Автор Тема: Сваляне на боя от ЦАМ и почистване до метал  (Прочетена 27434 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2013, 21:05:01
Отговор #20

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800

Стефчо здравей! Ако под боята имаш здрав хром,мажеш смивка и проблема ти е решен.Ако обаче под боята хрома е тръгнал,забравяш за химията и почваш с механична обработка.Доколкото съм в час с материала,смивките от рода на Дунав,Терминатор,Боди 700 и др. подобни гадости съдържат като основна съставка разтвор на натриева основа или сода каустик,кой както реши така да я нарича.А пък натриевата основа разтваря и цинка и алуминия,така че сещаш се какво ще стане при не добър хром.За киселини изобщо пък  да не говорим,щото и оцета е киселина.

Нямам хром под боята, става въпрос за скоростомера и уредите на Волгата, рамката е ЦАМ, отгоре с боя, която искам да махна, да полирам ЦАМа и да го запечатам с лак и така да си остане, като драскан алуминий.

Аз свалям боята с Ремовал на оргахим. Свалям боя дори от малки метални моделчета в мащаб 1:43  и поражения няма. До колкото съм му чел етикета, мисля че е на водна основа или поне се мие с вода.... Мажеш на тънко повече пъти(ако са много слоевете) Разтваря и пластмаса обаче...

Ще го пробвам, колега.


Здравей колега! Като се опитваш да почистиш детайлите от цам,много внимавай! Отгоре заводски имат един много тънък слой,нещо като лак което придава гладкост.Този слой махне ли се,става страшно! Наскоро чистих детайл от цам в оцет.По принцип става добре,но там където този слой е нарушен направо се разяде цама....после става  нещо като окис,и като се изчисти ,детайла е на грозни язви...А  там където "лака" е запазен,става като ново!

Как да внимавам?
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 21:09:03 от sbalkan »

Февруари 02, 2013, 22:48:38
Отговор #21

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
От бързане не съм се изразил много точно.Имах в предвид,ако е надраскан горния слой,да не ползваш химични способи за почистване.

Февруари 03, 2013, 12:31:58
Отговор #22

Неактивен stefo

  • Публикации: 58
От ЦАМ-а боята се сваля с Терминатор или ацетон. Терминатора не съдържа сода каустик или друга химия вредяща на цамовите детайли, дори съм експериментирал с детайли държани цяла седмица в терминатор - няма проблем. Ако детайла не е  огромен го увивам в чист парцал, пъхвам го в чувал от пвц-за боклук и наливам ацетон, връзвам чувала и оставям да отлежи до час. Следва изваждане и водоструйка.

Февруари 03, 2013, 14:36:48
Отговор #23

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
От ЦАМ-а боята се сваля с Терминатор или ацетон. Терминатора не съдържа сода каустик или друга химия вредяща на цамовите детайли, дори съм експериментирал с детайли държани цяла седмица в терминатор - няма проблем. Ако детайла не е  огромен го увивам в чист парцал, пъхвам го в чувал от пвц-за боклук и наливам ацетон, връзвам чувала и оставям да отлежи до час. Следва изваждане и водоструйка.

Благодаря на всички колеги, които взеха отношение, мисля, че добих представа и ще пробвам тия дена.
« Последна редакция: Февруари 03, 2013, 14:57:47 от sbalkan »

Юни 04, 2013, 00:01:56
Отговор #24

Неактивен radoslav94

  • Публикации: 385
  • Радослав Николов
Това е резултата от Removal-а.Изключително зле,ако трябва да свалям боята с него колата ще стане на 70 години

http://taunusa.snimka.bg/automobiles/taunus.656699.30662518