Автор Тема: Wartburg 353 DeLuxe 1986 година (Пазената ежедневка)  (Прочетена 11560 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2011, 01:10:17
Отговор #10

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги има малко развитие по темата :
Така тази седмица малко оставих Костенурката на заден план за да си стегна за зимата колицата ми  и ето какво сторих:
Понеже ми писна да цапа 3-те различни свещи на по 4 милиона години и това само да е недъг на новата ми запалителна система.
-Остана само тях да сменя  със свещи нови "NGK" и разликата беше на лице .
-Смених антифриза и прочистих цялото охлаждане.
-Смених си вековното масло в скоростите с масло на "Mobile 1" 15 лева бутилката (вместимостта е 1,900л.).
Махнах 2-та различни задни стопа след катастрофата и си купих тъмни оригинални красиви и те промениха изцяло изгледа на колата от зад.
-Измих я както си трябва и днеска я разходихме до месечната среща на Трабантовия клуб чак до Железница.
Като цяло съм пре доволен ,колко малко промени обърнаха начина по който работи скромния 3 цилиндров двутактов мотор.

Колкото до спора малко по горе Вартбурга както почти всеки на магистрала поддържа средна скорост от 125-130 км/час .
Няма човек ,който да е карал Вартбург и да не го каже стига колата да не е била напълно сдухана.
Ако се наложи изпреварване спокойно може да се настъпи с 140,150 км/час да изпревари и си поддържа постоянна скорост от 130 км/час и го казвам от опит защото ходих почти до морето с него .По магистрала през цялото време той мъркаше на тая скорост и даже поддържаше много ниска температура,дори на проходите.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Ноември 14, 2011, 23:10:06
Отговор #11

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Колкото до спора малко по горе Вартбурга както почти всеки на магистрала поддържа средна скорост от 125-130 км/час .
Няма човек ,който да е карал Вартбург и да не го каже стига колата да не е била напълно сдухана.
Ако се наложи изпреварване спокойно може да се настъпи с 140,150 км/час да изпревари и си поддържа постоянна скорост от 130 км/час и го казвам от опит защото ходих почти до морето с него .По магистрала през цялото време той мъркаше на тая скорост и даже поддържаше много ниска температура,дори на проходите.
Колега,ако си караш редовно така Вартбурга,ще му стопиш набързо лагерите.Вярно,че е двутактова машина и работи на по-високи обороти,ама да поддържаш дълго време 130,че и да настъпваш до 150 !!Освен това тази кола нее проектирана за по-постоянно движение с такива скорости и от гледна точка и на безопасността за мен това си е чисто безумие.Аз с Таунуса,който е къде,къде по-стабилен и мощен не си позволявам такива скорости.Карай разумно и си щади колата.Поздрави!

Януари 12, 2012, 13:58:24
Отговор #12

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30

Иначе 150 е твърде оптимистична скорост за този модел, по каталог 50-те коня на варела му дават максимум 130 км/ч, но скоростомера винаги лъже малко в +

А ти карал ли си Вартбург или си говориш наизуст? 150 се стигат без проблем с оригиналния двигател, че даже и малко отгоре, но понеже в повечето случаи километража е разграфен до 150 е трудно да се каже още колко, но някъде 155-160.
А 130 се достигат само на първа клапа на карбуратора и се поддържат без проблем с часове.
Аман от некомпетентни мнения!


Колега,ако си караш редовно така Вартбурга,ще му стопиш набързо лагерите.Вярно,че е двутактова машина и работи на по-високи обороти,ама да поддържаш дълго време 130,че и да настъпваш до 150 !!Освен това тази кола нее проектирана за по-постоянно движение с такива скорости и от гледна точка и на безопасността за мен това си е чисто безумие.Аз с Таунуса,който е къде,къде по-стабилен и мощен не си позволявам такива скорости.Карай разумно и си щади колата.Поздрави!

