Автор Тема: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.  (Прочетена 37756 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2012, 10:57:51
Отговор #60

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ех... еми и ние се занимаваме от доста време с коли, но да ти кажа, колкото повече се занимавам, толкова повече неща откривам.Знам и колко е трудно, да се пречупиш и да промениш стил на работа, използвани материали и така нататък.
Но и при мен се явяват разни хора, които казват-слушай, глупости правиш.Да, това е доста дразнещо.Изкърпил си нещо, намазал си го и му се кефиш колко по добре изглежда, направо като за изложба... и идва един и ти вика-абе, кви са тея идиотски заварки?Не се прави така... после идва друг и ти казва-това което си намазал е пълен боклук.Идва трети, критикува за трето....
Е да, почва да става тъпо.А има и хора, дето викат, евалаааа, супер е, ти си го направил вечно.И кой е прав в случая?Ами много е просто-тоя за заварките е професионален заварчик, прави коли, прави конструкции.Поглеждаш му работата и става ясно че той е на друго ниво.Тоя дето оплюва мазилата, пък има 4 коли които ползва нон стоп за работа, навъртат стотици хиляди на година... за него хубавия вид на прясно намазаното не е от значение.
А тези които викат супер е,  само карат и най много музиката сами да си направят.

Ето така става ясно, че неприятно звучащите критики, всъщност са стойностни и не трябва да се подминават.Помисли, защото и ние сме минали през тези етапи и знаем за какво става дума.Съвети се дават на хора, които имат хъс и желание за работа.А що се отнася до ползваните материали, честно казано, дали ще намажеш боди 930 или ще е скъп и хубав синтетичен шагрен, работата е една и съща, даже да пръснеш шагрена с компресора е по лесно от това да мажеш бодито с четката.И изглежда и по красиво в интерес на истината.И издържа много по дълго време-така се оправдава труд и инвестиции.
Когато реших да си правя вектрата, разглобих всичко, изчистих ръждата с телената четка, намазах ги с преобразувател, закърпихме изгнилото, после алкиден грунд и една черна боя.Много хора казаха ехаааа, стана вечна.Но имаше и такива, дето казаха-браво бе, толкова труд и накрая нищо не направи, намазал си лайна, това ще ръждяса отново много бързо.И аз като теб, казах-абе я си гледайте работата, това тука е яката работа.Познай обаче кой се оказа прав.Сега почнаха да се показват ръждичките отново.А като се сетя какъв труд беше това...
Затова ладата сега се прави и като чуя критика, осмислям я и се връщам стъпка назаде да поправя.Един колега е формулирал това в подписа си-който не слуша съвети, е обречен да слуша критики.

Февруари 18, 2012, 12:17:03
Отговор #61

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
+1

Аз като правих мицубишито лежах на 70-80 санта място между земята и пода на колата ,нямах никакви условия и така шкурих с телената четка и дрелката ръждичките по пода... Оставих си ръцете там! А после да не говорим ,че бях като игленик :D забиваха ми се телчетата в лицето :))
После ръждопреобразувател а отгоре протекта 3 в 1 - да оня боклук ,който не може и една ограда да опази.Над него намазах подподова защита с четка и отгоре на спрей боди шагре...3 години след това  е окей като погледна ,но не съм влизал под нея на канал ,че ме е страх да не се окаже че пак има наченки на ръждички....Не зная колко ще изкара ,но сега ако съм ,никога няма да намажа тия акота по колата си...Тогава нищичко не разбирах и си мислех ,че ще ме надживее,а и паричките бяха дефицит.... Конкретно при теб колега не знам как е и понеже не съм майстор не мога да кажа дали ще тръгне ръжда или ще те надживее.Хубаво е да слушаме съвети и да подбираме правилните  :)

Сега давай снимки от машината да и се порадваме!!!

Февруари 18, 2012, 12:53:06
Отговор #62

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Момци не си и  въобразявайте ,че ръждата може да бъде спряна .Веднаж появила се от там нататък ни остава единствено както се казва да правим  химиотерапия и това е.Е  естествено ,че като се ползват точните продукти ще се налага и по рядко да се ляга пак отдолу за кореции.

