще стигне до там .
Да и аз познавам няколко човека който през годините са имали този проблем но никой от тях не си е дал колата (става въпрос за ретро стари автомобили) все пак българина е изобретателен .
Мерси колеги след малко слизам да проверя дали е изсъхнал грунда на дъното и ако е ще има сватба и колата за пръв път от години ще има даже и под.
Изчаках толкова дълго ,защото  преди да сложа дъното да защитя всичко от ръжда многослойно със силни химии и после вече да се навият болтовете на дъното от към прага и да се завари от към шасито както е фабрично .Така ,че на теория пак като развиеш многото болтове след кърпежа пак ще може да разделиш купето и шасито.Тази функция трябваше да се запази на всяка цена и да не се точкува там където няма заварки фабрично.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 29, 2012, 16:44:50
Отговор #52

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Поздравления за избора, Костенурката винаги си е била яка кола. Само че ,момче, оправи си документите, колкото и мил старец да е предния собственик. Представи си, не дай си Боже ,че я изкърпиш, нагласиш и човека дойде с един репатрак и изчезналия талон и каже: Мерси младеж, много хубаво си ми я изкърпил , по талон колата си е моя и аз си я взимам! Помисли! ;D Иначе давай смело с проекта!

Поздравления за добре вървящата реставрация и от мен, и най вече за това, че си решил да запазиш самостоятелността на платформеното шаси. :)

По отношение на документите, бих подкрепил мнението на колегата.
И с риск да се повторя спрямо някое по предишно мнение тук, бих казал, че не е необходимо да има наличен талон, за да я прехвърляш.
Достатъчно е, собственика по талон, или упълномощено от него лице, да си извадят:
- Уверение за собственост, от КАТ.
Струва няколко лева, и е една хвърчаща хартишка. :))
С него без проблем може да се прави после договор, и/или да се пререгистрира колата.

Ако и това е проблем да се направи с предишния собственик, бих помогнал с контакт за наличие на нотариус, който е по-либерален в изискванията си, хахах, при представянето на документите пред него.
На мен обикновено ми взима по 100 лв за пълномощно, или 300 лв за договор /когато става въпрос за по-стари коли/, ако собствениците ги няма за прехвърлянето, или нещо липсва или не е наред с документите.
Разбира се, с така официално заверените пълномощни или договори, при условие, че колата е редовна и налична, и няма разни преправяници по номер на шаси, или смяна на двигател, после проблеми в КАТ, не съм имал.
При решение за такова оправяне, естествено, може да ми пишеш на лични.

А цвета какъв ще бъде на колата, оригиналния ли? :)

Януари 30, 2012, 12:56:46
Отговор #53

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги днеск съм щастлив !
Костенурката си има ново дъно,пасна безпроблемно на новите ми прагове и както е фабрично от вътре се точкува и където се хваща за купето за шасито наредих 10 чисто нови болта. Дъното прилепна идеално преди това естествено беше поцинковано грундирано и минато Body 930 там където се са болтовете за купето за да гарантирам, че нямя да гние там.
Днеска беше ден на защити цялото дъно се мина стс студено поцинковане ,къдеотто е заварено фабрично и беше праснато на 2 раце грунд от долу и вътре .Утре предстои  дебел слой Body 930, който ще е последната защита подобна на фабричната а мястото където прилепва дъното към купето с болтовете след защитите ще бъде фугирано със Церезитно лепило,да гарантирам перфектно запечатване .
Може да се каже, че трагичната лява част е почти на 90% закърпена  остава от пред където седи бронята да се направят нови планки и под тях да се закърпи.Тук там някоя дупчица на веждите където се слага и калника.
Но като цяло  оформих липсващото купе от лявата страна.
На места където липсваха парчета колкото 2,3 педи трябваше от снимки  да изграждам ,защото не знам какво е било преди :) :)
Тези дни е периода на антиръжда защита.
Пазя всички изрезки на гнилеч,който наподобяват на  руда вече. Фосолизирани останки ,прилича на ламарините на Титаник останките от дъното.Има една огромна купчина в гаража и ако ги пазя до края на кърпенето ми е интересно ,колко пари ще взема от вторични като им  закарам 4,5 щайги гнолоч :)

Изпод слоевете боя от вътре разбрах каква е била оригиналната боя която е почти като тази в която е боядисана последна мисля че се води "Golf Blue"Много готин цвят е и ще бъде професионално боядисана този цвят,но има многооо време докато се стигне до там само знам, че ще се разглоби и махне всичко даже и стъклата ,тамън да сменя и нови уплътнения за тях.
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 13:00:20 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 30, 2012, 13:05:53
Отговор #54

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво бре! Напредваш смело :) Цвета е страхотен и аз съм за него :) Цинка на спрей ли го нанасяш или ? Хубаво е да изчакваш да изсъхне добре преди да нанасяш следващия слой ,било то грунд или бодито,но ти сигурно знаеш. И пускай снимки като можеш :))

Януари 30, 2012, 19:52:22
Отговор #55

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Цинг нанасям с една техника която ме е учил един майстор от много старата школа не го мажа с четка на линии а на петна потупвам с четката по метала и се нанася дебело и се образува дебел грапав като шкурка слой.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 17, 2012, 11:40:14
Отговор #56

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Това звучи безсмислено.Идеята на самия цинк не е в дебелината, а в адхезията му с метала и в този смисъл е доста по важно как е повърхноста върху която го нанасяш.Дебелината си е посочена обикновенно на кутията и се касае за една ръка, с евентуални поправки, за непокрити места.Другото което ми прави впечатление-Боди 930?Ако държиш на битумните продукти, поне не взимай точно на боди, защото той не е пластичен, дори след добавяне на пластификатори, се цепи твърде бързо.Лакпром имат нелош подобен продукт, Новол също, карсистем, разни по малко известни, като Тротон...

Февруари 17, 2012, 16:56:46
Отговор #57

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
А цинка какъв модел ти е ?
Аз също не съм много съгласен с това Боди, дето го цитираш. Много усилия хвърляш, по-добре дай още някой лев и си вземи нещо по-качествено.

Февруари 17, 2012, 21:28:29
Отговор #58

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Това Body 930 се е доказало пред мене с доста издражливост и днеска точно говорих с едно приятелче, което го е ползвало и казва ,че се цепило но и поясни ,защо му се е нацепило.Цитирам ,той каза че може би от това ,че го е разредил за да "икономиса" след ацетона или кореселина или толуола или какъвто разредите е ползвал се е превърнал в пари с него се е вкаменило и покритието.
Аз на Трабанта го имам 2-ра година с разликата ,че не съм го разреждал и гъстотата му прави добър ,грапав ,гумен слой, който е устойчив на камъчета драки и всякакви боклуци, които се мятат по пода и калниците .След редовни инспекции не открих едно наранено място и бодито си е все така еластично и меко.
Аз него ползвам за ,защита на метала от корозията той ми е главно защитата на защитите. Прочутата цинга ,която с годините се е доказала превъзходно естествено, че не клепам на огромни слоеве и естествено ,че метала на който я нанасям е третиран и чист (гол).
Този микс защити като добавим и парафиното пълнене на всички кухини (Баща ми пак ме снабдява с литри течен парафин) и факта, че колите не се карат на сол, луга и всичките гом*а ,който ги слагат по улиците като добавим , че седят в гаражи спокойно могат да надживеят и  пра внуците ми. Не искам да заблуждавам никой и да ме изкарват отново лъжец  тези продукти с времето и постоянната употреба са се доказали пред мене .
Иначе как по дяволите ще си клепам колата ,за която давам всичко с неща ,за които не съм сигурен какво ще и направят?

Малко и по проекта Неделя живот и здраве я обръщаме от дясно ,защото лявата страна е готова и навънка ще я щтрякнем готовия резултат.Всеки ден се работи по нея и времето и парите летят в огромни количества .
Със снимките ще дам и по обстойна информация как ,кое ,защо е направено.
Поздрави!

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 17, 2012, 23:28:14
Отговор #59

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Гол метал без грунд ,с това Боди какво правиш? Покритие отгоре ,пък то отдолу продължава да си работи ръждата. Бодито (битума) не е антикорозионно средство ,то помага ,но няма такива свойства да предпазва медала ,освен от както каза ти камъчета и тн. отдолу под колата :)