Общи форуми > Общи приказки

Нужда от малко /хамалска/ помощ в Бъкстон, сега...

(1/2) > >>

Teodor:
Малко ми е неудобно да ви занимавам с глупости, ама имам нужда от малко помощ. Уж изборен ден и т.н., а в квартала сякаш е паднала бомба, няма кой да сложи една ръка!  :( Става въпрос за следното: от едно шаси да се свали двигателя и да се сложи на количка за преместване. Просто вдигане, преместване 1 метър и слагане. Повдигам го и сам от едната страна, но тежи поне 130-40 кг, така че си трябва още един човек. По 60-7- кг на човек, мисля че ще го повдигнем и оставим безпроблемно. Не е въпросът просто да го претъркалям, трябва нормално да се вдигне и да се сложи. Ако на някого му се занимава с такова нещо в неделя по никое време, моля да ми прати едно ЛС да му обясня къде - София, Бъкстон. Не е въпрос на живот и смърт, но ми се искаше да стане днес, че по-нататък не знам кога ще имам време да се занимавам с това, а може да почнат валежи. А и да е прибран, особено сега като съм го освободил от шасито! Предварително благодаря!  :)

Teodor:
Проблемът е решен!  :D :D Ставало и сам човек да се справи. За да излезе измежду гредите на шасито, първо го повдигнах от едната, после от другата страна. След това спускане по плоскост и - върху количката. 1-2 пъти полегна настрани, но винаги контролирано, леко и на меко /като например ръката ми  :D/, така че преживя местенето перфектно и абсолютно без щета! После леко-леко и в гаража. Колелата малко ме притесняваха, но издържаха! :D И така, готово, ще зимува на сухо! Смятам да му направя винкелна рамка с колелца, да му сложа делкото, стартер, динамо - да може даже да се пали на място. Но това няяяяякой ден, сега важното беше прибирането!  :D

krankenstein:
Пууу, чак сега се прибирам и прочитам, та ме хвана яд че сам си се гърбил... имам доста опит с качване на шкодови мотори и знам няколко "хватки", така че следващия път направо ми звънни да помагам  ;)

Teodor:
Благодаря ти!  :) Не обичам да притеснявам хората, особено с такива глупости, затова не ги търся аз, ами така написах - ако някой мине наоколо и прочете написаното ;) Сега ровя да търся стартера. Най-обичам така, сам да скрия нещо от себе си! Последно го прибрах скоро... около 1999?  :)) :))

regreed:
 :-[   Пак закъснях! Ама нямах дълго време комп.  Мноого съжалявам, че не съм се включил , а аз съм най-близо. Човече, има телефони - звъни, не се притеснявай, по което и да е време на денонощието! Оставам на линия и съм "Винаги готов!"

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия