Автор Тема: Нужда от малко /хамалска/ помощ в Бъкстон, сега...  (Прочетена 2626 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2011, 15:52:07
Прочетена 2626 пъти

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Малко ми е неудобно да ви занимавам с глупости, ама имам нужда от малко помощ. Уж изборен ден и т.н., а в квартала сякаш е паднала бомба, няма кой да сложи една ръка!  :( Става въпрос за следното: от едно шаси да се свали двигателя и да се сложи на количка за преместване. Просто вдигане, преместване 1 метър и слагане. Повдигам го и сам от едната страна, но тежи поне 130-40 кг, така че си трябва още един човек. По 60-7- кг на човек, мисля че ще го повдигнем и оставим безпроблемно. Не е въпросът просто да го претъркалям, трябва нормално да се вдигне и да се сложи. Ако на някого му се занимава с такова нещо в неделя по никое време, моля да ми прати едно ЛС да му обясня къде - София, Бъкстон. Не е въпрос на живот и смърт, но ми се искаше да стане днес, че по-нататък не знам кога ще имам време да се занимавам с това, а може да почнат валежи. А и да е прибран, особено сега като съм го освободил от шасито! Предварително благодаря!  :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 15:53:45 от Teodor »

Октомври 23, 2011, 18:58:00
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Проблемът е решен!  :D :D Ставало и сам човек да се справи. За да излезе измежду гредите на шасито, първо го повдигнах от едната, после от другата страна. След това спускане по плоскост и - върху количката. 1-2 пъти полегна настрани, но винаги контролирано, леко и на меко /като например ръката ми  :D/, така че преживя местенето перфектно и абсолютно без щета! После леко-леко и в гаража. Колелата малко ме притесняваха, но издържаха! :D И така, готово, ще зимува на сухо! Смятам да му направя винкелна рамка с колелца, да му сложа делкото, стартер, динамо - да може даже да се пали на място. Но това няяяяякой ден, сега важното беше прибирането!  :D
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 19:01:32 от Teodor »

Октомври 23, 2011, 19:08:03
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Пууу, чак сега се прибирам и прочитам, та ме хвана яд че сам си се гърбил... имам доста опит с качване на шкодови мотори и знам няколко "хватки", така че следващия път направо ми звънни да помагам  ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2011, 19:14:46
Отговор #3

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря ти!  :) Не обичам да притеснявам хората, особено с такива глупости, затова не ги търся аз, ами така написах - ако някой мине наоколо и прочете написаното ;) Сега ровя да търся стартера. Най-обичам така, сам да скрия нещо от себе си! Последно го прибрах скоро... около 1999?  :)) :))

Октомври 26, 2011, 22:03:15
Отговор #4

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
 :-[   Пак закъснях! Ама нямах дълго време комп.  Мноого съжалявам, че не съм се включил , а аз съм най-близо. Човече, има телефони - звъни, не се притеснявай, по което и да е време на денонощието! Оставам на линия и съм "Винаги готов!"

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Октомври 27, 2011, 02:35:43
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
и аз бих ти помогнал ..и аз сега го видях  ..много щеще да ми е интересно ...
Давай по от рано сигнали   ;) :D
Centrum Transaxle

Октомври 27, 2011, 09:18:15
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Благодаря ви приятели!  :) Пък ако имате път към района, минавайте и така, без работа  ;) :D

Октомври 27, 2011, 22:19:11
Отговор #7

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Хубава сплотена столична агитка от ретро маниаци! Един за всички, всички за един!
 :D :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 01, 2011, 13:56:16
Отговор #8

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Аз също съм в района.

В случаят бях извън БГ, но Тео, не се притеснявай да звъннеш  ако има нещо друго!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"