Ами ако не се стопят лагерите кво прайм? Не сравнявай 353 с 311-ката, разликата е голяма, макар че и 311 поддържа 130 на дълъг път.
А за 353 поддържане на 130 не са проблем, дори натоварен. Без абсолютно никакви последствия за двигателя, без загряване дори лятото. Достатъчно е регулировките да са изрядни и маслото да е качествено и в правилни количества(не предозирано).
От писалите в темата май само Тодор Живков е запознат с тези машини.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 14:01:46 от Shishmanoff »

Януари 18, 2012, 17:24:49
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хайде, хора. Да не правим и тази тема, като онази за Фиата.  :) 

  Фабричен Вартбург, не върви зле. Но е грехота, ако се кара оригинален. Разстърган Вартбург, с хубави бутала, истински сегменти, стъргани прозорци на цилиндрите  (т.е. с изменени фази на газоразпределение)и една степен 9,5-10, с едни хубави 3 карбуратора и истински резонатори сложени където трябва, запалване без контакти, вече действително това чудо бяга. И набира обороти, като......мотоциклет. Разбирай, върви, като западна кола на ускорение.  Трябва да караш един такъв, да видиш, колко силно може да си мъкне каросерията.  >:D Не му харесвам едно обаче аз.  При запалването с 3 чукчета, еми не става. Иска си часовник за това.    И да не е крив/ усукан коляновият вал. Почитател съм на чукчетата, но тук е по-добре и по-лесно когато ги няма. А и само ще спечелим от тази липса.  Преди години, пилих цилиндри на едно ЧЗ и един фанатик от Ст. Загора ми помогна доста за намиране на правилните пропорций на прозорците.

Същият този, от Стара загора има червен Вартург. С визия на 1300, но 2-тактов.  Много му е хубав.  Помня, че с баща му бяха пак и те, изменяли сечение/геометрия на прозорците в цилиндрите.  Също и стабилно сгъстен му беше мотора.  Доста средства и време му отне, докато го направи.  Но го направи.   Аз, по това време го занимавах със същите работи, само че за пилене напрозорци при мотоциклет ,,CZ". Та , обсъждахме такива положения и чертежи, кръгови диаграми, свещи, запалвания, карбуратори.....глупости, щуротии.   И стана де.  После го тормозих и за една Ява..... :-[

Януари 18, 2012, 18:18:47
Отговор #14

Неактивен Shishmanoff

  • Публикации: 30
Хайде, хора. Да не правим и тази тема, като онази за Фиата.  :) 

  Фабричен Вартбург, не върви зле. Но е грехота, ако се кара оригинален. Разстърган Вартбург, с хубави бутала, истински сегменти, стъргани прозорци на цилиндрите  (т.е. с изменени фази на газоразпределение)и една степен 9,5-10, с едни хубави 3 карбуратора и истински резонатори сложени където трябва, запалване без контакти, вече действително това чудо бяга. И набира обороти, като......мотоциклет. Разбирай, върви, като западна кола на ускорение.  Трябва да караш един такъв, да видиш, колко силно може да си мъкне каросерията.  >:D Не му харесвам едно обаче аз.  При запалването с 3 чукчета, еми не става. Иска си часовник за това.    И да не е крив/ усукан коляновият вал. Почитател съм на чукчетата, но тук е по-добре и по-лесно когато ги няма. А и само ще спечелим от тази липса.  Преди години, пилих цилиндри на едно ЧЗ и един фанатик от Ст. Загора ми помогна доста за намиране на правилните пропорций на прозорците.

