Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1986 година (Пазената ежедневка)  (Прочетена 11561 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2011, 12:09:30
Прочетена 11561 пъти

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Така колеги преди половин година си купих ето този красавец за без пари в почти перфектно състояние с оригиналната боя ,без почти никакви ръжди.
Колата е 1986 година модел DeLuxe ,липсва само задният нагреваем джам всичко друго си е делукс влючително и любимата ми екстра.Шибедах ,който не тече грам и е панорамен .
Идеята ми е да си я направя ежедневка и да си я поддържам идеално за да е и ретро кола и за сега се справям добре.

Техническа част:
Така като взех колата очевидно е била правена вече веднъж с унгарски части и всичко се беше разтропало и прптракало и беше някякъв ад да я докараме до София от Казанлък.

Така, какво съм направил аз и какво беше направено:
Очевидно човека е правил ремонт на мотора след блокаж, сменил е буталата и лагари шибъри и вала го рециклирал.
Аз смених гарнитурата на главата сложих нова плочка с чукчета нови ладови бобини, кабели ,свещички смених маслото в скороститте и сега ми предстои да сменя и антифриза.

Окачването:
Там съм сменил предните 4 носача (горни и долни) ,купих нови носачи немски с чисто нови немски селенови втулки, бих цял ден и ги вкарах, смених преднте пружини с по малко смачкани, смених ябълковидните болтове  с това и маншоните на рейката смених. Тампоните на двигателя и скоростите, защото вибрираше ужасно с унгарските смених втулките на скоростите да влизат една идея по лесно и меко .

Някой друг маркуч по охлаждането ,и предното гърне беше изгнило и си взех здраво и го слойих него ,както и задното крайно "пърпорещо гърне" беше изгнило и него смених .
Както съм захванал гърнета да кажа ,че съм сменил и тампоните, които ги държът за колата.

Купето,шасито:
По купето съм вършил предимно доло работа, просто защото то е здраво на чук.
При двата задни калника имаше на праговвете две малки дупчичи ,не е болка за умиране ,изчистих до метал изрязах минах с фосфорна киселина или преобразувател ,студено поцинковане и грунд после целият праг реших да защита и го изчистих до метал, същите процедури и минах така двата прага и шасито най-накрая с "Body 930".
Преди един месец я пастирах но разбрах ,че предния капак е много избелял а задният все едно за ходили слончета по него ,лъсна де но на пралоет ща ги сваля и ще ги дам за професионално пребоядисване .

Козметики по колата и интериор:
Учудващо човека си е играл да претапицира по голяма част от интериора ,като уникално кожено табло и двете части, кожени кори на вратите и нов мокет на всякъде . Аз допълних с безброй малки детайли за ,който не помня вече.
От вънка смених стаклата на  стопове мигачи купих му табели "Wartburg" и "353".
Сложих му даже и оригиналните и в нашият случай живото спасяващи калобрани.

Предстои още:
Да си боядисам красиво джантите, защото са поръждясали.
Да се оправят преден и заден капак .
И е започнала да ми вие водната помпа трябва да и сменя лагерите.
Някоя друга ражда по купето.
Смяна на антифриза.

За това се сещам за сега ще пиша с течение на развитието на колата

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 21, 2011, 00:14:36
Отговор #1

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Е, това вече е нещо.  Дано да остане толкова хубав, колкото е сега. Не му боядисвай броните черни. Ще се загрози.  Делукс пък е интересен модел. Главно в това, че е Луксиран по Социалистически начин.  :))  Люк на покрива, видоизменени брони, друг модел джанти, някоя-друга различна джиджавка в интериора и същата концепция, като останалите.  Има превъзходна запалителна система, с това съм ги запомнил. Регулировка на начален ъгъл и чукчета ( 3 )- с индикаторен часовник. Иначе не върви както трябва, цапа свещи, трудно пали и започва да гори.  Веднъж центрован добре -това нещо направо спи. Чува му се само ауспуха, мирише бензина, а върви като за световно.  Бяга много. Тия в каталозите малко неверности са писали, но няма нищо чудно такъв Вартбург да развива 140-150 км/ч.  А, ускорението от място до 80-90 е по-силно от това на Лада 1600.  Ако човек реши, може да направи свястна кола от този варел, дори с 2-Т двигател.  >:D   Иска си шумоизолация. И на врати, и на таван, и на всичко. Иска си и ел. инсталация.  Най-хубавото е, че купето не е самоносеща конструкция, а под него има рама. И уникално здраво задно окачване.  Има добър, интересен замисъл, но тъпите червени Вождове нарочно опропастяват и тази марка. 

Октомври 21, 2011, 14:19:06
Отговор #2

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Тези брони са от 1.3. На Делукса са като на другите 353.

Октомври 21, 2011, 18:29:34
Отговор #3

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тези брони са от 1.3. На Делукса са като на другите 353.

И според скромното ми мнение стоят доста "тежко" на 353, т. е. не добре...
Иначе колата изглежда доста пазена.

Октомври 21, 2011, 20:35:03
Отговор #4

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
На мен задната ми харесва как стои но предната  :-\. На този модел със по новата маска стои добре броня от Рено Клио 1998г но всеки си има вкус  ;).

Октомври 21, 2011, 22:32:21
Отговор #5

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Готини мигачи си намерил,ако не се лъжа са някакви специални,защото съм виждал всички видове 353-та на живо,но никое нямаше такъв мигач...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Октомври 22, 2011, 15:28:10
Отговор #6

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги радвам се ,че ви харесва,на някой повече .
Варелчето се движи почти през ден и сега ще го заземявам в един гараж за зимата но иначе мигачите са от истински DeLuxe модел .
Никелиран борд купих си ги от магазина бяха последните оригинални немски .
Колкто до информацията дадена по горе е наистина вярна колата на магистрала развива за мене нечувани скорости от 140-150 с скромните 3 цилиндъра и колкото до шума колега тук ще трябва да те подправя ще се учудиш, колко е безшумен този Варел.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Октомври 22, 2011, 19:55:27
Отговор #7

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Какво масло сложи на скоростите че и аз трябва на моя да го сменям а до сега не съм се сблъсквал със това.

Октомври 22, 2011, 20:56:43
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тези брони са от 1.3. На Делукса са като на другите 353.

И според скромното ми мнение стоят доста "тежко" на 353, т. е. не добре...

Това е, понеже липсват веждите на 1.3 купето, това особено си личи при предната броня, понеже краят и трябва да продължи във веждата... но иначе според мен се съчетава перфектно с тази предна маска. Може би ако се насадят някакви вежди тип универсални + лети джанти като задните на всички колела не биха навредили, и без това колата е с лек тунинг.
Иначе 150 е твърде оптимистична скорост за този модел, по каталог 50-те коня на варела му дават максимум 130 км/ч, но скоростомера винаги лъже малко в +
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 24, 2011, 00:04:29
Отговор #9

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Не знам колко лъжи скоростомера, но с лек тунинг на двигателя ,без да пречи на ежедневното използване( спортен филтър, настройка на карбуратора, може и други доработки) съм чувал че вдигат стойности от порядъка на 160-170