Февруари 18, 2012, 13:53:54
Отговор #63

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Да бъде спрян, може, но не и с едно намазване... няма вълшебни препарати в това отношение.Освен това, появило се петно, подпухнала боя, например на калника, с едно чистене и намазване и после кит и боя... дори не се и ограничава.Само се замаскира... защото идва отвътре и ако не се подгони отвътре навън, си се развива.А е рядкост да може да се изчисти качествено, без да се свали калника долу, просто защото ръждата се развива в затворени, тесни, лошо проветриви места, където влагата се задържа.
Правилния подход е да се достигне до мястото откъдето тръгва, с демонтаж, разглобяване, разваряване ако се налага... отваряне на кухини по купето... после се чисти с шкурки и четки и четки и шкурки и много кореселин... докато не блесне гол метал, с много язви по него.Тогава вече, намазването със активен към метала препарат, какъвто е например цинковия грунд, ще свърши работа.Целта е да се пасивира самия метал, там избор на материали има, химията се е изказала по въпроса.След сглобяване трябва да се гони и неутрализиране на заварките, което също е сложно.Накрая, необходимо е да се пръска и парафин през определени периоди.А пръскането на парафин иска и измиване на мръсотията преди това.Тогава вече може да се каже, че е спряна ръждата.

Има доста тънки моменти в тея процеси.Един детайл да го свалиш и качиш пак е доста рискована операция, как се заварява изтънял от ръжда праг, целия на язви и дупки?А ако е рядка кола и няма резервни части за нея?А ако цинковия грунд е само сребриста субстанция?А ако парафина го докарва само на вискозитет и цвят?И дори и днес да има подходящи материали, след две години каква е гаранцията че ще има отново хубав парафин?Той не може да се купи и от днес за след 10 години, ще изветрее... все важни въпроси, на които отговор няма как да се намери.Материалите ще изчезват, защото производителите на коли вече правят купетата с топло поцинковане и търсенето им намалява.След време как ще си намираме продукти, не знам.

Февруари 18, 2012, 18:09:46
Отговор #64

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Именно корозията може да бъде само забавена  в развитието си и толкоз.Няма как да се премахне напълно.А и да успееш да я изчистиш от едно място след няколко години се появява другаде и това е полложението .Вечна борба предварително загубена но няма друг начин.

Февруари 18, 2012, 20:46:45
Отговор #65

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Гол метал без грунд ,с това Боди какво правиш? Покритие отгоре ,пък то отдолу продължава да си работи ръждата. Бодито (битума) не е антикорозионно средство ,то помага ,но няма такива свойства да предпазва медала ,освен от както каза ти камъчета и тн. отдолу под колата :)

Колега къде точно съм казал че мажа на голия метал Бодито?Бодито е последната защита  ,която пази другите под нея .
След изкърпването и изчистването с флекс с диск с шкурка където оголва метала а не камбанката,която на практика само маже,облял съм  колата с фосфорна киселина разредена с винена която е 10 пъти по добра от тия гомна по магазините и изгаря всичко .
След почистването с фосфора се намазва 1 слой на цинк на голия метал после пръскам с компресора грунд, 2 слоя и след грунда си намазвам под подовото ми Боди 930.
Колега разбирам ви критиките но аз така смятам за правилно и няма да си изкормя вече готовата ми дясна част и да я правя по други начини, минало свършено е .Колата е гаражна и зимата не се кара и солта няма да я яде по никое време в годината от вътре съм обработвал кухините с  грунд и парафин ,това мога това правя .
Не съм като майсторите след кръпката евтин кит и алкидна боя и да се радвам като цигане на баничка.



По колата днеска олекнах стотарка и купих 2 перфектни калника от един чичи ,защото тези където бяха на моята са като целофан и решето  и не стават за нищо. Калниците са втора ръка но са здрави и прави и са си за моя модел предстои още ламарини за взимане като още едно дъно още 2 калника и планките за бронята от зад.
Днеска беше ден на изчистване обилно пред гаража от сняг за да може утре да обърнем колата от дясната страна и да започваме.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 19, 2012, 11:56:29
Отговор #66

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Яко бачкаш обаче  :D Честито за придобивките и дано все така да имаш финанси ,че лятят направо!!!

Февруари 19, 2012, 21:13:47
Отговор #67

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Много движение по тоя проект, ама почти никакви снимки за осем страници тема, особено от реставрацията  :-\

Февруари 19, 2012, 21:51:45
Отговор #68

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Засегнах се колега и затова ще ви кача всички снимки на цяло изкърпената лява страна и защитена готова на практика .Ето и моето първо кърпене със собствена машина ето го и готовия резултат след 2 месеца не излизане от гаража. Колата е обърната и от утре започваме от дясно .
Снимките със новото дъно което е с болтовете хванато както е оригинално и заварено където е фабрично в бъдеще купето може да бъде отделено от шасито.
Има и снимки на това което ме чака от дясно.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Февруари 19, 2012, 22:01:06
Отговор #69

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Или е бъг или нещо но 50 пъти се пробвам да ги кача и ми дава по 50 различни грешки качвам по 5 снимки не знам, какво се получава но 50 пати ме вбесява това чудо .

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.