Същият този, от Стара загора има червен Вартург. С визия на 1300, но 2-тактов.  Много му е хубав.  Помня, че с баща му бяха пак и те, изменяли сечение/геометрия на прозорците в цилиндрите.  Също и стабилно сгъстен му беше мотора.  Доста средства и време му отне, докато го направи.  Но го направи.   Аз, по това време го занимавах със същите работи, само че за пилене напрозорци при мотоциклет ,,CZ". Та , обсъждахме такива положения и чертежи, кръгови диаграми, свещи, запалвания, карбуратори.....глупости, щуротии.   И стана де.  После го тормозих и за една Ява..... :-[

Сигурно мен имаш предвид в този си пост, понеже аз съм единствения в Стара Загора(че даже и в БГ) който кара червен двутактов Вартбург с визия на 1300  >:D
Поиграл съм си малко с прозорците на буталата и е посгъстен, но има още доста за да се разпили на макс. А пък баща ми колко си е играл с пустите му ЧЗ-та...
Иначе за чукчетата - така е, изискват голяма прецизност, задължително индикаторен часовник, важно е как лягат повдигачите към ексцентрика, как лягат контактните повърхности, хубаво е трите плочки да са точно на 120 градуса и т.н. все неща които се избягват, ако си с безконтактно запалване. Впрочем около 2г карах с такова на Вартбурга, оригинално и работеше много добре, но за съжаление единия датчик дефектира и си върнах пак чукчетата.
И точно тия чукчета са причината 90% от Вартбурзите да не върят, да харчат много и да загряват. Но не и при мен  >:D
Просто явно германеца си е изчислил че тази система трябва да се центрова с немска прецизност, нещо което за повечето хора у нас е напълно непознато.

Януари 27, 2012, 00:51:43
Отговор #15

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Не Мога да кажа със сигурност дали наистина е вдигал тези километри ,защото има отклонения в километража но и колегата от другия форум "muzikanta'' с неговия кошник е вдигал 150 по неговия километраж .Моя го опънахме за 2 минути да видиме дали може и по километраж вдигна дали е истина не знам но за сметка на външния си вид и здравия мотор докато не смених и псоледния болт с нов тази кола не отаза да се троши .Не беше запалване купих нова плочка с чукчета ,немска ,кабели ,бубини, продължи на 2 цилиндъра ..Ходих да му направят центровка на дроселните клапи ,фабрична пак продължи ....Майстора смени и платното на ускорителната ,смени гарнитурите ,смени иглата и го настрои и пак не искаше .Купих му NJK свещи и пак не искаше сменихм му течности и му правихме центровка на запалването и не искаше и не искаше до болка не искаше да тръгне и да върви на 3 цилиндара .
Да не говориме ,че окачване на практика имаше ново сменено от мене но просто беше чалнат на, който и да го водих не можеше да разбере ,защо го прави при положение, че беше сменено и нагласено всичко .Така и като за пореден път ме остави на пътя реших, че трябва да се сложи край на вечните ремонти .
От една степен си е на 30 години и е нормално но все пак поне малко исках да го карам без да се притеснявам къде ще откаже или ще бачка ли  на 2 цилиндара.
След поредното оставяне на пътя просто го обявих за продан и един колега го отнесе със стабилна усмивка на лицето и си го закара в новия му гараж дадох му  частите, които пожела и другите остави. Сега си има нов дом и глижлив собственик ,който нямя да го кара толкова колкото аз го карах и се надявам да не отделя и толкова време да го изпипва като мене но така и не стигнахме до резултата, които оаквах де. Но пак даде ми добри спомени и едно незабравимо ходене до Лозница, до морето на събора и ще го помня много дълго време .Но може би ще го запомня с това ,че той ми предостави възможността да срещна моята дълго чакана мечтана любов а именно и святата ми малка Костенурка, която няма да го засенчи но ще  дава дълги години усмивки на минувачи както и Вартбуга даваше
Така ,че всяко зло за добро един си отива друг идва.Поне разбрах, че той даде живот на скромната Костенурка ,която седеше изоставена 6 години в Дружба и ако не бях аз да я извадя от вкопания асфалт щеше да е поредния претопен класически автомобил.
Темата може да бъде заключена вече .
Тази тема може да бъде заключена вече.
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 00:55:56 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.