Автор Тема: Renault 8 1967...Gordini ?!  (Прочетена 55632 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 13, 2012, 00:00:05
Отговор #70

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
от опела който в момента се боядисва при Монца
 

Юни 13, 2012, 00:02:40
Отговор #71

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
от опела който в момента се боядисва при Монца
Оригиналната му 6 волтова ел . инсталация ли е или е преправяна на 12? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 13, 2012, 00:04:41
Отговор #72

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
 преправяна на 12
 

Юни 13, 2012, 00:06:49
Отговор #73

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
преправяна на 12
Лесно ще е значи.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 13, 2012, 00:09:42
Отговор #74

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
да ама олимпията е 6 волта,мисли и за нея тя е без маслен филтър
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 00:23:58 от pavel.velev »
 

Юни 13, 2012, 13:32:30
Отговор #75

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
а стария радиатор стои от зад оригинално нали?знаех ама съм забравил :),иначе там както сте го сложили е супер,струята въздух ще бие право в него 8))много е хубаво реното
Ако става въпрос за водния радиатор - да, отзад е поставен заводския, както при старите задномоторни шкоди и фиати, но с една разлика - не странично като при тях, а точно зад мотора, което според мен не е най-доброто решение въпреки широките въздухозаборници отгоре и отдолу.
Конкретно това радиаторче е паснало много дискретно и не разваля фасона на колата, направо завиждам - при шкодата почти няма как да стане без рязане на маската. Само едно нещо леко ме притеснява - много е ниско до пътя и при невнимание някой по-висок бордюр може да го отнесе...

п.п. не се съмнявам, че кефа е голям - само който е карал задномоторна кола с достаъчно кончета ще разбере за какво говоря :) Не е случайна славата на Порше като най-вълнуващия за управление спортен автомобил.
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 13:37:05 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 13, 2012, 22:15:10
Отговор #76

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
а стария радиатор стои от зад оригинално нали?знаех ама съм забравил :),иначе там както сте го сложили е супер,струята въздух ще бие право в него 8))много е хубаво реното
Ако става въпрос за водния радиатор - да, отзад е поставен заводския, както при старите задномоторни шкоди и фиати, но с една разлика - не странично като при тях, а точно зад мотора, което според мен не е най-доброто решение въпреки широките въздухозаборници отгоре и отдолу.
Конкретно това радиаторче е паснало много дискретно и не разваля фасона на колата, направо завиждам - при шкодата почти няма как да стане без рязане на маската. Само едно нещо леко ме притеснява - много е ниско до пътя и при невнимание някой по-висок бордюр може да го отнесе...

п.п. не се съмнявам, че кефа е голям - само който е карал задномоторна кола с достаъчно кончета ще разбере за какво говоря :) Не е случайна славата на Порше като най-вълнуващия за управление спортен автомобил.
Напротив Митак - по - добро решение  е от задномоторните Шкоди 1000 Малки бели / 100 S/110R и Фиатите 750 /850 /Спорт - при тях изтеглянето на топлината от радиатора е почти само чрез дифузия и много малко чрез конвекция (кожуха около перката на радиатора се нарича дифузьор).
 При Реното 8 и общата ни цел и страст - Шкода 120 S (реплика) при мене и 130 RS при тебе го има и втория вече ясно изразен термодинамичен
важен фактор за охлаждането на мотора - Конвекцията или движението на топлия въздух отдолу нагоре. Старите долновалови
мотори на Рено имат важна за това конструктивна особеност - отвори на главата за водата от двете и страни( виж на Ицо Бабачев 12 ката Гордини и 16 - ката)., та можеш да си ги гласиш спрямо радиатора както си искаш. Виж и задния капак на Рендето и ще се сетиш какво ме чака. :'(
Там ми предстои трудно но не невъзможно решение за нарязване на вертикалните конвекционни прорези на предния капак.
Иначе предния радиатор и на мен ми хареса как се вписа в контура на предницата.И мен ме притеснява , ама важното в случая че сме
различни ( с 2 радиатора за този сгъстен мотор) , а и охлаждането в  тези жеги е колкото трябва налице.
Като няма кинти за Порк 911. :) >:D 8))
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 22:36:06 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 14, 2012, 20:37:58
Отговор #77

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
По колата има няколко текущи компромиса / бъга  , които следват да се премахнат:
Започвам с делкото - не е оригиналното :-[ , а от стоковия  (означение 689 - 01) 1108 кубиков , 50 коня мотор.
В резултат/ резилтат :)) на това -  некоректно предварение на високи обороти.
Причина за този ,,компромис''  - спукана мембрана на вакуум  регулатора на 1397 кубиковия мотор.
Изнамерих читава ваккуум мембрана от друго 1,1 полуразграбено делко( на снимката вляво) , двете мембрани са различни , както и центробежните им
регулатори( основен елемент за коректно предварение) , но има много хубава възможностза корекция на хода на ваккууум регулатора посредством
прецизен тресчотков механизъм.
В темата ,, Приказки за запалителни с- ми '' ще пусна публикация съc снимков материал как се проврява/ ремонтира класичесически
прекъсвач - разпределител с чукче.
Ето и изходния материал: :)
 

 


 
« Последна редакция: Юни 14, 2012, 20:54:14 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 25, 2012, 01:49:42
Отговор #78

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм. Киро малко Ви заблуждава.   :))

 Ако е точно такова делко, за каквото се сещам- гребенчето измества аванса на вакуумният регулатор, чрез изместване на чукчето спрямо наковалнята. Тоест, по този начин се измества положението на петичката му спрямо гърбиците на вала. Съответно в + или - .  Да, обаче. Това измества контактите на чукчето. Като се прекали с регулировката - контактите НЕ контактуват правилно.  Имам май някакви снимки на моето делко Дуцелиер, нещо подобно е. Като функционалност е добре замислено и изпълнено. Като цяло е крива работа и не трае дълго. Трябва да знаеш, Киро, че дълготрайността на тая регулировка зависи най-вече от пружината на мембраната.  Иначе, чукчето започва да колебае като работи, ако пружината е окекавяла. Влошава много неща така.  Хубавото е, че НЯМА авансова плочка с лагер, който да се раздрънква и разбива.   

Много се дразнех на Ладите с вакуумрегулатор, когато им се износи лагерчето на плочката. Невъзможна е регулировка на чукче, трудно пали, като застане чукчето по-отворено или по-затворено - хептен няма палене. Докато не се смени лагера, де, то пък са и 2 вида.  :)

Ако ти трябват някакви криви на предварение за темата ти, мога да ти дам разни за такива и за Пежо, Рено и Фиат, които използват ТЕЗИ модели разпределители и чукчета.

Август 22, 2012, 02:04:12
Отговор #79

Неактивен bundevski

  • Публикации: 29
Уникален автомобил колега. Много ме кефи  :).