Автор Тема: Vw Beetle --- Една сбъдната мечта.  (Прочетена 37762 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2012, 21:06:46
Отговор #80

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ето и второто дъно скоро ще пътува от чужденеция поръчката е пратена ,платено е и сега сме в процес сваляне скорости и предните торсиони щанги. Започваме и спирачките като посъбера финанси ,докато чакаме  сега съм обърнал малко козметично внимание и на работния кон ,който храни финансово и костенурчето сега сме в седмица на реновиране и освежаване на Тарбчо.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Март 20, 2012, 08:58:26
Отговор #81

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Само напред, Кире!
Чакаме снимки на новите ламарини.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Август 07, 2012, 23:09:41
Отговор #82

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Тежи ми на сърцето и ми е мъчно докато го пиша но представете си как се почуствах като разбрах ,най-тежката новина за толкова обичаната от мен костенурка .Първоначално не можах да повярвам ,че го разбирам след всичките месеци труд пари и надежди и любов към този иконичен автомобил .Дойде ми като камък след много преговори много разправия да разбера ,че регистрацията на бъдещата ми кола е невъзможна, поради твърде голяма липса на документи и всякакви самоличности на тази кола ,факта че не фигурира никъде .Опитах вариянти много допитвах се до полицаи, катаджии и нотариуси и се оказва, че не само ,че ще бъде адски скъпо но и шанса за успех е минимален.Мислих доста време повечето от което се съдирах ,че след всичките обещания ,закани, пари ,време и прочие не е писано да бъде .Поне на едно нещо ще съм благодарен на тази кола това ,че ме зарази от прочутата чума на костенурките и вместо да седя и да съжалявам за нея, реших че огромна част от нея ще оцелее в следващата която намеря и купя.
Дори и мисълта да нямам костенурка ме побъркваше и реших да събера силица да купя друга малко по здрава и най-важното с документи и номера.
И ето какво реших ,колкото и да ми е тежко ще се опитам да продам поне закърпеното купе на някой-мераклия като донор или...,да спася мотора и детайлите капаците и да продам на ниска цена готовото купе.
Знам ,че повечето ще ме ухулят за това и не ги виня ,но каквото ми беше по силите да спася този проект го направих и идеята да насаждам други номера и да пренабивам нови номера на рами и мотори пак ще доведе до купуването на втора костенурка а за повече коли е невъзможно да паркирам пред нас ,така че реших че ще купя само втора кола.
Моля само без обидни коментари провокиращи или подобни решението е взето.
За сега съм намерил възможна кола утре ще ходя на оглед и ако мине изискванията  капарирам през това време ще се моля някой да вземе купето на старата ,защото няма къде да отиде .

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 07, 2012, 23:19:07
Отговор #83

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Кофти,особено като се сети човек с какъв мерак и кеф си бачкаше по колата.И все пак виж го от добрата страна,ламарините и колелата минават и заминават,но безценния опит придобит при реализирането на такива проекти остава завинаги,действай смело! :)
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Август 07, 2012, 23:31:42
Отговор #84

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Точно!! Колегата Котков съвсем правилно е казал. Придобитите познания и опит няма кой да ти ги вземе и ще са ти само от полза! Следващата ще стане още по-добре ! Всеки се учи от грешките си няма как ,стават такива неща а важното е че не се отказваш.Успех!

Август 07, 2012, 23:34:54
Отговор #85

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги благодаря за подкрепата  и разбирането.което е много нужно сега ,стискайте палци утре съм на оглед .
Това което научих от нея никой не може да го замести.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Август 08, 2012, 00:07:09
Отговор #86

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Мъчно ми е да го прочета, съжалявам и аз за проекта. Времето ти не е загубено, вярвам, че и с парите няма да си много назад. Научил си много, ще ти останат и много части. НО! Моля, те върни се на първите страници от темата и виж какво ти писаха и те съветваха голяма част от хората тук. Опитвай се да черпиш мъдрост и съвети от по-опитните хора. Хората ти писаха да си оправиш първо документите преди да правиш друго, защото много от тях са миналия по тоя път и са се опарвали. Аз самия се опарих по подобен начин и ми е криво. Не ти го натривам, не ме разбирай погрешно. Много от нас при вида на някоя стара ръжда действат по юношески, импулсивно, пазаруват или инвестират без да правят трезва преценка на ситуацията (вкл. себе си в това число), но това често се завършва с тъжен край. Все пак нали затова и форума - да обменяме опит и информация :)
Между другото аз мисля, че ако си намериш донор за документи няма да ти е голям проблем да си смениш номера на шасито.
Успех на огледа утре, дано си намерил нещо добро!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 08, 2012, 00:39:28
Отговор #87

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
 :( :(толкова труд на залодо :( :(
 

Август 08, 2012, 00:52:21
Отговор #88

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Според мен купе, кърпено със застъпване ще се продаде доста трудно. Търси си документи и си я довърши.  ;)

Август 08, 2012, 17:44:48
Отговор #89

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги радвам се да ви съобщя за днешното развитие на нещата от днес съм нов собственик на един уникален автомобил от първия поглед видях ,че е моя. Много красив външен вид и запазен, да има малко ръждички тук, там и има някоя друга дупка по праговете но нищо общо със старата ,напълно комплекта с нова спирачна система ,нова рейка почти нов мотор,който запали като кибрит след 3 години стоене и заработи все едно не е гасена. идеални документи нови номера  и това е само за,което се сещам  сега.Перфектен интериор ,бяла кожа.Веднага я капарирах ,защото си е скъпичка  но находка във всички случай.

Който има нужда. http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=3117.0 може да свършат на някой работа цените са народни.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.